Nástup na PPM a mateřskou

125
19.11.15 12:58

Nástup na PPM a mateřskou

Ahoj maminky mohla by jste mi některá poradit ohledně mateřské a PPM? :think: v práci mám odděláno 3 měsíce, a z toho 1 měsíc na smlouvu. 31.11 jsem ukončila pracovní poměr ze zdravotních důvodů, a od 1.12.2014 jsem na nemocenském pojištění které mi má trvat až do 3.12.2015. Na PPM nastupuji dnes 18.11 a potřebné papíry jsem již vyřídila, termín porodu mám na silvestra, tak trošku nechápu proč nastupuji o měsíc dřív, znamená to, že mi první peníze přijdou už v prosinci, když ještě malej nebude a světě? a a podle čeho to vypočítají, nebo kolik peněz budu brát, a jak dlouho? vážně v tom plavu :think: čekám první mimčo.. děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7266
19.11.15 13:09

Jako jenom 3 měsíce? Respektive jenom měsíc na smlouvu, takže jenom měsíc za tebe odváděli zdravotní a sociální? Před touto prací si jinou na smlouvu nedělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.11.15 13:20

@Moncinas ano přesně tak, 2 měsíce jsem byla na dohodu a 1 měsíc na smlouvu. Předtím jsem nedělala, ukončila jsem studium a nastoupila hned do práce, kde jsem byla jen ty 3 měsíce. Neměla jsem možnost oddělat víc bylo mi 17 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
19.11.15 13:22

Na mateřskou se normálně nastupuje 8-6 týdnů před termínem porodu, to není nic neobvyklého. Spíš mě zaráží, že bys měla na PPM nárok, když nemáš odpracováno potřebných 270 dní (nebo před tou poslední prací jsi někde dělala?), nemáš platnou pracovní smlouvu a podle toho co píšeš nejsi ani v ochranné lhůtě. Ty sis nějak ověřovala, že máš na PPM nárok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 13:22

Na PPM se nastupuje před porodem, až dočerpáš PPM, tak nastoupíš na RD a budeš pobírat RP. Zadej to do googlu a najdeš plno článků, kde ti vysvětlí, co je co a jak dlouho se to pobírá.

I když je mi tedy záhadou, že máš na PPM nárok :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
19.11.15 13:23

@daydis2 no tak to vyplníš ten papír o mateřskou, pošleš to a oni ti jí zamítnou (i tak se to ale poslat musí) a po porodu si vyběháš na pracáku rodičovský příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
19.11.15 13:24
@Moncinas píše:
@daydis2 no tak to vyplníš ten papír o mateřskou, pošleš to a oni ti jí zamítnou (i tak se to ale poslat musí) a po porodu si vyběháš na pracáku rodičovský příspěvek

musí? Já teď na PPM nárok nemám, sestře na gyndě jsem to říkala, tak mi ani papíry nedala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.11.15 13:25

Ukončila jem studium, a nastoupila do práce, kde jsem byla jen ty 3 měsíce. Koukala jsem na internet, a podle toho co jsem četla tak bych nárok mít měla, prý tam do toho započítávají i studium, a já otěhotněla v 17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.11.15 13:27
@Moncinas píše:

papíry už mám poslané na gynekologii o všem ví, a taky říkali, že bych nárok mít měla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
19.11.15 13:27

@Verca1989 no kámoška teď řešila něco podobného a naopak zase dostala sprda o sestry, že se to musí poslat i tak :nevim: Takže klasika - jak se zrovna kdo vyspí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
19.11.15 13:31

@daydis2 jo já zase přehlédla, že jsi před tím studovala. Podle všeho se do toho započítává studium, což mě taky docela překvapuje. „Podmínkou nároku na tuto dávku je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM. Do doby účasti na nemocenském pojištění pro nárok na PPM se započítává doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole nebo na konzervatoři považovaná za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění, jestliže toto studium bylo úspěšně ukončeno.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:31
@Verca1989 píše:
musí? Já teď na PPM nárok nemám, sestře na gyndě jsem to říkala, tak mi ani papíry nedala?

já to mít musela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
19.11.15 13:40

Pokud jsi během posledních 270 dní úspěšně ukončila studium a nyní jsi byla zaměstnaná, i když né těch 270 dní, tak nárok na PPM máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
19.11.15 13:49
@Troji píše:
Pokud jsi během posledních 270 dní úspěšně ukončila studium a nyní jsi byla zaměstnaná, i když né těch 270 dní, tak nárok na PPM máš.

Studium jsem nedokončila z rodinných důvodů. Studovala jsem 2 roky, studium jsem ukončila, přestěhovala se k příteli, a nastoupila ještě ten měsíc do práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
19.11.15 13:54
@daydis2 píše:
Studium jsem nedokončila z rodinných důvodů. Studovala jsem 2 roky, studium jsem ukončila, přestěhovala se k příteli, a nastoupila ještě ten měsíc do práce

tak to bych teda podle toho co je tu psáno pochopila, že nárok na PPM není, když si studium nedokončila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama