Nástup na ošetřovné od 25.5.

7
22.5.20 01:03

Nástup na ošetřovné od 25.5.

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Nastupuji na ošetřovné od 25.5. a ve školce mi dali papír, kde je jen datum uzavření školky ( 12.3.) plus její znovuotevření (18.5.). Nemá někdo zkušenost s tím, že nastupoval na ošeřovné později? Chtěla bych vědět, zda se bude muset zpětně vyplňovat papír i za měsíc březen a duben, kdy jsem pracovala z domu. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19963
22.5.20 07:09

Proč bys vyplnovala papír za dobu, kdy jsi pracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14682
22.5.20 07:09

@ebudulka co? to nedává smysl, jak můžeš nastupovat na OČR 25.5., když je školka od 18.5. otevřená? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18422
22.5.20 07:18

@stinga muze byt dite z rizikove skupiny obyvatel a matce skoncil home office. Ted to neni nic neobvykleho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
22.5.20 07:22
@ebudulka píše:
Dobrý den,potřebovala bych poradit. Nastupuji na ošetřovné od 25.5. a ve školce mi dali papír, kde je jen datum uzavření školky ( 12.3.) plus její znovuotevření (18.5.). Nemá někdo zkušenost s tím, že nastupoval na ošeřovné později? Chtěla bych vědět, zda se bude muset zpětně vyplňovat papír i za měsíc březen a duben, kdy jsem pracovala z domu. Děkuji

Ne, jen pak, až bude aktualizovaný výkaz péče o dítě (asi někdy počátkem příštího týdne) v něm vyplníš, že pečuješ o dítě od toho 25. 5. a zaškrtneš důvod, proč je dítě doma, předchozí měsíce neřešíš. Obojí dáš v práci, ti tam doplní své a pošlou na správu sociálního zabezpečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
22.5.20 07:27
@Cuddy píše:
@stinga muze byt dite z rizikove skupiny obyvatel a matce skoncil home office. Ted to neni nic neobvykleho.

Jo to ze jsou otevřené skolky neznamená, ze tam kazdy dite hned nacpe. V te nasi například neberou deti matek na rodicacich s mladším sourozencem a spousta rodicu, žijících v dvougeneracnim bydleni s rodiči/prarodiči deti do skolky nedalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
22.5.20 07:30
@Cuddy píše:

U sousedu se ted střídali na zavrenou skolu - od března mela osetrovacku matka, ta ted uz musela od kvetna do prace a za kveten a červen přebral péči otec, dite ma 11, šestá třída a do skoly nejde, pac jeho skola otvírá jen prvni stupeň a deváté tridy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
22.5.20 12:06

Také se s dovolením přidám, také nastupuji na OČR od 25.5. do konce června, důvod je velmi rizikové dítě, co mi nevezmou do ZŠ. A zaměstanavatel už nás žene z homeoffice do práce.
Ve škole jsem zažádala o OČR, včera jsem dostala potvrzený fomulář, ten dovyplnila a dnes odevzdala v práci, že jsem tam poslední den. Stačí to? Nebo ještě budu dodávat nějaký nový formulář, a kdo si ho má vyžádat (já, nebo mě v práci upozorní)?
Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
22.5.20 12:58
@Aliik píše:
Také se s dovolením přidám, také nastupuji na OČR od 25.5. do konce června, důvod je velmi rizikové dítě, co mi nevezmou do ZŠ. A zaměstanavatel už nás žene z homeoffice do práce.
Ve škole jsem zažádala o OČR, včera jsem dostala potvrzený fomulář, ten dovyplnila a dnes odevzdala v práci, že jsem tam poslední den. Stačí to? Nebo ještě budu dodávat nějaký nový formulář, a kdo si ho má vyžádat (já, nebo mě v práci upozorní)?
Děkuju :kytka:

Viz má odpověď výše, máš to tam přece napsané…

Ne, jen pak, až bude aktualizovaný výkaz péče o dítě (asi někdy počátkem příštího týdne) v něm vyplníš, že pečuješ o dítě od toho 25. 5. a zaškrtneš důvod, proč je dítě doma, předchozí měsíce neřešíš. Obojí dáš v práci, ti tam doplní své a pošlou na správu sociálního zabezpečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama