Nateklý, zarudlý obličej u dospělé ženy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janulicek89
Povídálka 13 příspěvků 26.03.19 13:44
Nateklý, zarudlý obličej u dospělé ženy

Ahoj,
je mi skoro 30 a trápí mě můj obličej.
Typická růžovka, na tvářích jako bonus ještě pupeny. Zkoušela jsem snad všechny krémy světa - z drogerie, potom pár krémů z lékárny, bio přírodní, pleťové oleje, ale jakmile začnu mazat, pleť se podráždí a zrudne a to třeba i po 100% kokosovém oleji, o kterém jsem myslela, že nebude dráždit, když je nechemický.
Jako bonus mám obličej ještě nateklý, takže když třeba nějakou noc špatně spím, vypadám ráno opravdu hrozně a stydím se jít ven mezi lidi.
Na kožní mi řekla nemazat ničím, ale bez namazání mi obličej pne, je suchý a já ten pocit sucha prostě nesnesu.
Pamatuji si, že moje matka mívala taky obličej zarudlý, ale třeba moje dvojče tyto problémy nemá, takže dědičnost to asi nebude?
Nemáte nějakou radu, tip jak na krém, tak třeba na to, co vyloučit ze stravy, čemu se vyhýbat? Jím vše, nemám žádné projevy alergie v břiše nebo tak, jen ten obličej.
Děkuju :hug:

Reakce:
Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 26.03.19 13:50

Sice s tím zkušenosti nemám ani nejsem odborník, jen mě napadlo, jestli to nemůže nějak souviset se zadržováním vody v těle. Nemíváš i oteklé třeba nohy? :think: A krevní tlak máš v pořádku?

Že tě kokosák podráždil, se nedivím, nemám s ním taky vůbec dobré zkušenosti, co se pleti týče.

janulicek89
Povídálka 13 příspěvků 26.03.19 13:52

Právě že nemám žádné zdravotní problémy, ani hormonální.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21005 příspěvků 26.03.19 13:55

@janulicek89 taky bych přemýšlela nad tím, jestli není problém někde hlouběji - tlak, štítka, hormony, zadržování vody - špatná funkce ledvin, jater…

Možná bych se zkusila zaměřit třeba na celostní medicínu, dost možná je problém na úplně druhé straně těla, proto krémy ani nic podobného nepomáhá… :think:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21005 příspěvků 26.03.19 13:57
@janulicek89 píše:

to, že je teď aktuálně nepociťuješ ale neznamená, že nejsou ;) Ledviny můžeš mít na hraně celé roky, než se to projeví ledvinovou kolikou… :think:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 26.03.19 13:58

@janulicek89 kokosový olej není na obličej vhodný. Je to komedogenni látka, ucpává póry, zhoršuje akne. Zkus si o tom něco najít. :) To už je lepší arganovy olej či bambucke maslo. Osobně používám krém s jojobovým olejem. U tebe bych si nechala udělat nějaký kompletní krevní obraz a jak říkaly holky, nezadrzujes vodu?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18504 příspěvků 26.03.19 14:09
@janulicek89 píše:

lepší než kokosák je bambucké máslo. A sádlo, obyčejné, nejlépe v bio kvalitě, jsi nezkoušela? Nebo olivový olej? Já mám ještě ráda produkty od Nobilis Thilia…

sarah1618
Kecalka 267 příspěvků 26.03.19 14:10

A co třeba ta tvá věta “ jim všechno”
Nebude to tím
Pokud mas rosaceu, ekzem
Měla by ses určitým potravinám vyhýbat…
Nejde tady o krémy, masti atd

Nýbrž co svému tělu dodáš zevnitř…

Martina712
Kecalka 218 příspěvků 2 inzeráty 26.03.19 14:25

Mivala jsem to jako to popisujes ty. Na zarudnuti jsem mazala zinkovou pastou z lekarny co mi predepsala doktorka a na suchou kuzi domaci konopnou masti. Chce se to vyhybat slunicku a mazat aspon 50kou,vetrno, zima,zakourene prostredi,unava, vse ma na to vliv. Mozna by stalo za zvazeni,jestli se jedna o rosaceu,nebo SLE.

Váš příspěvek
Reklama