NASTYDNUTÍ A BÍLÝ POVLAK NA JAZYKU - MĚSÍČNÍ MIMINKO

325
4.10.10 11:07

NASTYDNUTÍ A BÍLÝ POVLAK NA JAZYKU - MĚSÍČNÍ MIMINKO

Ahoj holky,

od včera řeším, zda není malá nastydlá. Už v sobotu odpoledne hodně zlobila při spaní. V neděli jsme byli u manželových rodičů a ti hlídali než jsme sjeli po nákupech. Malá hodně brečela a nechala se utěšit jen houpáním v lehátku. Ležela v obýváku, kde byli celý den otevřené dveře na zakrytý balkón, ale i tak trochu protahovalo. :twisted: Když jsme pak přijeli, hned jsem dveře zavřela. Ale jakmile jsme pak dorazili odpoledne domů, tak vůbec nechtěla usnout bez uhoupání a jak jsem přestala, hned hrozný pláč. Celou noc hrůza, malá spala asi celkem 5 hodin, jinak to probrečela. :cry: :nevim:

Při pláči to vypadalo, jako když má nastydlé hlasivky. Taky má trochu rýmu, ale teplotu ne. Po každém jídle se mi poblinká a nevypije tolik co obvykle. Taky hodně kaká. Podle zvuku je to jakoby měla průjem, ale hodně řídké to měla v plínce jen jednou, jinak klasickou kojeneckou stolici. A usne jen na chvilku a hned se vzbudí a pláče. V klidu vydrží jen pár minut.

Tak se chci zeptat, zda to může být nastydnutí a mám jet k doktorce. Chtěla jsem jet už dneska, ale nemám hlídání pro synka a tím, že doktorka je u nás každý den jen do 10 hodin, jsem to nestíhala. :zed: A syn byl nastydlý až nějak v půl roce poprvé a tak vůbec nevím, jak se to pozná u takhle malého miminka. :nevim:

Taky se nám udělal bílý povlak na jazyku. Má ho celý bílý a i koutky pusinky. Nekojím, dáváme umělou výživu. Nevím co to je, malého jsem krmila taky umělou výživou, ale nikdy se mu to neudělalo. :-( :nevim:

Myslíte, že mám radši jet zítra k doktorce? Uvidím, jaký bude průběh dneška, ale zatím to nevypadá na nějaké zlepšení. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11574
4.10.10 11:10

ja byt tebou tak jedu. i se synem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
4.10.10 11:18

my tu taky nejsme zadny odbornici…kdyz se ti mimco nezda tak sbal syna a jedte vsici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15373
4.10.10 11:19

no, asi bych taky jela. Už jen proto, že nevypije to co obvykle a blinká. Takhle malé děťátko se dehydratuje strašně snadno, takže bych byla pro, aby ti na malou koukli. Ta pusinka…tak to nevím. Řekla bych, že moučnivku mají jen kojená miminka, takže to asi nebude. Ale bílé povlaky tvoří plísně, nebo ne? Určitě zajeď, my ti tady asi nic lepšího neporadíme a vyčkávací metody jsou lepší až u starších dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
4.10.10 11:25

Moucivku muze mit i dite na UM, je to premnozena kvasinka, to nema nic spolecneho s MM.

Pokud ma moucnivku, tak ji to asi neni prijemne, muze to i bolet.

Nicmene jela bych k dr, blinkani, nepiti, muze to byt neco vaznejsiho a lespi to resit s pediatrou nez pak vecer na pohotovosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
4.10.10 11:25

Jela bych určitě. My jsme měli ve třech týdnech teplotu víc jak 38oC a skončily jsme v Motole,takže nečekat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
4.10.10 11:36

Holky, moc děkuju.

Problém není v tom, že bych tam nejela, protože nemám hlídání pro synka. Ale v tom, že u nás doktorka ordinuje jen do deseti dopoledne a pak už tam není. :twisted: A tím, že malá v noci skoro nespala, tak jsem ji dávala jíst v pět a pak zase brečela a pak jsme usnuli a vzbudili se až v devět. Asi potřebovala dospat trochu tu noc. A než jsem ji dala zase najíst a oblékla, bylo deset. Volala jsem doktorce asi v půl desáté, že bych potřebovala přijet a sestra mi řekla, že doktorka odjela dřív, že měla něco důležitého. :-x

Takže právě nevím. Budu muset až zítra. Vstaneme radši už dříve, abysme ji tam stihli.

A ta moučnivka to jsou jako plísně? Jak k tomu mohla přijít? Dudlíky i lahve držím v naprosté čistotě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11574
4.10.10 14:50

ja o moucnivce vim malo. drzim palce a zitra dej vedet co to bylo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
4.10.10 14:52

Taky mě jako první napadla moučnivka. My s ní docela zápasíme :cert: Kojíme, ale jak říkají holky - je to kvasinka nebo co, takže to může chytnout odkudkoli. Já bych zašla k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LEM
660
4.10.10 23:11

Tak my taky nejsme kojeny. Kajdime tak dvakret denne a docela ridky a mame to vsude a ma to od te doby co jsme jen na UM. A pusinku mame taky bilou. Doktor mi rekl ze je to houba a napsal mi na to fialku neboli gencialku. A chraptit muze zrovna z toho rvani. To jsme meli taky a meli jsme davat vic cajiku aby nemela sucho v krku jinak nic na to pry neni. Tak snad se dostanes k ty doktorce a bude vse v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
5.10.10 09:01
LEM píše:
Tak my taky nejsme kojeny. Kajdime tak dvakret denne a docela ridky a mame to vsude a ma to od te doby co jsme jen na UM. A pusinku mame taky bilou. Doktor mi rekl ze je to houba a napsal mi na to fialku neboli gencialku. A chraptit muze zrovna z toho rvani. To jsme meli taky a meli jsme davat vic cajiku aby nemela sucho v krku jinak nic na to pry neni. Tak snad se dostanes k ty doktorce a bude vse v poradku.

Genciána se prý čas od času může, ale nedoporučuje se, protože je karcinogenní :evil: Mně doporučila doktorka dávat hodně vitamínu C, aby se tělíčko líp bránilo. A je fakt, že to zabírá. Dáváme Multitabs kapky, které obsahují A+C+D.
Jo, a jinak prý moučnivka šííííleně bolí. Je fakt že když s ní zrovna zápasíme, tak malý se vůbec nechce prsa chytnout, jak ho to bolí. A brečí a brečí… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11574
6.10.10 07:13

tak co to bylo??moucnivka?? my mame zrovna taky pekny hnus v puse, prej zanet ust, ale zda se mi divne ze mi to rek po telefonu a nicim ji to lecit nemam :cert: asi dnes zavolam znovu, porad v noci place..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama