Nástup na snížený úvazek po mateřské při práci na dobu neurčitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 10:58
Nástup na snížený úvazek po mateřské při práci na dobu neurčitou

Ahoj, ahoj..obracím se na vás s prosbou o radu. V zaměstnání mám smlouvu na dobu neurčitou. Blíží se konec mateřské a ráda bych šla na jeden den, tedy 20 %, do práce. Se šéfem jsme teď ale trochu na ostří nože, a proto mám strach, aby na mě neudělal nějakou habaďuru a se zkrácením úvazku mne nepřipravil o mou jistotu v návratu na pracovní pozici, až budou děti větší. Snad to píšu pochopitelně. Rozumíte tomu některá nebo máte s tím zkušenost z „právního“ hlediska a uměly byste mi poradit, na co si mám dát pozor? Prosím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 03.07.19 11:00

Takze behem rodicaku chcete delat na tu stejnou smlouvu jen na 1/5 uvazek a po konci RD naskocit zase na plny?

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 03.07.19 11:03

Pokud budeš vykonávat stejnou práci, tak si myslím, že ti jen upraví úvazek a pozice by měla zůstat stejná. Ale nevím, jak to je, když budeš chtít potom úvazek zvětšit. Nevím, jestli by to vyřešila nějaká doba určitá. Nebo dodatek k současné pracovní smlouvě. Ale hackuju se, tak řeším něco podobného. Ráda bych se na dva dny vrátila, ale právě mám strach, abych potom dostala plný úvazek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 11:04

Nech si napsat novou smlouvu, treba dpp. Stavajici nech bezet tak jak je. Nemuze to byt ale stejna pozice. Jinak bud rada, taky jsem to chtela, ale zamestnavateli se to „nehodilo“. Takze se po 2 materskych vratim uplne duta :zed:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 11:06

Jeste k te stejne pozici, resi se to jenom papirove, na to co delas realne nikdo nekouka. Treba budes mit ve smlouve misto asistenka konzultantka nebo tak neco.

Lendeš
Kelišová 6499 příspěvků 03.07.19 11:15

Pokud budeš vykonávat stejnou práci, tak zákonný postup je takový, že snížíte úvazek dodatkem k pracovní smlouvě. Do toho dodatku si nech napsat, že se uzavírá na dobu od-do a že po uplynutí této doby bude dál v platnosti původní ustanovení smlouvy/plný úvazek.

carsa
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 03.07.19 11:18

Přesně, nech si napsat DPP - bude to pro obě strany výhodnější (pokud se vejdeš do 10 tis/měsíc). A stávající smlouva se nijak nemění.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 11:23

Ano, je to jak píšete. Chci pracovat na stejné pozici, jen dočasně snížit úvazek. Myslím, že DPP ani smlouva s jinou pracovní pozicí na dobu určitou není možná, protože je to hodně specifické zaměstnání s konkrétní neměnnou náplní. Tudíž jako rozumné řešení zní ten dodatek ke smlouvě, který si musím pořádně přečíst. Pokud tedy bude šéf ochotný to tak udělat, no :think:.. povinně asi nemusí :think:? On často slibuje a skutek utekl..rád vydává mou práci za svou, proto jsme v tiché válce..ale zase krom papírování apod. s ním téměř nepřijdu do styku, tak to musím vydržet :roll: :andel:

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 03.07.19 11:24
@Anonymní píše:
Jeste k te stejne pozici, resi se to jenom papirove, na to co delas realne nikdo nekouka. Treba budes mit ve smlouve misto asistenka konzultantka nebo tak neco.

Bacha, to se řeší jen při pobírání mateřské. Jakmile máš rodičovskou dovolenou, tak je to fuk a není třeba podvádět.

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 03.07.19 11:25
@Anonymní píše:
Ano, je to jak píšete. Chci pracovat na stejné pozici, jen dočasně snížit úvazek. Myslím, že DPP ani smlouva s jinou pracovní pozicí na dobu určitou není možná, protože je to hodně specifické zaměstnání s konkrétní neměnnou náplní. Tudíž jako rozumné řešení zní ten dodatek ke smlouvě, který si musím pořádně přečíst. Pokud tedy bude šéf ochotný to tak udělat, no :think:.. povinně asi nemusí :think:? On často slibuje a skutek utekl..rád vydává mou práci za svou, proto jsme v tiché válce..ale zase krom papírování apod. s ním téměř nepřijdu do styku, tak to musím vydržet :roll: :andel:

A pobiras PPM a nebo už jsi na rodičovské? Pokud je to problém, tak bych počkala až budeš mít rodičovskou a tam už je to jedno.

pindulinka89
Závislačka 2760 příspěvků 03.07.19 11:31

@P4ja Jaký je v tom rozdíl zda PPM či rodičovská?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 11:34

@P4ja Teď ještě PPM.. končí příští měsíc. Já právě teď potřebuji vyřídit rodičovský příspěvek a k tomu jsem si myslela, že by ve chvíli ukončení mateřské mělo být i v práci rozhodnuto, jak to bude dál tam? Pokud chci nastoupit na 20% úvazek, tak tím pádem vůbec nenastoupím na rodičovskou dovolenou..nebo to říkám špatně?

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 03.07.19 11:38
@pindulinka89 píše:
@P4ja Jaký je v tom rozdíl zda PPM či rodičovská?

Protože když pobiras PPM, tak nemůžeš dělat to, z čeho ti ta dávka plyne. Pokud už pobiras rodičovský příspěvek, tak tam je to jedno. A rodičovskou dovolenou už řeší jen zaměstnavatel a tam je práce na tom, jak se s ním dohodnes. A samozřejmě můžeš pobírat rodičovský příspěvek a zároveň být zaměstnaná.

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 03.07.19 11:41
@Anonymní píše:
@P4ja Teď ještě PPM.. končí příští měsíc. Já právě teď potřebuji vyřídit rodičovský příspěvek a k tomu jsem si myslela, že by ve chvíli ukončení mateřské mělo být i v práci rozhodnuto, jak to bude dál tam? Pokud chci nastoupit na 20% úvazek, tak tím pádem vůbec nenastoupím na rodičovskou dovolenou..nebo to říkám špatně?
Úřadu práce je jedno, jestli budeš chodit do práce. To na pobírání rodičovského příspěvku nemá vůbec vliv. Prostě si o něj zazadas a nazdar. No a v práci klidně můžeš nastoupit na rodičovskou dovolenou a potom se zaměstnavatelem řešit možné zaměstnání, výpomoc, brigádu atd.
P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 03.07.19 11:47
@Anonymní píše:

Jinak mě ještě napadá, pokud hned nepůjdeš do práce, tak si zažádej o řádnou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama