Nástupní plat v Lidlu je 28-29 000 - Je to dobře?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zvidavajanca
Závislačka 3692 příspěvků 21.02.18 17:57
Nástupní plat v Lidlu je 28-29 000 - Je to dobře?

Zdravím, dnes Lidl zveřejnil, jak zvýší nástupní platy svých zaměstnanců (prodavaček) na 28 000 (v Praze a okolí na 29 000). Je to dobře? Já to těm prodavačkám přeju - třeba u nás jsou skvělé (menší město), příjemné, milé. Ale… je to už téměř průměrná mzda. Spoustu potřebných profesí má mémě na to, že potřebují daleko vyšší kvalifikaci a ani jejich práce není tak pohodová - učitelé, řidiči. Jasně, můžou jít za kasu, ale dost možná nás nikdo potom do té práce nedoveze či nebude co prodávat, případně nebude mít kdo učit naše děti.

Docela by mne zajímalo, kolik by potom měly brát kvalifikované profese (nejen vyžadující vysokoškolské vzdělání)? Mám pocit, že prodavačka v Lidlu bude mít při nástupu (i po těch dvou letech, kdy slibují 30-31k, ale do té doby beztak všem ještě plošně přidají) více než sposta lidí co mají vysokou školu a to i ve slušném oboru, kde je vzdělání většinou nutností (muzikology, egyptology a podobné nechme stranou).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 34 Další »

Reklama

Reakce:

Mili39
Kecalka 293 příspěvků 21.02.18 18:01

Lidl je firma, která si váží svých zaměstnanců. Tohle nemá se vzděláním nic společného. Když budete vlastnit firmu a dáte svým zamcům 50 tis, je to Vaše věc. A zrovna Lidl není z těch řetězců, kteří by si nenechávali pouze kvalitní lidi…

debra.morgan
Závislačka 2634 příspěvků 21.02.18 18:03

Inspirace? :roll: jinak, není to jedno? každý může svou profesi změnit a jít hákovat do lídlu, když si myslí, že to bude terno…

http://www.ceskatelevize.cz/…ne-dostavaji

sediza
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 21.02.18 18:03

Samozřejmě je to dobře. Protože to nutí nejen konkurenci mzdy zvyšovat. Navíc je to věc každého mimo statní sektor, kolik dá zaměstnancům. V zahraničí mají učitelé, sestry, lekaři apod. několikanásobně víc s náklady na život podobné. ČSSD uz opet plánuje zvýšit daně a zdanit jeste vice bohaté. Chce se mi z toho brečet, protoze to vše vede k stagnaci růstu a brzdí to nejen podnikání, ale i motivaci velkých nadnárodních firem u nás zřizovat pobočky a dávat lidem práci.

Catmum
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 21.02.18 18:05

Za prve život není spravedlivý. To je nutné přijmout. Za druhé, Lidl je bohatá firma. Já kdybych se rozhodla zaplatit uklizecce 100 tis za měsíc, je to moje věc, co udělám se svými penězi. Ba naopak jsem rada, ze kdybych se nikde nechytla, v poho se uživim zde.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8486 příspěvků 21.02.18 18:05

Jisteze je to dobre. Ta práce je na budku a rozhodne ne pohodová. Samozrejme, ze to chce zvedat platy i jinde, ale to neznamená, ze když mají málo třeba sestry, tak musí mít málo každy. Je to dobrý krok. Btw zrovna egyptologie je docela zahul :lol:

The_Assassin
Kecalka 431 příspěvků 21.02.18 18:06

A co je na tématu tak intimního, že musí být založeno anonymně?

Alladina
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 21.02.18 18:06

Je to jedině dobře. Lidl je velká soukroma firma a může svým zaměstnancům dát, kolik uzná za vhodné. Není vazana žádnými tabulkami. Kdyz se rozhodne dát vedoucí prodejny 50 tisíc, ať da. Budu jim to jedině přát. Lehce vydělané peníze to určitě nebudou. Navíc to nakopne i konkurenci, aby na svých platech přidala.

Uživatel je onlineHelileli
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 21.02.18 18:07

No kdyby to bylo jen sednout za kasu, tak by to možná moc bylo. Jenže ono to zdaleka není jen o sezení. Pracovat ve směnném fyzicky i psychickY náročném oboru není žádná legrace. Nemluvě o hmotné zodpovědnosti. Jsem ráda, že Lidl razi cestu správným směrem.

Uživatel je onlineHelileli
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 21.02.18 18:08
@The_Assassin píše:
A co je na tématu tak intimního, že musí být založeno anonymně?

Asi závist. To je vysoce intimní pocit :think:

P4ja
Závislačka 4223 příspěvků 21.02.18 18:09
@Anonymní píše:
Zdravím, dnes Lidl zveřejnil, jak zvýší nástupní platy svých zaměstnanců (prodavaček) na 28 000 (v Praze a okolí na 29 000). Je to dobře? Já to těm prodavačkám přeju - třeba u nás jsou skvělé (menší město), příjemné, milé. Ale… je to už téměř průměrná mzda. Spoustu potřebných profesí má mémě na to, že potřebují daleko vyšší kvalifikaci a ani jejich práce není tak pohodová - učitelé, řidiči. Jasně, můžou jít za kasu, ale dost možná nás nikdo potom do té práce nedoveze či nebude co prodávat, případně nebude mít kdo učit naše děti.Docela by mne zajímalo, kolik by potom měly brát kvalifikované profese (nejen vyžadující vysokoškolské vzdělání)? Mám pocit, že prodavačka v Lidlu bude mít při nástupu (i po těch dvou letech, kdy slibují 30-31k, ale do té doby beztak všem ještě plošně přidají) více než sposta lidí co mají vysokou školu a to i ve slušném oboru, kde je vzdělání většinou nutností (muzikology, egyptology a podobné nechme stranou).

Já si myslím, že je to reakce na situaci na trhu práce a nějak si Lidl musí zajistit personál.
vči jiným profesím?? No holt někdo je přeplacenej a někdo zase nedoceněnej. Já třeba učím a neřeším to, ono to ani nejde. Pokud to člověk dělá, protože ho to baví, tak občas i ty peníze moc neřeší a bere to tak, jak to je. Ale máš pravdu, že je to těžké. Třeba vůči rodičům, kteří by tě s penězma strčili do kapsy a myslí si, že si všechno můžou zaplatit.

la_amanita
Kecalka 250 příspěvků 21.02.18 18:09

To, že speciálně v Česku je práce podhodnocená, je strukturální problém. Lidlu, jakožto soukromé firmě, nemůže nikdo maximální mzdu (narozdíl od té minimální) nakázat. Vnímám to jako součást budování jejich image jako odpovědné a trendy značky.

Any11
Nadpozemská drbna 29439 příspěvků 21.02.18 18:09

@Alladina po dvou (nebo třech) letech má vedoucí prodejny v lidlu 60k ;)

Jinak si myslím, že je to dobře. Tlačí to na ostatní zaměstnavatele.

Příspěvek upraven 21.02.18 v 18:10

Tichošlápek
Echt Kelišová 8486 příspěvků 21.02.18 18:10

@sediza mne se z toho nechce brecet ale :poblion: Uz takhle odvadime takovou paletu na daních a ti socani to chtějí ještě více zvednout, opravdu motivující

Alladina
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 21.02.18 18:10
@Helileli píše:
Asi závist. To je vysoce intimní pocit :think:

Doufam, že ne. Není totiž co závidět. Práce to je urcite velmi náročná fyzicky i psychicky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 34 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Všichni přemýšleli, jak dělat umění, já chtěl dělat pořady pro lidi, říká Adamec

Miss České republiky, Slavíci, ale i kultovní seriál Sanitka. To všechno jsou... číst dále >

Děti, těšte se na pšouknutí! ČT připravila cyklus romských pohádek

Pravidelný desetidílný cyklus romských pohádek nabízí od pondělí 18.6.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama