Reklama

Nástup po MD do práce na HPP a následné otěhotnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

broucek238
Nováček 6 příspěvků 02.01.17 14:31
Nastup po MD do prace na HPP a nasledne otehotneni?

Dobry den, nastoupila jsem po materske zpet do prace po 7 mesicich jsem neplanovane otehotnela. Neresila jste nektera? Nevim zda muzu na nemocenskou nebo zda mam pak narok na MD? Atd.. :roll:

Reklama

Reakce:

Agrion
Závislačka 2763 příspěvků 02.01.17 14:54

A ty mas rizikove tehotenstvi nebo proc na nemocenskou?

broucek238
Nováček 6 příspěvků 02.01.17 15:01

Rizikove by se to dalo brat, par tydnu jeste urcite oddelam a pak jsem chtela na nemoc, zamestnavatel mi rekl, ze az nastoupi nova sila rozvaze semnou pracovni pomer.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 15:22

@broucek238 ujasni si, co je mateřská dovolená, rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek. Napiš, zda máš smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou, kolik je prvnímu dítěti. Teď ti můžu poradit jen to, že těhotenství není důvodem pro rozvázání pracovního poměru

Bábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 02.01.17 15:23
@matkabagristy píše:
@broucek238 ujasni si, co je mateřská dovolená, rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek. Napiš, zda máš smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou, kolik je prvnímu dítěti. Teď ti můžu poradit jen to, že těhotenství není důvodem pro rozvázání pracovního poměru

Nejen že není, ale v podstatě ho vylučuje (to rozvázání)…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 15:27

@Bábrdl jo

broucek238
Nováček 6 příspěvků 02.01.17 16:48

No ujasnene to asi mam :) pobiram rodicak a pracuji plny uvazek po ukonceni materske, pracuji na dobu neurcitou a dnes mi bylo receno, ze po nabrani nove sily dostanu rozvazani prac. pomeru coz si myslim, ze je asi nemozne, zamestnavatel asi pocital stim, ze pujdu na rodicak..ditko mame rocni.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 18:09

@broucek238 v tom případě by bylo ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele nezákonné. Na nemocenskou můžeš a budeš mít normálně nárok na mateřskou.

broucek238
Nováček 6 příspěvků 03.01.17 12:20

Dekuji, trosku mi vrtala v hlave reakce nadrizeneho tak jsem prubla jestli nekdo nevi :)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 12:30

@broucek238 zákoník práce

Oddíl 3
Zákaz výpovědi dané zaměstnavatelem

§ 53
(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je
a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,
b) při výkonu vojenského cvičení nebo služby v operačním nasazení výjimečného vojenského cvičení ode dne, kdy byl zaměstnanci doručen povolávací rozkaz, po dobu výkonu těchto druhů vojenské činné služby těchto cvičení, až do uplynutí 2 týdnů po jeho propuštění z těchto druhů vojenské činné služby těchto cvičení,
c) v době, kdy je zaměstnanec dlouhodobě plně uvolněn pro výkon veřejné funkce,
d) vdobě, kdy je zaměstnankyně těhotná nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou,

fiona313
Echt Kelišová 9210 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 12:35

@broucek238 Nic nepodepisovat a nenechat se do ničeho natlačit. Je to nezákonné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama