Nástupní plat v Praze - humanitně zaměřená VŠ

Anonymní
30.5.17 12:19

Nástupní plat v Praze - humanitně zaměřená VŠ

Ahoj, prosím napiště mi (samozřejmě anonymně), jak jste se uplatnili v Praze, pokud máte humanitně zaměřený obor na VŠ. Jaký jste měli nástupní plat? Našli jste si práci hned, nebo jste nejdříve měli dočasnou práci a potom až našli něco lepšího? Já mám za měsíc státnice, samozřejmě jsem už pracovala a mám nějak zkušenosti, ale vše byly spíše brigády a na plný mě tam nevezmou. Tak se chci informovat, jak jste to měli vy, případně o kolik si cca říct na pohovoru, když se budou ptát. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11372
30.5.17 12:24

Tak to přece dost záleží na tom, jestli půjdete do státní či příspěkvové organizace, do nezisku, smažit hranolky, vařit hipstakafe, překládat na volní noze, nebo zamířáte na nějakou juniorní pozici třeba do korporátu.

Proklikejte si tuhle aplikaci.
http://www.platy.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 12:36

Ahoj, statnicovala jsem v cervnu, na leto odjela do Francie pres program EU Leonardo da Vinci na 2 mesice (pracovala jsem v market. vyzkumu, coz jsem delala i brigadne behem VS). Na konci srpna jsem rozeslala emaily do firem, na zacatku zari jsem obesla par pohovoru a od rijna jsem nastoupila do prace do market. agentury. Plat 20tis cisteho (ale stresem jsem si za rok znicila kompletne zdraví). Ve velke firme bych uz pracovat nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 12:40

Jo a ja jsem si rekla o 20tis cisteho :-) Byl to rok 2013.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 12:44

@Ou Samozřejmě, že záleží na pozici. Já mám tak všeobecněji zaměřenou školu, takže to uplatnění je takové, že můžu dělat „všechno“ a zároveň „nic“ :lol:. Ale to jsem samozřejmě věděla před nástupem do školy a i během studia. Ale zajímají mě různé tipy a rady ostatních, abych si udělala lepší přehled. Takže ten dotaz je myšlený samozřejmě vzhledem k pracovní pozici, tedy jak jste se uplatnili v jaké oblasti a jaký jste měli v dané oblasti nástupní plat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.17 12:49

@bordeaux-zuzka Aha, díky - market. agentury jsou pro mě na první příčce, kam bych chtěla posílat životopisy. Určitě se dívám i na různé programy pro čerstvé absolventy a nějaké nabídky máme zveřejněné i přímo na stránkách školy. Já pracovala na recepci, potom v admistrativě, umím dobře anglicky, německy, obstojně francouzsky, byla jsem i na zahraničních stážích, takže doufám, že se něco najde. Ale zatím nemám úplně jasno v tom, jakým směrem přesně jít.

• Nahlásit
  • Citovat
2723
30.5.17 12:52

Tak ja tesne po dokonceni VS mela nastupni plat 25 tisic hrubeho v mezinarodni firme, ale dneska uz jsou ty platy jinde, cerstvy absolvent ma nastupni plat tak 30 tisic. Praci jsem nasla okamzite a to ty urcite taky najdes, protoze dnes je prilis mnoho mist a malo kandidatu, a to na vsechny mozne pozice v mezinarodnich firmach. Ovsem je treba znat jazyky, minimalne anglictinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 13:03
@zudina píše:
Tak ja tesne po dokonceni VS mela nastupni plat 25 tisic hrubeho v mezinarodni firme, ale dneska uz jsou ty platy jinde, cerstvy absolvent ma nastupni plat tak 30 tisic. Praci jsem nasla okamzite a to ty urcite taky najdes, protoze dnes je prilis mnoho mist a malo kandidatu, a to na vsechny mozne pozice v mezinarodnich firmach. Ovsem je treba znat jazyky, minimalne anglictinu.

Opravdu je to tak ted? Jsem na rodicaku, takze ted nemam vubec prehled. Ale kdyz jsem se hlasila do zamestnani ja v tom roce 2013, tak bylo hodne zajemcu o jedno misto, bylo to kolem te ekonomicke krize a lidi si vetsinou říkalo o tech 20tis cisteho. Takze me prekvapuje tech 30tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.17 13:05

Pred 8 lety jsem jako absolventka FF mela nastupni plat 26 tisic. Pak jsem zacala podnikat ve svem oboru (cizi jazyky) na ZL a mela mezi 40-60.000. Prosim zachovat anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.17 13:30

Kamaradka ma fildu, historii, pracuje v nejakyn archivu ci kde, nejak propojeny se skolou to je, a pkat mizerny, nevim presne, ale kdyz jsme se baviky, tak o 18000 si muze nechat leda zdat, takze mib. Praha.

• Nahlásit
  • Citovat
2723
30.5.17 13:35
@bordeaux-zuzka píše:
Opravdu je to tak ted? Jsem na rodicaku, takze ted nemam vubec prehled. Ale kdyz jsem se hlasila do zamestnani ja v tom roce 2013, tak bylo hodne zajemcu o jedno misto, bylo to kolem te ekonomicke krize a lidi si vetsinou říkalo o tech 20tis cisteho. Takze me prekvapuje tech 30tis.

Ted je fakt nouze o lidi, krize je, ale opacne, firmy nemuzou najit lidi, maji 10 mist a jednoho zajemce.. Ale aspon ta anglictina je potreba. Dnes si absolventi muzou rict o 30 tisic cisteho, firma jim to zaplati. Ja to vidim u nas. Je normalni prijmout nekoho tesne po skole bez zkusenosti s timto platem (ale jsou to mista minimalne s anglictinou, ale to asi dnes vesmes vsude v mezinarodnich firmach)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
30.5.17 13:37
@Anonymní píše:
Kamaradka ma fildu, historii, pracuje v nejakyn archivu ci kde, nejak propojeny se skolou to je, a pkat mizerny, nevim presne, ale kdyz jsme se baviky, tak o 18000 si muze nechat leda zdat, takze mib. Praha.

Nojo ale to neni soukromy sektor, je to bez jazyku, tak to je pochopitelne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
1.6.17 09:25
@zudina píše:
Ted je fakt nouze o lidi, krize je, ale opacne, firmy nemuzou najit lidi, maji 10 mist a jednoho zajemce.. Ale aspon ta anglictina je potreba. Dnes si absolventi muzou rict o 30 tisic cisteho, firma jim to zaplati. Ja to vidim u nas. Je normalni prijmout nekoho tesne po skole bez zkusenosti s timto platem (ale jsou to mista minimalne s anglictinou, ale to asi dnes vesmes vsude v mezinarodnich firmach)

Tak to bych chtěla vidět, že absolventi VŠ bez nějaké specializace mají běžný plat 30 tisíc Kč čistého. Zase tu nepiš pohádky. Absolvent, pokud to není IT nebo nějaká nedostatková technická profese, bude mít věsměs nástupní plat kolem 25 tis. Kč, v menších městech spíše méně. Plat kolem 30 tisíc čistého mají někteří bývalí spolužáci ve věku kolem 40 let na pozicích vyžadujících VŠ, a to pracují v mezinárodních firmách, často na ekonomických pozicích. Proto pohybuji, že stejnou částku dostane absolvent bez praxe. A plat by se měl uvádět vždy v hrubém. Stačí se podívat na pracovní nabídky na jobs.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
1.6.17 10:44
@Kaliopa píše:
Tak to bych chtěla vidět, že absolventi VŠ bez nějaké specializace mají běžný plat 30 tisíc Kč čistého. Zase tu nepiš pohádky. Absolvent, pokud to není IT nebo nějaká nedostatková technická profese, bude mít věsměs nástupní plat kolem 25 tis. Kč, v menších městech spíše méně. Plat kolem 30 tisíc čistého mají někteří bývalí spolužáci ve věku kolem 40 let na pozicích vyžadujících VŠ, a to pracují v mezinárodních firmách, často na ekonomických pozicích. Proto pohybuji, že stejnou částku dostane absolvent bez praxe. A plat by se měl uvádět vždy v hrubém. Stačí se podívat na pracovní nabídky na jobs.cz

Nemyslela jsem 30 tisic cisteho, ale hrubeho. 30 tisic hrubeho maji bezne u nas pri nastupu absolventi. Netusila jsem, ze se bavime o ciste castce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 13:42

Holky já tedy moc nevím, kam na ta čísla chodíte, nebo jestli já jsem mimo, ale v týhle době už VŠ rozhodně takové platy neznamená. A jazyky jsou samozřejmost. Nástupní plat můj i známých po humnitním studiu na UK cca 18 tis, někdo dokonce i méně. Na 30 se dostanete po praxi a i ve vyšších pozicích ve firmách se těžko dostanete na víc jak 32… to chci vidět, v jakýh firmách si můžou absolventi z humaitních oborů říkat o 30 tis jako nástupní plat? 8o Nemyslím to zle, třeba se mýlím já, ale mluvím ze zkušenosti své a mých spolužáků apod… Ono ani z techniky hned těch 30 většinou nedostanete, natož školy zaměřené především na soft skills. Ona už ani andragogika, personalistika a další vám nic nezaručí. Jazyky musí mít v podstatě každý, tam také moc díru do světa neuděláte, možná ještě tak s čínštinou, japonštinou…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama