Reklama

Nástup na PPM, poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 05.03.17 12:01
Nástup na PPM, poraďte prosím

Zdravím, poradíte mi prosím ohledně nástupu na PPM(mateřskou)? Jsem od začátku těhu na nemocenské, pracovní poměr mi končí tento měsíc na dobu určitou ke dni 31.3. Nasoupit na PPM mohu prý už od 13.3…kdy je to nejvýhodnější pro mě nastoupit tu PPM? Ještě za „smlouvy“ v práci nebo až po skončení pracovního poměru, jaký je v tom rozdíl a jak vysoký pak budu mít rodičák dle toho, kdy nastoupím na PPM? Nějak v tom tápu…poradíte, aby to bylo nejvýhodnější prosím? Děkuji :)

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 12:08

@Jadulinka Nejvýhodnější je nastoupit co nejpozději, tedy přesně těch 6 týdnů před termínem porodu.

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 05.03.17 12:41

Takže, když mi končí pracovní poměr na konci měsíce, tak mohu od 1.4 nastoupit na mateřskou a POSTUP JE JAKÝ PROSÍM? To odnesu do práce i když už ten den nebudu jejich zaměstanec? Tam je nějaká ochranná lhůta a mateřskou budou vyplácet oni nebo jak to je?

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 05.03.17 12:49

Tak to počítám a od 1.4 do termínu porodu je to týdnů pět, tak to nemůžu takto? Musí to být těch 6 týdnů?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 13:34

@Jadulinka Ano, musí to být 6 týdnů… a nikde není řečeno, že by to muselo být od 1. v měsíci a ano, neseš to do bývalého zaměstnání, je tam 180 dní ochranná lhůta.

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 05.03.17 15:39

@Jadulinka PPM vždy vyplácí stát - konkrétně OSSZ. Takže ty akorát do žádosti, kterou ti dá gynekolog, vyplníš datum nástupu v rozmezí 6-8 týdnů před porodem a předáš zaměstnavateli. Ten ji spolu s přílohou předá OSSZ. Výhodnější je pro tebe nastoupit na PPM těch 6 týdnů před porodem, protože ty 2 týdny navíc budeš mít ještě nemocenskou.
Rodičovský příspěvek si pak můžeš zvolit do výše 7600 Kč jakkoliv. V rozmezí 7600 - 11500 Kč si můžeš volit RP, pokud na to máš dostatečný příjem nebo doložíš dostatečný vyměřovací základ otce dítěte.

Jadulinka
Stálice 66 příspěvků 05.03.17 16:59

Děkuju za info :) :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama