Nástup na RD před porodem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 15:15
Nástup na RD před porodem ?

Ahoj maminky, mám otázku.
Jsem v 7.měsíci těhotenství. S partnerem jsem se po x-té nevěře rozešla (Dlouholetý vztah).

Dlouho jsem byla v zahraničí a když jsem přijela zpět do Čech, než jsem sehnala práci, zaevidovala jsem se na ÚP, abych nemusela platit pojištění. Když jsem našla práci, za čtyři dny jsem zjistila že jsem těhotná. (Miminko jsem chtěla a nikdy bych ho nedala pryč, ze zdravotních i jiných důvodů - víc to rozmazávat nebudu). Nicméně v práci jsem to řekla hned na rovinu a rozloučili jsme se ve zkušební době.

Nyní řeším problém. Jsem nezaměstnaná, na rizikovém těhotenství, na MD nárok nemám, na ÚP mi paní řekla, že si mám včas oběhat papíry pro RD, abych nastoupila 6 týdnů před porodem… Myslela jsem, že na RD se nastupuje až po porodu. Nikde to nemohu najít. Poradili by jste mi prosím?

A druhá věc, bydlím teď zpět u rodičů a jsem absolutně bez přijmu. Mám nárok na nějaké dávky? Kromě výživného na nezaměstnanou matku, od otce dítěte. To mi platit odmítá.

Nenávistné komentáře si nechte pro sebe, nejsem žádná, co se nechala zbouchnout a teď chce vytlouct ze státu, co nejvíce. Je to celé jen špatný souběh okolností. Nechci rodičům viset na krku.

Reakce:

Miasofi
Kecalka 376 příspěvků 18.11.18 15:19
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, mám otázku.
Jsem v 7.měsíci těhotenství. S partnerem jsem se po x-té nevěře rozešla (Dlouholetý vztah).

Dlouho jsem byla v zahraničí a když jsem přijela zpět do Čech, než jsem sehnala práci, zaevidovala jsem se na ÚP, abych nemusela platit pojištění. Když jsem našla práci, za čtyři dny jsem zjistila že jsem těhotná. (Miminko jsem chtěla a nikdy bych ho nedala pryč, ze zdravotních i jiných důvodů - víc to rozmazávat nebudu). Nicméně v práci jsem to řekla hned na rovinu a rozloučili jsme se ve zkušební době.

Nyní řeším problém. Jsem nezaměstnaná, na rizikovém těhotenství, na MD nárok nemám, na ÚP mi paní řekla, že si mám včas oběhat papíry pro RD, abych nastoupila 6 týdnů před porodem… Myslela jsem, že na RD se nastupuje až po porodu. Nikde to nemohu najít. Poradili by jste mi prosím?

A druhá věc, bydlím teď zpět u rodičů a jsem absolutně bez přijmu. Mám nárok na nějaké dávky? Kromě výživného na nezaměstnanou matku, od otce dítěte. To mi platit odmítá.

Nenávistné komentáře si nechte pro sebe, nejsem žádná, co se nechala zbouchnout a teď chce vytlouct ze státu, co nejvíce. Je to celé jen špatný souběh okolností. Nechci rodičům viset na krku.

Tak na RD nárok určitě nemáš, to je rodičovská dovolená a tu poskytuje zaměstnavatel. Takže paní na úřadě myslela nejspíš RP to je rodičovský příspěvek a ten se začíná brát, až se dítě narodí, určitě ne dřív.
A že chlap nechce platit se nedivím, ještě matka nejsi že :nevim: to je to samé jako kdybys chtěla už teď alimenty..

KlarkaK
Závislačka 3345 příspěvků 7 inzerátů 18.11.18 15:22

Tak hlavne vse ohledne RD se resi peave na pracaku takze by ti meli poradit tam…jinak si teda taky myslim ze az po porodu ale sama jsem to neresila. Bohuzel u rodicu nemas narok na prispevek na bydleni ale porodne asi ano…opet se zeptej na pracaku. Ohledne partnera bych zkusila bezplatnou pravni poradnu…pokud teda budes uvadet otce ditete..tak ma platit nejen na tebe ale jeste na dite…

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 18.11.18 15:23

Nemáš narok nejspíš na nic. Možná podporu v nezaměstnanosti, ale s tím zkušenost nemám nikdy sem nepobirala. Když bydlíš u rodičů tak ani příspěvek na bydlení, na RD se jde až pk porodu, to si paní asi spletla s mateřskou, rodicak se vyřizuje až když máš v ruce rodný list dítěte. Na alimenty máš taky nárok až po narození dítěte, maximálně můžeš z otce dítěte vytlouct polovinu nákladů na vybavičku, ale těžko říct jak to z něj teď dostaneš když nebude chtít sám přispět, to opět až po porodu až se budou soudně určovat alimenty. Pokud můžu radit, jestli nejsi na rizikové kde musíš celé těhotenství ležet s nohama nahoru najdi si brigádu, teď všude berou brigádníky aby se stíhal ten vánoční chaos, tak aspoň pár tisíc si někde můžeš vydělat.

KlarkaK
Závislačka 3345 příspěvků 7 inzerátů 18.11.18 15:24

@Miasofi rodicovska dovolena =rodicovsky prispevek…narok nema na materskou kterou mimochosem taky neplati zamestnavatel ale socialka…a to tazatelka vi

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 18.11.18 15:25

@KlarkaK ani na porodny nebude mít nárok, pokud otec dítěte bere aspon 20 000kc. Leda by ho nezapsala do RL, ale to by si moc nepomohla, připravila by se zas o alimenty.

KlarkaK
Závislačka 3345 příspěvků 7 inzerátů 18.11.18 15:27

@Kriss Tina jo pravda…no budes se muset smirit s tim ze holt chvili pomoc rodicu potrebovat budes a bud rada pokud ti ji daji :nevim:

Verunecka289
Závislačka 3341 příspěvků 18.11.18 15:31
@KlarkaK píše:
@Miasofi rodicovska dovolena =rodicovsky prispevek…narok nema na materskou kterou mimochosem taky neplati zamestnavatel ale socialka…a to tazatelka vi

Nemáš pravdu. Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dvě rozdílné věci.

Miasofi
Kecalka 376 příspěvků 18.11.18 15:32
@KlarkaK rodicovska dovolena =rodicovsky prispevek…narok nema na materskou kterou mimochosem taky neplati zamestnavatel ale socialka…a to tazatelka vi

Rodičovská dovolená se určitě nerovná rodičovskému příspěvku!!! Na co jsi tady kopírovala ten článek, když pak napíšeš takovou blbost!!! Ten kdo bere rodičovský příspěvek nemůže být na rodičovské dovolené, když nemá zaměstnavatele

Příspěvek upraven 18.11.18 v 15:44

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 18.11.18 15:33

@KlarkaK Rodičovskou dovolenou, maji zaměstnané matky, je do 3 let věku dítěte, pak se pobírá neplacené volno, když chtěj zůstat doma dýl. Přitom se pobírá rodičovský příspěvek, na který má nárok každá matka. Ale když nepracuje nemůže mít dovolenou, to prostě jenom bere příspěvek. Ty dva pojmy jsou úplně rozdílné věci.

Miasofi
Kecalka 376 příspěvků 18.11.18 16:03
@KlarkaK píše:
https://www.babyonline.cz/…ska-dovolena

No jo, ten článek je úplně o ničem :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >