Reklama

Nástup na úřad práce a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 13:16
Nástup na up a tehotenstvi

Holky prosím o pomoc 29.6 jsem nastoupila na urad prace a teď jsem zjistila ze jsem těhotná. Nevím si rady netuším v kolilatem jsem týdnu a jestli jde nastoupit na nemocenského nebo co vlastně dělat v zaměstnání jsem byla víc jak 3roky

Reklama

Reakce:

misuled
Kecalka 394 příspěvků 15.08.18 13:19

Do ochranne lhuty se nevejdes (velmi pravdepodobne), takze nastup do prace.

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 15.08.18 13:41

Nejlépe co nejrychleji nastoupit někam do práce a vydržet tam co nejdéle, tak abys měla nárok na PPM. A na nemocenskou je nárok jen, když na ni nastoupíš nejpozději sedmý den od konce zaměstnání.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 15.08.18 13:47

Jj, najdi si práci, v dnešní době to není žádný problém… ;) Na nemocenskou jako nezaměstnaná nemáš nárok.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 15.08.18 14:02

Mě stačilo donést na pracák papír, že mám rizikové těhotenství a tudíž se nemohu o práce ucházet, pojištění a vše mi platili dál, byla jsem ta i dál vedená, jen mi prostě nenabízeli žádná místa a po porodu mě vyřadili a přešla jsem na rodičák.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 15.08.18 14:03

Akorát samozřejmě jsem nedostávala žádný plat než se malá narodila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 14:25

A kdyby se zjistilo ze jsem otehotnela v době kdy jsem byla ještě zamestnana?

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 15.08.18 14:34
@Anonymní píše:

To by na nároku na nemocenskou nic nezměnilo. A z hlediska PPM by ti běžela ochranná lhůta z toho zaměstnání a byla by tak dlouhá jako dané zaměstnání, max. 180 dnů. Případným novým zaměstnáním by se běh ochranné lhůty přerušil a po případném konci nového zaměstnání by běžela nevyčerpaná ochranná lhůta ze starého + ochranná lhůta z nového (do max. 180 dní).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:34
@Anonymní píše:

Tak nic, akorát bys měla ochrannou lhůtu 180 dnů pro mateřskou, ale to té by ses stejně nejspíš nevešla, protože aby to vyšlo, tak musíš mít při ukončení cca 2 měsíce za sebou, připočteme měsíc a půl na UP, takže nějak nepředpokládám, že bys teď končila 4. měsíc těhotenství.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:35
@MarieP píše:
Jj, najdi si práci, v dnešní době to není žádný problém… ;) Na nemocenskou jako nezaměstnaná nemáš nárok.

No, nevím, za měsíc a půl se ji to zatím nepovedlo a jako první po zjištění těhotenství se ptá na nemocenskou :think:

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 15.08.18 14:48
@Anonymní píše:

Ty jsi sen každého zaměstnavatele :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 15:06

Mám 6leteho syna a stěhovali jsme se do jiného města daleko od rodiny do práce bych nastoupila hned ale kvůli synovi jsem so září chtěla být na up aby si tu zvykl než půjde do školy.kvůli tomu jsem do práce nenastoupila ne ze bych dělat nechtěla i miminko jsme se snažili 9mesicu po synovi jsem měla velké zdr.potíže a nikdo nevěděl zda děti ještě někdy mít budu.po 9mesicich jsem zz tu viru ztratila ze to půjde a kvůli stěhování jsem z práce odešla…Ale jinak děkuji za upozornění ze jsem nebyla schopna si najít práci za měsíc a půl :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 15:08

A ve svých 30jsem na pracaku poprvé ale děkuju jen jsem se chtěla zeptat jestli nikdo neví jak to chodi ale tohle jsem opravdu necekala

andelka83
Neúnavná pisatelka 19555 příspěvků 15.08.18 17:49

Bohužel do ochranné lhůty se nevejdes. Takže podpora tuším 5 měsíců a pak nic a od porodu rodičovský příspěvek. Kdysi jsem též otěhotněla během vedení na ÚP. Jakmile jsem jim doložila že jsem těhotná,přestali si mě zvát a už nic neřešili.

lachtanice86
Kelišová 5970 příspěvků 15.08.18 18:32

Běž do práce

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >