Nateklý a hnisavý prst

982
28.5.15 18:42

Nateklý a hnisavý prst

Ahoj holky, dcera má už třetí den nateklý prst, okolo se začal tvořit hnis a docela dost. Nejdříve jsem se snažila mazat černou a antibiotickou mastí, nepomohlo to, takže se asi psychicky připravuji na zítřejší chirurgii. Tak bych se chtěla zeptat, protože tohle řeším poprvé. Mám zajít za pediatričkou a ona mě dá doporučenku, nebo rovnou na dětskou chirurgii do nemocnice?

Jak zákrok probíhá, protože jí to bolí, držíme jí dva, aby jsme jí to ošetřili. Nedokázu si představit co bude dělat, bude to horor :,(. Má dva roky, takže z toho nemá rozum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1061
28.5.15 19:42

Ahoj, našemu takhle hnisal paleček na ruce dva týdny-vždy jsem roztrhla špendlíkem, vyčistila co šlo, zavázala s černou mastí na noc pak dva tři dny nechala volně, až asi na po čtvrté se nám podařilo vyloupnout celé i s tím co tam měl vražené-pak už se to krásně zatáhlo. Taky už jsem s ním chtěla jít k dr, ale nechtěla jsem aby mu dával injekci na umrtvení, řezal a šil-jinak pokud chcete jít na chirdu žádné doporučení není třeba-takže rovnou tam-držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1061
28.5.15 19:46

Pokud to má nateklé hodně asi bych doma nic neřešila a zítra s ní zajela-neboj dr. si poradí-určitě jí to umrtví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
28.5.15 20:00

Dcerce se to dělá hrozně často, dostala jsem antibiotický framikoin a mažeme a mažeme, prstík přes den zavazujeme na doporučení doktora a na noc nechavam volný. trvá to tak 5 dní než to skoro zmizí. na chíru bych nechodila, radši na pediatrii co ti poví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
29.5.15 11:37

Já to mívala jako malá a mám 100% účinnou babskou radu. Neskutečně na to pomáhá nastrouhaná brambora (škrob vytáhne hnis ven). Nastrouhej na kus gázy brambor, přilož na prst a zavaž fáškem. Nechej 3-4 hodiny. Potom prst rozvaž (brambora bude černá), zkus stisknout, jestli hnis vyteče. Pokud ne, tak znovu s novou bramborou. Jakmile hnis vyteče, vydezinfikuj betadinou, nech pár hodin dýchat a uvidíš, jestli prst znovu natíká (rána se plní hnisem). Pokud ano, postup opakuj, pokud ne, nechej dýchat. Po 2-3 opakováních by měl být klid. Byla jsem právě jako malá na chirdě na stříhání (zážitek, který si bohužel pamatuju dodnes :( a je to už přes 25 let) a tam nám právě Dr. poradila tu bramboru. Ať vám to dobře dopadne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
982
29.5.15 11:39

@klenice děkuju, právě jsme se bohužel vrátili a zážitek to je, to máš pravdu. Myslim, že z toho máme zážitek obě, bolí mě za dceru prst a to mě nic nedělali :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
29.5.15 11:42

@veeeraf Naprosto chápu, je to fakt hrůza. Doufám, že jí to umrtvili, protože mně před těmi 25 lety ne. :cert: Každopádně (doufám, že to už nebudeš nikdy potřebovat) v budoucnu opravdu jen a jen tu bramboru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
29.5.15 11:43

Ať se z toho malá brzy dostane :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
29.5.15 11:44

Malá tohle měla nedávno, červený prst, okolo „lůžka“ hnis, po koupání když to bylo měkké jsem propíchla, v lékárně na to koupila mast myslím višňovka se jmenuje a tohle jí na to dala, vytahuje hnis. Jinak vymačkala, vydezinfikovala, jj a taky u toho byl neskutečnej řev což chápu, za dva dny vše v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
29.5.15 11:47

@Aishenka výhoda té brambory je právě taková, že sama od sebe ten hnis vytáhne a nemusí se nic propichovat ;) Pokud je přiložená dostatečně dlouho, stačí opravdu jen jemně na dané místo přitlačit prstem a ten bordel si najde ven cestu sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
982
29.5.15 11:47

@klenice právě, že ne!! Normálně vzali pinzetu a strhli jí to..fakt to muselo bolet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
29.5.15 11:50

Tohle se dělá dceři také často, jak píšete tu bramboru, to taky praktikujeme a funguje to skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
29.5.15 11:51

@klenice s bramborou jsem to neznala, a snad to nebudu muset znovu aplikovat :) ale kdyby ano tak vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
29.5.15 11:58

Hele s největší pravděpodobností se jedná o panaricium, ono to může být i relativně nebezpečné, ale nám vždycky zatím pomohlo zabalit to do višťáku, normálně sterilní čtverečky, na to kydnout višňák, omotat kolem prstu a zalepit prodyšnou páskou na noc a ráno převázat zase na celý den, vždycky to do 3 dnů bylo o dost lepší a úplně dobré do 5 dnů. Ono na rukou je to trošku horší než na nohou kvůli skladbě bakterií, které se vyskytují na rukou. Pokud to višňákem jen namažeš, je to na prd, musí to být zabalené v tom. Krásně to vytáhne a ohraničí zánět.
S řežáním bych počkala, nevím tedy, jak to vypadá, ale asi bych to viděla až jako poslední řešení. Dcera to prodělala před pár týdny, trvalo to dohromady týden do zhojení, z toho 5 dnů višňáku nonstop na prstě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
29.5.15 12:00
@veeeraf píše:
@klenice právě, že ne!! Normálně vzali pinzetu a strhli jí to..fakt to muselo bolet

Aha, koukám, že už jste byli, nooo, právě s tímto nikdy nespěcháme k doktorům, ono je to pak ještě horší, než když se to vyhojí samo višňákem. Brambory bych osobně nedávala, přece jen višňák má desinfekční účinky, brambora nikoliv, takže na tyto rady bych byla opatrná. Každopádně ať se to malé pěkně zhojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama