Nastupuji na střední. Já to nezvládnu.

Anonymní
13.8.21 22:59

Nastupuji na střední. Já to nezvládnu.

Dobrý večer, za dva týdny nastupuji na sestru. (zdrávka) Nemám vyloženě panický záchvaty z krve, jehel apod.. Převlékani postelí, přebalení nebo utření zadku mi nedělá problém. Jenom se bojím že něco pokazim.. Zvládnu píchnout injekci (snad), zvládnu se podívat na krev a ošetřit, ale čeho se bojím je vysloveně odebírání krve…
Při podání přihlášky jsem myslela asi zadkem.. Chtěla bych být časem u dětí. Ale, stejnak to nemění situaci z odebírání krve.. Teď mě drží pouze nad vodou to že budu dělat něco smysluplného jinak se na školu těším.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.8.21 23:00

Takže moje otázka zní. Zmizí ten strach časem nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
9767
13.8.21 23:08
@Anonymní píše:
Takže moje otázka zní. Zmizí ten strach časem nebo ne?

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 23:10
@Cenarius píše:
Ano

Nedělá mi právě žádný problém někoho mýt, přebalovat (mám na mysli i starší osoby), apod.. Pouze ty žíly atd..

• Citovat
  • Nahlásit
22
13.8.21 23:28

Neboj, zvládneš. Také jsem měla obrovský strach z odebírání krve. Furt mě děsila představa, že tu jehlu prorvu přes žílu. Časem a zkušenostmi se to stane „formalita“ a bude to brnkačka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3493
13.8.21 23:43

A tímto oborem nemám zkušenosti, ale hádám, že od toho je ta škola ;) aby tě to naučili. Také jsem měla ze svého oboru strach, co když někoho poškodím špatným zastupováním, nějakou svojí chybou. Ale nebylo to třeba, člověk se vše naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 23:49

Jste mě uklidnily. Právě samotný pohled na krev mi nevadí. Koukat na to jak někdo někoho očkuje taky ne.

• Citovat
  • Nahlásit
64584
14.8.21 08:47
@Anonymní píše:
Takže moje otázka zní. Zmizí ten strach časem nebo ne?

Jasne.. Praxe dělá Mistra.. Hlavně klid. Horší by bylo, kdybys omdlevala při pohledu na krev, to by fakt nebylo vhodné ;) já třeba, nesnesu odběr krve a cokoliv, kdy živý trpí, ale pracovala jsem pár let s mrtvolami a úplně pohoda :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 08:49
@martina.se píše:
Jasne.. Praxe dělá Mistra.. Hlavně klid. Horší by bylo, kdybys omdlevala při pohledu na krev, to by fakt nebylo vhodné ;) já třeba, nesnesu odběr krve a cokoliv, kdy živý trpí, ale pracovala jsem pár let s mrtvolami a úplně pohoda :mrgreen:

Pohled na krev je o. k. Já se spíš bojím že všechno tam pokazim.

• Citovat
  • Nahlásit
6562
14.8.21 08:56
@Anonymní píše:
Pohled na krev je o. k. Já se spíš bojím že všechno tam pokazim.

Budeš se učit 4 roky na střední, pak, chceš-li být „plnohodnotná“ sestra 3 roky na vejšce a na oddělení si taky určitě ověří, co umíš. Nebo budeš holt dělat někde, kde se krev tolik neodebírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
14.8.21 08:58
@Anonymní píše:
Dobrý večer, za dva týdny nastupuji na sestru. (zdrávka) Nemám vyloženě panický záchvaty z krve, jehel apod.. Převlékani postelí, přebalení nebo utření zadku mi nedělá problém. Jenom se bojím že něco pokazim.. Zvládnu píchnout injekci (snad), zvládnu se podívat na krev a ošetřit, ale čeho se bojím je vysloveně odebírání krve…
Při podání přihlášky jsem myslela asi zadkem.. Chtěla bych být časem u dětí. Ale, stejnak to nemění situaci z odebírání krve.. Teď mě drží pouze nad vodou to že budu dělat něco smysluplného jinak se na školu těším.

Jestli sis to sama vybrala, tak to zvládneš. Jestli ses nechala jen někým přesvědčit, tak to třeba nedoděláš. To je tak ale s jakoukoli školou. Jen tu zdravku musíš vážně chtít, praxe jsou náročné na psychiku, než si zvykneš. Ale naučíš se všechno. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 09:09
@Popeladym píše:
Jestli sis to sama vybrala, tak to zvládneš. Jestli ses nechala jen někým přesvědčit, tak to třeba nedoděláš. To je tak ale s jakoukoli školou. Jen tu zdravku musíš vážně chtít, praxe jsou náročné na psychiku, než si zvykneš. Ale naučíš se všechno. :)

Vybrala jsem si ji sama. Chtěla jsem na zdrvaku už v 6.třídě. Podstatě by mě v devítce nenapadlo jít jinam. Jen mě přepadává stres jak se to blíží. Ale, na škole kam jdu já jsou praxe v nemocnici až ve třetím ročníku. Ty první dva ročníky budou pouze figuríny, alespoň tak. Budeme to zkoušet nanečisto.

• Citovat
  • Nahlásit
3291
14.8.21 09:14
@Anonymní píše:
Vybrala jsem si ji sama. Chtěla jsem na zdrvaku už v 6.třídě. Podstatě by mě v devítce nenapadlo jít jinam. Jen mě přepadává stres jak se to blíží. Ale, na škole kam jdu já jsou praxe v nemocnici až ve třetím ročníku. Ty první dva ročníky budou pouze figuríny, alespoň tak. Budeme to zkoušet nanečisto.

Tak to bude úplně v pohodě. To, co teď cítíš, jsou jenom takové obavy z neznáma, ze změn. Bude to dobré. :) Hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 09:33
@Popeladym píše:
Tak to bude úplně v pohodě. To, co teď cítíš, jsou jenom takové obavy z neznáma, ze změn. Bude to dobré. :) Hodně štěstí. :kytka:

Asi jo. Jako ty žíly na to vím že si budu muset zvyknout. Jinak snad dobrý.

• Citovat
  • Nahlásit
6562
14.8.21 09:35
@Anonymní píše:

Hele, zrovna u odběru krve žádnou katastrofu způsobit nemůžeš, max. propíchneš žílu a uděláš modřínu. A to přece není nic hrozného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat