Návaly paniky při nemoci dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 10:09
Návaly paniky při nemoci dětí

Mam pocit, ze jsem blazen a nevim jak z toho ven. Co mam deti (3 roky a druhe 6 mesicu), tak jsem psychicky strasne nalomena - ze budou mit uraz, ze budou nemocne. Vcera mi mladsi z niceho nic zvracel a ja byla psychicky uplne na dne, bylo mi najednou taky na zvraceni, uzkost, panika. Bala jsem se, co mu je, co kdyz bude zle i me kdo se pak o nej postara (ma ted obdobi, ze breci kdyz se vzdalim). Mam o ne strasny strach, prakticky z niceho hned vysiluju. Nevim jestli to delaji i vycerpani a hormony (kojim, moc se nevyspim, jsem cely den na obe deti sama…). Proste jsem psychicky na dne a citim to. Ma nekdo taky takovou zkusenost? Pomuze neco? Omlouvam se za anonymitu.

Reakce:
Remenie
Nováček 7 příspěvků 18.03.19 10:26

Mám to úplně stejně. Jsem dva týdny po porodu. Miminko zlobí prdiky, takže v noci spím jen pokud mi ho vezme muz a starší skoro tříletý syn je od září pořád na hromadě. Takže jakmile se objeví první příznak nemoci, tak se doslova hroutim. Je mi ho líto, chce s mi brečet, do toho jsem naštvaná, že je zas nemocný. Utěšuji se tím, že období s malými dětmi je náročné a že to prostě musím dát. Přeju hodně sil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 10:29

Já si nepředstavuji nic dopředu, ale pokaždé, když jsou děti nemocné, tak je mi na začátku z toho špatně, mám okamžitě průjem a velké nervy. snažím se to racionálně potlačit, ono se to třeba do hodiny dvou, uklidní, pak se to občas vrací pokud mají třeba vysokou horečku nebo tak něco. Jak nad tím můžu přemýlšet, tak je to špatně, takže se pak snažím se něčím zabavit, věnovat se něčemu intenzivnímu, co ten strach přehluší.

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 18.03.19 10:56

Bohužel - mateřství sebou nese zvýšenou úzkost. A ano -nevyspání, hormony a únava to celé zhoršují. V takovém stavu organismus ignoruje racio a jede v nějakých prapůvodních vzorcích chování,

Je potřeba se s tím naučit zacházet. Výhodou je, že se to dá naučit a když se to naučíš, tak to pak budeš moci předat svým dětem.

Určitě si pořiď tuhle knihu https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#… velmi srozumitelně a prakticky vysvětluje jak úzkost funguje a jak se tomu případně dá čelit.

Velmi praktické je naučit se nějaké dechové cvičení - to pomáhá mozek přeladit na neutrální stav docela slušně. Ideálně je začít praktikovat jógu, takovou kde nejde o sport, ale právě o propojení těla a mysli cvičením a dýcháním - takže lepší začít chodit na kurzy jógy v denním životě a nebo nějaké jiné „duchovnější“ jógy, než na powerjogu ve fitku. A tedy cvičit i doma.

Ale jde to natrénovat třeba i podle videí

https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…&

No a teda pokud je jakákoliv cesta k tomu, aby ses přeci jen o fous víc vyspala, tak se toho drž.

Pokud by kombinace porozumění z knížky a zklidňování pomocí jógy nestačilo, zvaž vstup do psychoterapie. Ta je na úzskot hodně efektivní, pokud selhává svépomoc.

držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 11:06

Mam to taky, prvni dite uz mam starsi a ty uzkosti presly v momente, kdy jsem se vratila do prace. S druhym se zase vratily (jsem ted na materske). Predpokladam, se pak zase zmizi, az se clovek vrati do normalniho zivota. S prvnim jsem tomu hodne podlehala, i jsem pak zkusila psycholozku, ta mi to trochu vysvetlila, ale vzdycky si proste ted predstavim, ze za dva tri roky bude dite ve skolce a ja zase v praci a vzdycky si reknu: kdybych byla v praci, hroutila bych se z takovy veci? A casto je odpoved, ze vubec, ze v tom frmolu by nad tim clovek nemel cas bloumat. To mi hodne pomaha. Blby je, ze to cloveku proste nici ty mesice, kdy je s detmi doma a ma sanci si je uzivat, to uz nam nikdo nikdy nevrati. Samotnou me to stve, ale abych sk na to nechala predepsat AD, to jsem presvedcena, ze to zkratka pak prejde. Drz se!

Kassor
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 18.03.19 11:17

Ja to mam porad, ale uz jsem si na to i zvykla. Dceri bude 5 let a ze skolky taha nemoce porad a stale. Jsem si rikala, jak me to zoceli, ale prd.. Proste jsem uz takova a doufam, ze to nekdy prejde :nevim:

Kassor
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 18.03.19 11:21

Ja to mam porad, ale uz jsem si na to i zvykla. Dceri bude 5 let a ze skolky taha nemoce porad a stale. Jsem si rikala, jak me to zoceli, ale prd.. Proste jsem uz takova a doufam, ze to nekdy prejde :nevim:

Bubla_Bučková
Kelišová 5944 příspěvků 18.03.19 11:25

Taky se furt bojím… Jestli poznám laryngitidu, co když mi spadne,co mám dělat při zvracení.. Trochu si myslím ,že se mi uleví ,až bude moct pojmenovat, co mu je co ho bolí :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 19:51

Dekuji za reakce, trochu me uklidnuje, ze v tom nejsem sama. Opravdu si nekdy pripadam jak blazen a v hlave si to ne a ne srovnat.

Váš příspěvek
Reklama