Naučit dite chodit na velkou v pravidelnou dobu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.5.22 06:41

Naucit dite chodit na velkou v pravidelnou dobu?

Syn (6) odmita chodit na velkou kdekoliv mimo domov, jedine s doprovodem. Nepujde ve skole a bohuzel se parkrat stalo, ze nevydrzel (vetsinou az cestou domu). Sice se snazim nejak s tim pracovat, ale v zasade si uvedomuji, ze to tak ma hodne lidi…sama nejdu treba v praci, pokud to neni uplne superurgent, automaticky se mi chce v minute, kdy otevru doma dvere, na dovolene klido nejdu prvni 2-3 dny…a vim, ze nejsem sama. Tak si nejak rikam, jestli by nebylo lepsi zkusit nejak zautomatizovat, aby sel rano…navzdory tomu, ze spousta materialu o treninku na nocnik napr. tvrdi, ze to je pro hodne lidi obvykla doda, jemu se nechce, ma to nejak nastavene na to odpoledne. Nebyl nekdo v podobne situaci a nema tip, jak k tomu pristoupit? (Jinak nauceni na jiny cas navrhovala i psycholozka, me se to nejdriv zdalo divne, jak ma clovek telo presvedcit? Ale cim dal tim vic mi prijde, ze by to stalo za pokus). Dekuji…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43288
14.5.22 06:48
@Anonymní píše:
Syn (6) odmita chodit na velkou kdekoliv mimo domov, jedine s doprovodem. Nepujde ve skole a bohuzel se parkrat stalo, ze nevydrzel (vetsinou az cestou domu). Sice se snazim nejak s tim pracovat, ale v zasade si uvedomuji, ze to tak ma hodne lidi…sama nejdu treba v praci, pokud to neni uplne superurgent, automaticky se mi chce v minute, kdy otevru doma dvere, na dovolene klido nejdu prvni 2-3 dny…a vim, ze nejsem sama. Tak si nejak rikam, jestli by nebylo lepsi zkusit nejak zautomatizovat, aby sel rano…navzdory tomu, ze spousta materialu o treninku na nocnik napr. tvrdi, ze to je pro hodne lidi obvykla doda, jemu se nechce, ma to nejak nastavene na to odpoledne. Nebyl nekdo v podobne situaci a nema tip, jak k tomu pristoupit? (Jinak nauceni na jiny cas navrhovala i psycholozka, me se to nejdriv zdalo divne, jak ma clovek telo presvedcit? Ale cim dal tim vic mi prijde, ze by to stalo za pokus). Dekuji…

Netlačit. Říct po probuzení, nechceš to zkusit, aby tě nebolelo bříško ve škole?
Syn chodí ráno a někdy odpoledne. Ve školce nikdy nešel, počkal si na doma. Já taky neumím na povel vyprazdňovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10098
14.5.22 06:57

??? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:11
@Russet píše:
Netlačit. Říct po probuzení, nechceš to zkusit, aby tě nebolelo bříško ve škole?
Syn chodí ráno a někdy odpoledne. Ve školce nikdy nešel, počkal si na doma. Já taky neumím na povel vyprazdňovat :nevim:

Tlacit urcite nemam v planu. Ani na povel. Spis z toho udelat nejaky zvyk. Hodne lidi po probuzeni, premyslim, jestli tomu nelze trochu pomoct treba stravou nebo nejak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:13
@Královna Kosmíru píše: ??? 8o

Hod se do klidu, rozhodne nemam v planu se chovat jak Sheldon Cooper a pridelovat presne casy na hajzliku.

• Citovat
  • Nahlásit
58771
14.5.22 07:14

Nech to dítě žít. Má 6r., to není dávno žádné mimino. Má své vlastní tělo, ať mu naslouchá, jaké má potřeby. Tohle organizování, kdy má chodit na WC a dělat pravidelně něco. Vždyť je to ujeté :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:16
@Kelsey píše:
Nech to dítě žít. Má 6r., to není dávno žádné mimino. Má své vlastní tělo, ať mu naslouchá, jaké má potřeby. Tohle organizování, kdy má chodit na WC a dělat pravidelně něco. Vždyť je to ujeté :roll:.

No dobre, a co mam delat s tim, ze se mi pokadil v druzine?

• Citovat
  • Nahlásit
83156
14.5.22 07:19
@Anonymní píše:
Tlacit urcite nemam v planu. Ani na povel. Spis z toho udelat nejaky zvyk. Hodne lidi po probuzeni, premyslim, jestli tomu nelze trochu pomoct treba stravou nebo nejak.

Spousze lidem pomaha kafe ci cigáro, ale oboji je u ditete dost nevhodné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 07:24
@j.a.n.i1 píše:
Spousze lidem pomaha kafe ci cigáro, ale oboji je u ditete dost nevhodné :mrgreen:
:mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
43288
@Anonymní píše:
Tlacit urcite nemam v planu. Ani na povel. Spis z toho udelat nejaky zvyk. Hodne lidi po probuzeni, premyslim, jestli tomu nelze trochu pomoct treba stravou nebo nejak.

Neznám zvyky jiných lidí, jen těch, se kterými žiju. Chlap si tam rád posedí, ale nemá určitý čas, kdy tam leze.

Projímadla určitě nezkoušej. Jestli ti jí zeleninu a ovoce, stolici má normální, asi je zbytečné do toho zasahovat. Až se mu bude někdo smát, že se pokadil, možná dojde sám k tomu, že se sám před odchodem do školy zkusí vykadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3854

Mladší dcera chodí vždy ve škole, před vyučováním. Každý den. Už i přišla pozdě do hodiny :oops:. Zkoušeli jsme to posunout na ráno v klidu domova, ale nejde to.
O víkendu/prázdninách chodí kdykoliv během dne. Předpokládám, že ve všední dny má trochu stres ze školy a projevuje se to takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
14.5.22 07:26
@Anonymní píše:

A on z toho byl špatný? Tak mu vysvětli, že do odpoledne je dlouhá doba a měl by to zkusit vždy ráno. Když nic nebude, nevadí. Nevytvoř mu z kadění stresovou situaci. Prostě je záchod ve škole, když to bude nutné, zajdi si. Jinak hned potom, co přijdeš ze školy. Vyzvedni do dřív, jestli to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
14.5.22 07:28
@Murka píše:
Mladší dcera chodí vždy ve škole, před vyučováním. Každý den. Už i přišla pozdě do hodiny :oops:. Zkoušeli jsme to posunout na ráno v klidu domova, ale nejde to.
O víkendu/prázdninách chodí kdykoliv během dne. Předpokládám, že ve všední dny má trochu stres ze školy a projevuje se to takto.

Taky jsem si toho u syna všimla. O víkendu jde většinou odpoledne. Ve všední den má tendenci jít spíš ráno, aby nemusel ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
14.5.22 07:31

Nevím, tohle nechození mimo domov je riskantní. Pak si ten člověk navykne na chození jen jednou denně a zpomalí si tak trávení, o „naučených“ sklonech k zácpám ani nemluvím. :think: Nemá to i kvůli tvému přístupu, že jinde než doma = „nepříjemné“? Kdyby viděl, že máma kaká normálně a neměl standardizované, že se kaká doma, tak by z toho takový blok neměl. Nebo nevím, přijde mi že tyhle problémy mají hlavně děti rodičů, kteří s tím taky bojují. :think: Přenášet neurózy rodičů na děti není úplně ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58771
14.5.22 07:32
@Anonymní píše:

Tak má možná spíš problém, že chodí na WC, které není samostatné a stydí se. Tomu rozumím. Domluvit se, jestli by mohl chodit na WC, které je ve škole samostatné. Kdybych věděla, že mám takové dítě ve skupině, tak mu řeknu, ať chodí na učitelský. Ten je vždy oddělený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat