Navěřící dítě a církevní gymnázium

Anonymní
17.1.20 17:50

Nevěřící dítě a církevní gymnázium

Se synem vybíráme 8letá gymnázia a jednou z voleb je gympl církevní. Ovšem jsme nevěřící.
Byli jsme se podívat na DOD, škola působí příjemně, synovi se tam líbilo, cca čtvrtina až třetina dětí je prý z nekřesťanských rodin.
Ale uvítala bych, kdyby napsal někdo, kdo má vlastní, příp. zprostředkovanou zkušenost s nevěřícím dítkem na církevní škole. Jak se tam cítilo/cítí, jak k němu přistupovali věřící učitelé, spolužáci… Věřím tomu, že by žádný problém být neměl, ale stejně se raději zeptám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16016
17.1.20 17:55

A nechceš se raději ptát těch, co mají konkrétní zkušenost s konkrétním gymplem?

Ono jako když ti někdo řekne, že chodil na římskokatolický gympl v jiném městě, než kam chceš dát syna, tak to nemá žádnou výpovědní hodnotu. Stejně tak ti moc nejsou k ničemu více či méně strašidelé historky o evangelikální škole v Bratislavě, že…

Nemají nějakou skupinu na facebooku?

Jinak na těch nečastějších - tedy římskokatolických gymnáziích skutečně na studenty co nejsou členy církve tlak vyvíjen není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
17.1.20 17:56

Chodila jsem na církevní gympl a vůbec se tam neřešilo, kdo je věřící a kdo ne. Ani profesoři nebyli všichni věřící. Aktivity pro věřící byly navíc mimo dobu vyučování. Akorát pro všechny byla povinná hodina náboženství, ale to nebylo nic hrozného. Ve škole byla příjemná atmosféra a měli jsme dobrý třídní kolektiv ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.20 17:59

@Ou
Díky za morální ponaučení a zhodnocení toho, co z příspěvků získám za informace. Moc mi to pomohlo. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16016
17.1.20 18:01
@Anonymní píše:
@Ou
Díky za morální ponaučení a zhodnocení toho, co z příspěvků získám za informace. Moc mi to pomohlo. :mrgreen:

Na blbou otázku blbá odpověď. Nehledě na to, že kdyby si překousla svou ješitnost, tak vidíš jak přímou zkušenost, tak tip kde by tvé dotazy byly víc na místě.

Ale když chceš být dotčená - tvoje volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.20 18:01

@veruleve
Díky :kytka: To se mi na DOD líbilo asi nejvíc, když studentka která nás prováděla několikrát vyzdvila, že jsou dobrý kolektiv a i to tak z chování studentů mezi sebou vypadalo.

• Citovat
  • Nahlásit
52941
17.1.20 19:20

Zkusenost nemam. Predpokladam, ze soucasti SVP v cirkevni skole budou hodiny nabozenstvi.
Na bezne ZS je nabozenstvi volitelny predmet k beznym. Na cirkevni ocekavam, ze je povinny.
Mi osobne by to nevadilo, kdyby vyuka nabozenstvi byla zamerena na etiku (jsme neverici). Ale problem bych mela, kdyby farar vyvadel to stejne, jak vyvadi u nas. Neprijde dite nekolikrat tydne do kostela a ma problem. Ze resi dochazku na nabozenstvi, tak to je ok. Ale ucast v kostele mimo skolu (to vim od maminky, ze delal zle jeji dceri). To mi normalni neprijde. Dostala i dvojku na vysvedceni. Za nesmysl, ze v nedeli nesla do kostela. A jemu fuk, ze ji prasi vysvedceni. Farar :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
17.1.20 19:47

@Anonymní
já osobní zkušenost mám a žádný rozdíl mezi věřícími a nevěřícími jsem neviděla.

@Kelsey nedá mi to, a musím se zeptat: nebyla součástí výuky náboženství v tom ročníku taky příprava na první svaté přijímání? Pak čas strávený navíc v kostele chápu a podporuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52941
17.1.20 19:58

@kvetanak
Je to mozne. Nezkoumala jsem to. On ten farar je celkove neoblibeny, arogantni. Ma nesmyslne naroky. Treba pohreb za tmy a lidi si malem polamou na hrbitove nohy. Pritom stacilo zacit o hodinu driv.
Akorat mi bylo lito ditete. Prijde mi ten pristup zbytecny, kdyz se nekdo hlasi k vire, ale dokaze skodit a nechapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
17.1.20 20:09

Já mám za sebou 8lete církevní gymnázium a super. Některé učitelky byly jeptisky, ale víru nikomu nenutily. Měli jsme 1×tydne náboženství, nevěřící nemuseli, měli etiku. 2×do roka měla cela škola msi, ale kdo nechtěl, nemusel. Jinak za celou dobu studia jsem neresila, zda někdo z nás věří či ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5459
17.1.20 20:37
@Ou píše:
Na blbou otázku blbá odpověď. Nehledě na to, že kdyby si překousla svou ješitnost, tak vidíš jak přímou zkušenost, tak tip kde by tvé dotazy byly víc na místě.Ale když chceš být dotčená - tvoje volba.

To asi nepíše OU ale AU, co? Vy jste se zase vyměnili? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5335
17.1.20 20:39

Chodila jsem na církevní základku a každýmu bylo putna, kdo je věřící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
17.1.20 20:44

Chodila jsem na církevní gympl a paráda, minimální šikana, skvělí učitelé. Ale asi je to jak kde :) já to beru jako nejlepší rozhodnutí(tehdy tedy mých rodičů)v životě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
17.1.20 22:53

Jako neznaboh jsem na katolické gymnázium přišel, jako neznaboh ho po maturitě s vyznamenáním opustil, a byly to nejlepší 4 roky mého života. Ano, měli jsme povinou výuku náboženství i latiny, párkrát do roka byla povinná mše nebo slavnostní zpívání na schodech, ale nikdo nekontroloval, jestli zpíváme. Na mši taky nikdo moc nehrotil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
18.1.20 01:42

Chodila jsem na církevní školu na zdrávku, protože jsem tam měla nejlepší spojení :-) jsem věřící, ale jen tak sama pro sebe, nechodím do kostela a tak. Ale škola pro mě znamenala jen to, že jsme snad na začátku a na konci roku šli do kostela a občas byla nějaká mše nebo co to bylo přímo ve škole. Ale docela se mi to vždy líbilo poslouchat a taky to znamenalo, že se nemusíme v tu chvíli učit 😁 co mi bylo ale docela nepříjemný, tak že jsme měli i předmět křesťanská etika a to nám jeden silně věřící učitel hodně cpal své názory a pak pár spolužáků, hodně věřících mi taky celkem vsadili. Ale celkově na školu vzpominam ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat