Nástup na MD z ÚP - kdy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
17.1.22 10:36

Nástup na MD z ÚP - kdy?

Kvůli těhotenství jsem se „musela“ přestěhovat za partnerem do jiného města (přecejen jsme spolu ještě nebydleli a to spolu čekáme dítě) a z toho důvodu jsem musela dát teď od ledna výpověď a opustit práci ještě před nárokem na PPM. Termín porodu mám v polovině května (porod bude ve 180 denní ochranné lhůtě po odchodu ze zaměstnání, takže nárok na PPM mít budu). Na MD se chodí 6 až 8 týdnů před termínem porodu, to určuje lékař. PPM se potom vyplácí po následujících 28 týdnů. To je teorie. A teď moje otázka - Uvažuji správně, když se pokusím čerpat podporu v nezaměstnanosti např. až do konce dubna a až následně si požádám o PPM? Jde mi o to, abychom měli PPM po co nejdelší dobu po porodu (teď něco málo našetřeno máme, ale jak nebudu pracovat a s dítětem budou výdaje vyšší, takže si nechci PPM „zbytečně vyplácat“ dřív, než by to bylo nutné). Vzhledem k tomu, že jsem na ÚP, tak mě netíží fakt, že se těším, až nebudu muset pracovat, a spíš bych se ráda zaměřila na to, abych PPM dostávala vlastně opravdu až v době mateřství a ne nutně už 8 týdnů před plánovaným porodem. Je to správná úvaha? Díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14863
17.1.22 10:41

PPM musíš čerpat nejpozději 6 týdnu před porodem, lékař to neurčuje. Volís si to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
17.1.22 11:44

Jako ty dva týdny rozdíl… To už je jedno. Já si to nastavila tak, abych čerpala rodičák od začátku měsíce, pak mi to vyšlo nejvýhodněji, bylo to skoro 7 týdnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
17.1.22 11:49

Já už si to úplně nepamatuji,.ale počítala jsem si různé varianty hlavně kvůli těm hraničním měsícům, jestli se mi v nich vyplatilo pobírat spíš podporu nebo už mateřskou a pak spíš mateřskou nebo už rodičák. Jsou tam různé podmínky, jestli ty dávky jsou pobrat spolu nebo ne. Rozdíl mezi nejlepší a nejhorší variantou byl asi 2500Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27972
17.1.22 12:02

Měla jsem to stejně, a normálně jsem šla na MD cca 6 týdnů před porodem. Termín jsem si dala já, to záleží na tobě, můžeš si určit kterýkoli den v období 6-8 týdnů před TP. Já to měla asi 6 týdnů a 3 dny před, bylo to před vánocemi a nějak mi to tam nevycházelo, kdy si jít pro papír, kdy do práce to podat, kdy na ÚP ukončit. Do nástupu na MD jsem brala podporu z ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19426
17.1.22 12:23

Lékař neurčuje nic. Volíš si to sama, ale podmínka je na ppm nastoupit nejdéle 6 týdnů před termínem porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82552
17.1.22 13:15

@gagalady No do komce dubna tezko, to spos jo komce března, v dubnu uz budes mit ppm, jdes nejpozdeji 6 tydnu pred terminem porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat