Navazující rodičovský příspěvek

231
22.7.21 15:19

Navazující rodičovský příspěvek

Ahoj, včera jsem byla na ÚP kvůli navýšení rodičovského příspěvku. Jsem doma s téměř dvouleťákem, nárok na mateřskou jsem měla. Během ní mi však zaměstnavatel neprodloužil smlouvu a tak jsem tedy „nezaměstnaná“ a pobiram RP. Na začátku roku čekáme druhý přírůstek, proto jsem šla navýšit RP. Situaci jsem paní vysvětlila, ta na mě koukala jak na blázna, že mi to tedy navýší, ale že na další dítě si musím jít nejdřív vyřídit na OSSZ mateřskou, která předchází rodičovské. Tak nějak mi nejde do hlavy, proč mám vyřizovat mateřskou, když jsou podmínky jako být zaměstnaná apod. a to já nejsem. Nebo se mýlím a je to jinak? Mám pocit že v mém případě mi bude prostě RP navazovat na ten předešlý.. :think: není tu někdo se stejnou zkušeností???
A dejme tomu když mi poslední RP přijde v prosinci a druhé dítě se narodí v lednu, čímž vznikne nárok na další RP, není problém ten měsíc pauzy, nebo jak se to počítá? Jsem úplný de..l na tohle, nebo nevím :roll: díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9684
22.7.21 15:33

Oni někdy chcou papír, že nemáš na PPM nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48935
22.7.21 15:36

@Lennynnel zajdi si na ossz, tam ti daji potvrzeni, ze nemas narok na ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
22.7.21 16:58

Tak ještě jde o to, kdy ti skončila smlouva během rodičáku, jestli se nevejdeš do ochrané lhůty pro nárok na ppm, pokud se nevejdeš, tak někde ossz chtějí papír, že nemáš nárok na ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
22.7.21 16:58

A kdy ti skončila smlouva? Nejsi náhodou ještě v ochranné lhůtě 180 dnu po skončení pracovního poměru. Pokud by si v ochranné lhůtě nastoupila na mateřskou měla by si na ni nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat