Nástup po mateřské-nižší pozice...??:-(

Anonymni
14.4.09 20:24

Nástup po mateřské-nižší pozice...??:-(

Vracim se po trech letech do zamestnani a zamestnavatel mi jednak nechce vyhovet s nepl.volnem /to ale neni jeho povinnost, proto to respektuji/, ale nema v souc. dobe volnou moji byv. pozici, nabizi mi proto pozici nizsi. Pokud se mi to pry nelibi, tak mohu dat vypoved -ale samozrejme bez odsupneho.
Ma na to pravo? Mela jsem za to, ze by mi po dobu tri let mel drzet misto na odpovidajici pozici. Mohu se nejak branit? Da se vubec nejak obhajit, ze to misto je „nizsi“? Mate nekdo zkusenosti?
Diky moc za rady a nazory!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
14.4.09 20:30

Já myslím, že do skončení mateřské dovolené (čili těch 28 týdnů) ti musí držet stejné místo, po těch třech letech tě už musí prostě jenom zaměstnat, ale je jedno, na jaké pozici… Ale možná se pletu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.4.09 20:32

Jo, tak je to tak, že to místo musí odpovídat tvojí kvalifikaci a praxi - nemůže tě teda vzít třeba jako uklízečku, ale pokud místo odpovídá, tak na to právo má - i když je třeba nižší, než jsi měla předtím…

http://www.hledampraci.cz/…ni-misto.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.4.09 20:59

No prave ze tam pisou, ze je povinen zaměstnankyni nabídnout místo, které odpovídá její kvalifikaci a praxi. Pokud takové místo nemá, pak opravdu vzniká výpovědní důvod ze strany zaměstnavatele pro nadbytečnost a mně by náleželo odstupné. Jak se ale určí, že to místo odpovídá kvalif.a praxi? Já jsem třeba dělala práci, kde jsem potřebovala určité znalosti atd., při mateřské jsem si navíc dodělala VŠ a teď mi nabízí místo recepční, což je bohužel po té uklízečce asi nejnižší pozice. Tak jak se bránit??

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.4.09 21:48

A jeste dotaz - kdybych chtela prodlouzit materskou a do prace proste nenastoupit, musim dat vypoved? Nebo proste jen nenastoupit a prodlouzit si, ikdyz neplacenou, materskou na nejakou dobu, nez bych si prip. nasla neco jineho?

• Nahlásit
  • Citovat
1013
15.4.09 08:49
xxxLinda píše:
A jeste dotaz - kdybych chtela prodlouzit materskou a do prace proste nenastoupit, musim dat vypoved? Nebo proste jen nenastoupit a prodlouzit si, ikdyz neplacenou, materskou na nejakou dobu, nez bych si prip. nasla neco jineho?

Pokud nenastoupíš do práce v daném termínu bez předchozí domluvy, tak se jedná o hrubé porušení pracovní morálky a je to na výpověď. V takovém případě rozhodně není nárok na odstupné :idea:

Jestliže Ti zaměstnavatel vyhoví a neplacené volno Ti poskytne, je to samozřejmě v pořádku. Prostě Ti nezbývá nic jiného než se se zaměstnavatelem včas dohodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
15.4.09 13:22
xxxLinda píše:
No prave ze tam pisou, ze je povinen zaměstnankyni nabídnout místo, které odpovídá její kvalifikaci a praxi.
/quote]

Po ukončení rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen tě zaměstnat na místo odpovídající tvé pracovní smlouvě. Záleží jak moc podrobně tam máš specifikovaný popis práce. Nemusí nabídnout např. místo asistentky generálního ředitele, ale asistentky obchodního.
S tou kvalifikací a praxí se mi to zdá dost nelogické - představ si, že by žena s VŠ a praxí nastoupila na místo uklízečky, pak by šla na MD a po návratu se dožadovala místa generální ředitelky, protože kvalifikaci a praxi na to má:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama