Naučte mě nebát se zvracení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 08:18
Naučte mě nebát se zvracení

Ahoj, už hodně let se potykam s fobii ze zvracení. Zvracela jsem naposled asi před 14 lety a táhne se to se mnou asi už od te doby. Dost mě to omezuje, protože často si predstavuji, ze co když se mi najednou bude chtít zvracet třeba na nákupu nebo v restauraci… včera jsme byli v obchodním centru a při odchodu se udělalo hrozne zle, jakoby od žaludku, proste bylo mi hrozne na zvracení, tak mi snad dlouho nebylo. Nezvracela jsem, ale žaludek mě bolí ještě teď.
Mam dvě děti, v těhotenství jsem nezvracela.
Proste mam hrozny strach, neumím to.
Hledám zde nějakou útěchu, ze to není nic tak strašného :(
Prosím o zachování anonymity.

Děkuji

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 06.02.19 08:45

To tě nikdo na netu nenaučí. Jestli se bojíš toho, že začneš v obchodě z ničeho nic zvracet, tak musíš navštívit psychologa, který ti s fobií pomůže.

samá práce
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 06.02.19 08:57

Začni chlastat. Zapíjet rum vínem, do piva becherovku apod a půjde to samo. ;)

Ou
Kelišová 6305 příspěvků 06.02.19 08:58

Trpíš úzkostnou poruchou, která se projevuje v té fobii. O zvracení jako takové nejde, jde o zvýšenou hladinu úzkosti, která se chytla toho strachu ze zvracení a nutí se vám do života skrze tu obsedantní obavu.

Nejspolehlivější cestou jak to pročistit je vstoupit do psychoterapie - myslím že nejužitenější by ti mohl být psychoterapeutický směr kterému se říká gestalt.

http://csgt.cz/

mayecka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 06.02.19 09:02

Ahoj mám to stejně. Zvracela jsem naposledy když mi bylo 10 let a dnes je mi 32 :D mám že zvracení hrůzu ale nijak mi to nevadí. Když je mi zle tak to rozdycham a dobrý :palec:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 14048 příspěvků 06.02.19 09:09
@Anonymní píše:
Ahoj, už hodně let se potykam s fobii ze zvracení. Zvracela jsem naposled asi před 14 lety a táhne se to se mnou asi už od te doby. Dost mě to omezuje, protože často si predstavuji, ze co když se mi najednou bude chtít zvracet třeba na nákupu nebo v restauraci… včera jsme byli v obchodním centru a při odchodu se udělalo hrozne zle, jakoby od žaludku, proste bylo mi hrozne na zvracení, tak mi snad dlouho nebylo. Nezvracela jsem, ale žaludek mě bolí ještě teď.
Mam dvě děti, v těhotenství jsem nezvracela.
Proste mam hrozny strach, neumím to.
Hledám zde nějakou útěchu, ze to není nic tak strašného :(
Prosím o zachování anonymity.Děkuji

Podle mě, až se žaludek rozhodne zvracet, prostě bude zvracet. Nikomu ten pocit není příjemný. Ale když to musí ven, tak to jde. Mně se teda nikdy nechtělo zvracet při nákupu, spíš v busu, ale dalo se to vydýchat. Jinak vždy v soukromí :mrgreen: Ale tak jednou za 5 let mě to postihne. V těhotenství jen houpací žaludek.

Calendulka
Kecalka 107 příspěvků 06.02.19 09:17

Taky mám odpor ke zvracení. Ne teda přímo hrůzu, ale vadí mi ta pachuť žaludečních šťáv v puse :? Nedávno měla většina rodiny střevní chřipku včetně zvracení, ale já jsem nezvracela, bylo mi dost blbě, ale dokázala jsem to nějak zadržet, rozdýchat. Měla jsem jen průjem. V těhotenství mi taky bylo blbě, ale ani jednou jsem se nepozvracela. Radši jsem to polkla… Chlap mi řekl, že si mám říct, že zvracením se mi uleví. Že on by nikdy zvratky nepolykal… Sorry za trochu nechutný příspěvek, ale holt to téma :)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25868 příspěvků 06.02.19 09:18

Zřejmě emetofobie, trpí tím dost dospělých (bohužel setkala jsem se i s dětmi), jak píše Ou, chce to psychoterapii.

milktea
Kecalka 234 příspěvků 5 inzerátů 06.02.19 09:46

To si neumím představit, zvracím hodně často (k migrénám), takže nevím, co by na tom bylo špatného. A věř mi, zvracela jsem už mnohokrát na veřejnosti (na ulici, v metru do odpadkovýho koše atd..), protože se jinak holt nedalo, když mě to popadlo.

Zřejmě to u tebe nebude tak o zvracení jako o té úzkosti a strachu (a že to vyšlo na zvracení je vedlejší) - navštívila bych psychologa.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >