Naučila se vám lézt miminka, která se dlouhodobě plazila?

34
26.11.19 15:14

Naučily se vám lézt miminka, které se dlouhodobě plazily?

Ahoj, zajímá mě, jestli se rozlezly děti, které se plazily třeba dva měsíce. Syn 9 měsíců se od 7m plazí, plazí se krásně symetricky jako voják, střídá pravou ruku a levou nohu a naopak. Občas péruje na všech čtyřech, ale minimálně. Teď už si začal i klekat. Je možné, že bude lézt, nebo tu fázi přeskočí? Prý by se zrovna lezení přeskakovat nemělo :? moc děkuji za vaše zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4059
26.11.19 15:16

Bude lézt. Syn si nejdřív stoupnul a pak až lezl… měl silnější nohy než ruce a pak to přišlo ze dne na den a to se plazil dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1701
26.11.19 15:19

Ano, prvni syn se plazil dloujo nez z edl zadek :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2029
26.11.19 15:23

Ano, vsechny tri deti, potom lezly jeste dalsi 4 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
26.11.19 15:29

@Verurizeckova @PetraMerry @Adelka951 tak to jste mě potěšily, mockrát děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
26.11.19 15:33

Naucili, stacila dovolena s ubytovanim s chladnou podlahou
Zacal lezt po ctyrech a dokonce se stavel o nabytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17981
26.11.19 15:34
@Laiah píše:
Ahoj, zajímá mě, jestli se rozlezly děti, které se plazily třeba dva měsíce. Syn 9 měsíců se od 7m plazí, plazí se krásně symetricky jako voják, střídá pravou ruku a levou nohu a naopak. Občas péruje na všech čtyřech, ale minimálně. Teď už si začal i klekat. Je možné, že bude lézt, nebo tu fázi přeskočí? Prý by se zrovna lezení přeskakovat nemělo :? moc děkuji za vaše zkušenosti :kytka:

Taky syn začal až v deseti měsících. Tvůj začal stejně jako můj se vším pozdě. Někomu si děti v 7 měsících stoupají :D můžeš zkusit takový ten základ, měkký míček za tričko, věci ze země na gauč, židličky, ať ho to nutí „o patro výš“, koberec, protiskluz, dělat trakaře (lehce, ať posílí bříško)… Stejně tak teď čekáme na chůzi a spousta dětí už ťape.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
26.11.19 15:34

Ja si to uz presne nevybavuju u dcery, ale ona byla tak 2m pozadu v porovnani s prumerem. Mela slabe brisni svalstvo a kojeneckou diastazu, do jisteho veku ani nemela zajem o pohyb, lezela jako cihla a vrestela cely cas.

Vim, ze pretacet ze strany na stranu se zacala teprve na 6m, takze vsechno u ni prislo se zpozdenim. Pak se nejaky cas jenom plazila pomoci rukou a nohy za sebou tahla s minimem pohybu. Delala hodne takove to letadlo, kde roztahne nohy ruce a jakoby leti. Rikala mi fyzio, ze to je normalni, ze teprve zkousi, co ji k tomu pohybu dopomuze.

Jak dlouho to trvalo, nez z plazeni presla do lozeni po ctyrech, to uz si nepamatuju. Sedla si driv, nez zacala chodit, moc ji bavilo se pritahovat do sedu o sprusle u postylky, ohradky nebo madlo sportaku. Diky spruslim se taky postavila nekdy na 11m. Chodit zacala na 13m, presne mesic po 1 narozeninach.

Tehdy jsem to taky strasne prozivala. Nektere deti chodily uz na 10m a ta moje stale nic a nic. Nekonecne dlouho obchazela nabytek, ale pustit se nechtela.

No, ted ji jsou 3 roky a beha jako torpedu. Neboj se, on se to vsechno utrepe a srovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
26.11.19 15:51

Většinou stoupání je dříve / současně s lezením. Dcera se snad 4 měsíce plazila a to ještě asymetricky, dotahovala se za jednou rukou a nohy za ní plandaly. V 10 měsících se během týdne začla sedět, stavět se u nábytku a lézt. Pak ještě skoro 4 měsíce lezla a kombinovala to s chůzí u nábytku, než se rozchodila samostatně.

Zásadní v této fázi je vůbec dítěti neukázat, že je možné chodit za ruku, nedávat žádné chodítka, odrážedla, pomocníčky. Pokud to jde, odstraň i nábytek který by jako chodítko využíval v místnosti, kde se běžně pohybuje - třeba jezdící židle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
26.11.19 15:56
@BlaZenkaB píše:
Pokud to jde, odstraň i nábytek který by jako chodítko využíval v místnosti, kde se běžně pohybuje - třeba jezdící židle.

tohle mi prijde teda jako hodne prehnane. Stejne tak, jak mu slouzi predmety v mistnosti, o ktere se pritahuje do sedu a stoje, tak i ta posouvajici zidle je v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66819
26.11.19 15:57

@Laiah plazila se 8-11. V 10 stoupla. Od 11 lozila a v 16 chofila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
26.11.19 16:18

Jo, neboj, u nas stejne. Dlouho se plazil, stoupat si zacal v 7 mesicich a pak zacal lezt po ctyrech. Ted uz cekame, kdy uz udela sam ty svoje prvni krucky, ted mu za par dnu bude rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
26.11.19 16:21

@BlaZenkaB @warita Ahoj holky, vidim, ze tu mate celkem protichudne nazory, s tim chozenim. Nas maly mete za cimkoliv, at uz tlaci odrazedlo, zidli, nebo krabici s hrackami. Je to teda takhle spatne a oddalujeme tim samotne chozeni? Kdyz ho vedu za ruce, je ta chuze preci jeste jen hodne nestabilni ale kdyz tlaci odrazedlo, to u toho temer bezi. Tak jak tedy? Pochopili jsme, ze choditko rozhodne ne, ale tohle je vlastne totez :think:. Dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19680
26.11.19 16:24

Syn se jen plazil, jako vojak, pak zacal chodit a az po chuzi se naucil lezt, to ho bavilo chvili, protoze chuze byla lepsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
26.11.19 16:54

@Sallyna Nám tohle řekla rehabilitační, protože jsme ten vývoj neměli dokonalý. Obecně když si zvyknou chodit za ruce nebo něco tlačit tak s tím chodí, místo aby lezly - to je největší problém protože lezení je nejlepší „cvik“ kterým se krásně rovná a posiluje celé tělo. Čím víc a déle poleze tím lépe.
Navíc se jim to pak líbí, většinou si vynucují chůzi za ruce, začnou samostatně chodit o to později a osvojí si nekvalitní vzorce, ale neviděla bych to zase jako nic tragického co by ti ze zdravě se vyvíjejícího se dítěte udělalo kulhavce. Moje kamarádky v zahraničí to třeba vůbec neřeší, od 3 měsíců posazují, od 6 měsíců dítě tahají za ruce, nám to rodiče dělali některým taky.
Jen prostě my už ty znalosti máme, tak proč je v rámci mezí, které si každý sám stanoví, nevyužít ke svému prospěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat