Nástup na UP po rodičovské

53
19.10.20 19:08

Nástup na UP po rodičovské

Dobrý den,
Končí mi rodičák a prosím o radu zkušené :-). Mám dvě děti, druhému budou v lednu čtyři roky. V průběhu mateřské jsem dostala výpověď, odstupné pět platů. Firma šla do likvidace. Jelikož nemám podporu babiček, chtěla bych ještě rok zůstat doma. A teď přemýšlím jak postupovat. Když půjdu po skončení RD na UP, podpůrčí doba je pět měsíců. Jak se mi to bude počítat, když mám odstupné pět platů? Má vůbec smysl tím pádem chodit na úřad práce? A nebo pět měsíců nedostanu nic a po pěti měsících teprve podporu v nezaměstnanosti, která bude trvat pět měsíců dle zákona? Celou dobu budu mít soc. a zdráv. pojištění kryté? Moc děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5559
19.10.20 19:22

Když si dostala odstupne tak dostaneš podporu až po těch 5 měsících, nebo možná po 3 nevím jestli se nepočítají max 3 ze zákona. Můžeš se ještě nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let a bude a mít zaplacené zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8707
19.10.20 20:48

Na RD nejsi, to je volno v zaměstnání max. do 3 let dítěte. Takže jsi už nezaměstnaná na rodičovském příspěvku? Odstupné nehraje roli, jdeš na ÚP po náhradní době (péči o dítě). Každopádně pokud se nechystáš do práce, tak by ses neměla registrovat na ÚP, ale můžeš se nahlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let a budeš mít hrazené zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama