Naštvání na miminko a frustrace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.03.18 21:08
Naštvání na miminko a frustrace

Mám malé dvouměsíční miminko a chci se zeptat, jestli jste to mělo taky tak nebo co s tím. Ale připadám si jaki špatná matka. Syn je normální miminko, ani ne náročný, ani ne úplně bez námahy. Trpí na prdíky a zácpu, přes den spí jen v šátku - takže se nevyspím. V noci se budí co hodinu a půl, kojení zabere zhruba půl hodiny až hodinu. Nejkrizovější je doba od deseti do dvou do rána. Kolikrát usne až v jednu ve dvě a já už tou dobou padám na hubu.

Včera se kojil asi pět hodin v kuse, kroutil se u toho, takže se odpojoval, připojoval. Jednou tak bolestne, že jsem vyjekla bolestí a byla vteřinku naštvaná, že si nedá větší pozor. Teď si ty pocity vyčítám, jak by si mohl dát pozor? Občas usnul a za minutu byl zase vzhůru a chtěl kojit a já mu hned nedala, pořád jsem doufala, že třeba zase usne. To si taky vyčítám. Jak se kroutil a já už měla rozbolavělé bradavky, on mě do nich omylem. bouchal. Jednou jsem mu pěkně rázně ty ručičky dala podél těla. Hrozně mě mrzí, že to nezvládám, musí ze mě cítit tu zlost a vyčerpání. Možná by občas chtěl v noci i nosit, ale nemám sílu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AVL18
Kecalka 165 příspěvků 04.03.18 21:16

Potrebujes si odpocinout :hug:

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 46 inzerátů 04.03.18 21:16

Tedy mě přijde tvé dítko náročné až dost. A to mám dvě a ani jedno mi tohle nedělalo :lol:. Hele nesmíš se v tom tak pivat, jsme jen lidi. Takové reakce jsou přirozené a normální. Nesnaž se být supermatka. Nošení v noci nedoporučuji, kamarádka takhle naučila obě děti a hrozně toho pak litovala.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 04.03.18 21:17

Zkusila bych si s ním lehnout i přes den, nošení v šátku nepovažuji za problém, ale zase vocamcad pocamcad, cílem péče o mimino není matka vyšťavená do bezvědomí.
To pouštění a chytání se mi dělal hodně mladší syn, když jsem se ho pořád pokoušela kojit, trvalo to několik hodin, když jsem se hecla, vstala a pořádně důkladně ho vyrourkovala (většinou cca ve 3 ráno a s pořádaným řevem), tak bylo hotovo dřív, ne že by byl o moc klidnější, on by tehdy byl klidně vstával ve 4 ráno, ale už se alespoň tolik nekroutil.
Do tmy jsem párkrát kojence poslala i nahlas, nevyspání a buzení třeba po půl hodině udělalo svoje, nemyslím, že je potřeba si to nějak vyčítat, víc spánkové deprivovana už nikdy nebudeš.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 46 inzerátů 04.03.18 21:18

Asi ty prdiky, kolem třetího měsíce už by se mohl vyprdet v klidu. Co dudu? Taky jsem se musela dost ovládat, ale zlom fakt kolem třetího měs. Musíte vydržet… Espumisan a tak.

Alušáček
Závislačka 2922 příspěvků 04.03.18 21:24

Řekla bych, že máš dost náročné miminko a musíš být vyčerpaná. Svým pocitům člověk neuteče, nic si nevyčitej, děláš pro miminko maximum. Držím palce, ať je brzy lépe :hug:

arinecka
Závislačka 4408 příspěvků 04.03.18 21:26

Co ho zkusit na noc zabalit? Když byla dcera malinká tak jsem ji na noc balila do osušky, potřebovala být pevně zamotaná a pak krásně spinkala, když byla bez toho tak sama sebe budila, pořád mávala ručičkama. Tohle pomohlo. Jinak, šátek je fajn ale naučíš ho že je s tebou téměř pořád v kontaktu a nemáš šanci jít pak sama ani na wc. To kojení to samé, on pak nemá hlad, stačí mu že si podudá a cítí tebe. Co by pro ty mimča ale člověk neudělal že? Potřebuješ si ale odpočinout a pořádně se vyspat a takhle to asi nepůjde :nevim:

Anonymní  04.03.18 21:28

Děkuji za příspěvky…dudlík dávám, ale odmítá. Rourku jsem včera dávala a ulevila na hodinu, pak to začalo nanovo. Přes den, když není v šátku, usne výjimečně. Hned se vzbudí a kroutí nebo je neklidný. Jinak spíme přávě spolu, výhradně kojím. Na prdíky máme Bio Gaia a nedávám Vigantol, nejím mléčné. Nejhorší jsou ty pocity viny…

pe-terka
Extra třída :D 14973 příspěvků 04.03.18 21:34

Vůbec si vinu nepřipouštěj! Jsi „jen“ člověk s potřebou spánku, odpočinku…Tvé miminko je náročné a je logické, že strádáš. Děláš, co můžeš a jak nejlépe umíš! Přibírá malý dostatečně? Máš dobrou techniku kojení, když tolik trpí na prdíky?

Hoa Mai
Kelišová 5395 příspěvků 17 inzerátů 04.03.18 21:38

Miminko máš docela náročné, takže tvoje pocity jsou pochopitelné. Já měla druhého syna dost podobného, ještě o něco náročnějšího (vše co popisuješ a pár dalších věcí) a trvalo to dlouho, žádné tři měsíce a šlus, takže i já jsem si podobné pocity zažila.

1. nevyčítej si to, ale vždycky si uvědom, že to nedělá schválně a že se holt blbě cítíte asi oba dva a musíte to nějak společně překousnout.
  2. když spí v šátku, spi s ním. Já to tak dělala, když jsem syna zkoušela přeložit do postýlky, vždycky za chvíli řval a řval fakt hodně a dlouho. Že je nějaké „vocamcaď pocamcaď“ bych mu sice vysvětlovat mohla, ale to by bylo asi tak všechno. Prostě jsem si ho na sebe navázala, chvíli s ním chodila nebo byla na balónu, dokud neusnul a pak se někam uložila sama do pololehu. Ze začátku sice taky protestoval - myslel si asi, že s ním budu celou dobu courat po bytě, ale to už měl smolíka. Pak si na to zvykl a spávali jsme takhle spolu často (naštěstí jen ve dne).
  3. na prdy nám z nezabíralo absolutně nic z toho, co se běžně doporučuje. Zachránila mě až sousedka s receptem na čaj: anýz fenykl a hlavně kmín, od každého plnou hrst do dvou litrů vody a to během dne vypít - zabralo to úchvatně. Funguje to i několika kamarádkám a dalším lidem v rodině, kteří sice nekojí, ale trpí nadýmáním.
  4. nešetrné přisávání se a bouchání do bolavých prsou znám dobře, miminka to sice nedělají schválně, ale dát jim najevo, že tě to bolí je podle mě ok, zas člověk tady není od toho, aby musel vytrpět všechno.

V rámci možností vypakuj dítě s někým někam, oni to bez tebe dvě hoďky přežijí.
Jestli tě to povzbudí, z naší uřvané a neodložitelné příšery vyrostlo veselé, pohodové a samostatné batole, které se umí hezky mazlit a z dřívějška mu zůstalo jen to, že se k nám stěhuje každou noc do postele.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 04.03.18 21:42
@Anonymní píše:
Děkuji za příspěvky…dudlík dávám, ale odmítá. Rourku jsem včera dávala a ulevila na hodinu, pak to začalo nanovo. Přes den, když není v šátku, usne výjimečně. Hned se vzbudí a kroutí nebo je neklidný. Jinak spíme přávě spolu, výhradně kojím. Na prdíky máme Bio Gaia a nedávám Vigantol, nejím mléčné. Nejhorší jsou ty pocity viny…

Problém podle mě je to že je to začarovaný kruh, časté kojení způsobuje koliky. Zkusila bych oslovit Laktační poradkyni.At vám zkoukne techniku kojení a kojila bych na polohu fotbalista kde se vysaje „hutnejsi“ mléko, to by se snad mohla prodloužit doba mezi kojením. Co jsem tak všude četla kojení by mělo trvat tak max 3/4hodiny…

Janatans
Stálice 76 příspěvků 04.03.18 21:46

Myslím, že i maminka je jen člověk a je v pořádku, pokud jí občas povolí nervy. Obzvlášť pokud miminko hodně pláče a maminka málo spí. A jak tak čtu váš příspěvek, neřekla bych, že to máte zrovna nenáročné, spíš naopak.

Se synem také hodně řešíme koliky, dlouhou dobu při jídle tlačil tak intenzivně, že se vyčerpal, aniž by cokoliv vypil. Do toho ještě bere železo, takže kakání také není zrovna nic jednoduchého. Za sebe bych proto poradila: zkoušet nové věci, zkoušet nové věci a ještě jednou zkoušet nové věci. Ne všechno zabere, ale vždycky něco alespoň trochu pomůže.

S Bio Gaia nemám teda žádné zkušenosti, ale pokud malému nezabírá, nestálo by za to vyzkoušet něco jiného? U syna hodně pomohl Espumisan, pokud ho dostává pravidelně, je schopný se mezi tlačením dostatečně najíst a je relativně klidný. Hodně nám pomohlo i dávat ho spát na bříško, de facto už ani jinak teď nespí. Super je pomoct cvičením - pokrčit a natáhnout nohy, „jízda na kole“, přetáčet přes bok na bříško a zase zpátky. Fajn je i ten nahřívací polštářek. U malého rourka také moc nepomáhá, spíš se nám osvědčilo to výše zmíněné.

Každopádně držím palce, snad brzy něco pomůže.

Heivka
Závislačka 2869 příspěvků 04.03.18 21:48

Pokud ve dne spí v šátku, tak zkuste zavinutí podle Karpa, já hodně nosila a když byl syn zavinutý tak lépe spinkal, potřeba zavinovat ho přešla kolem 4 měsíců. Jinak pocity si nevyčítejte, kolem 3 měsíce mi došlo mléko (hormonální problém - poznámka pro kojící fanatiky) tak jsem se zkoušela znovu rozkojit (dlouhé bolestivé kojení, klidně několik hodin v kuse a hrozně nespokojené dítě) a kolikrát jsem z únavy vážně přemýšlela jestli z okna vyhodím dítě, nebo skočím sama. Mě pomohlo nasazení UM (syn přestal plakat hlady) a asi týden spánku delšího než dvě hodiny v kuse. Pokud můžete, dejte někomu dítě pohlídat, klapky na oči, špunty do uší a aspoň trochu se vyspat.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 04.03.18 22:11
@Anonymní píše:
Děkuji za příspěvky…dudlík dávám, ale odmítá. Rourku jsem včera dávala a ulevila na hodinu, pak to začalo nanovo. Přes den, když není v šátku, usne výjimečně. Hned se vzbudí a kroutí nebo je neklidný. Jinak spíme přávě spolu, výhradně kojím. Na prdíky máme Bio Gaia a nedávám Vigantol, nejím mléčné. Nejhorší jsou ty pocity viny…

Kup si v lékařské Pupík a mazej mu s tím bříško kolem pupíku ve směru hodinových ručiček. A když ho budeš mít na rukou tak mu dej ruku pod kolínka a jemně zatlač, aby jsi mu ty kolena tlačila jakoby na bříško a měl ty nožky zvednuté. Nám toto pomáhalo neskutečně, protože ten krém chladil bříško a když měla zvednutá ty kolena k bříšku tak šly lépe ven větry a za chvilku bylo po bolení bříška.

Anonymní  04.03.18 22:42

Dekuju vsem za prispevky, aspon se necitim jako takovy blbec. On je jinak syn opravdu zlaty a usmevavy, diky tomu castemu kojeni nebreci-prsp zabere vzdy. Ten kmin piju a musim rict, ze na prdiky je to fajn vec. S kakanim to nepomohlo, to snad prijde. Zkusim nejaky ten pololeh ve dne, az ho navazu. Jen se bojim, aby mu bylo pohodlne. Jinak maly pribira perfektne az nadprumerne. Laktacni tu byla, rikala, ze technika je dobra. Kdyz se koji ale x hodin v kuse, uz me bradavky boli.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama