Návod, jak přežít oslavu s příbuznými?

Anonymní
5.8.15 11:51

Návod, jak přežít oslavu s příbuznými ?

Ahoj holky, přemýšlím si tu o plánech na nadcházející dni a jeden z plánů je jet na víkend k tátovi na chalupu oslavit jeho kulatiny. Měli jsme tam jet původně s dětmi (5 a 3). Nakonec děti nejedou, protože budou s babičkou z druhé strany na horách. Když jsem tátovi volala, že nepřijedou, tak zněl že z toho má velkou radost. řekl mi, že tím pádem pojede jeho přítelkyně, která by jinak nejela, protože jí děti vadí, že jsou hlučný (když jsme tam byli naposledy, tak jejich velkej pes po nich pořád skákal a děti křičely. Pes je otravoval fakt fest. Ona mu nic moc neřekla, maximálně fuj, nebo sedni na což pes absolutně nereagoval. Teď k dotazu, jak přežít víkend s osobou, která vám ustavičně cpe, že vaše děti jsou uječený a ještě, že tu nejsou, že by se z nich zcvokla a tátou, kterej jí přitakává. Ještě má jednu takovou věc, že když se bavíme na téma, které jí nezajímá, tak řekne o tomhle se teď bavit nebudeme a začne ona o něčem co baví jí.
Pak tam ještě bude ségry přítel, kuli kterýmu mi ségra vždy tak jednou za dva měsíce brečí, že je na ní zlej a že jí uráží a chová se k ní hrozně. Pak je zase chvíli klid, ale já ho od té doby nemůžu vystát.
Jak byste takovou sestavičku daly vy? Rozhodla jsem se, že tam pojedem, zkrouhnem to teda na co nejktadší dobu (přijedem v so večer a v ne po o odjedem), ale stejně mám strach jak to dopadne. Urážet děti si nechám vždycky tak chvíli, pak už zvyšuju hlas. Mlčet se snažím, ale dlouho nedovedu. Nechci ale tátovi zkazit narozky. Máte nějaké dobré návody na asertivní chování k lidem, který vás fakt točí? Napište mi je prosím. Dík :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.8.15 11:59

Prosím neraďte mi nejezdit tam, už jsem se rozhodla, že to kuli tátovi dám. Krom ještě segry tam už víc lidí nejede, tak že šance se bavit s někým jiným je nulová.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.15 12:06

Jéé holky, já čekala, spoustu rad jako vždy a nikdo?

• Nahlásit
  • Citovat
22507
5.8.15 12:10

A co chceš za radu? prostě tam jeď a vše pouštěj jedním uchem tam a druhým ven :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
5.8.15 12:11

Řekla bych jí na férovku: „Ano, děti skáčou a ječí, od toho jsou děti. Tvůj názor známe tak si ho laskavě už nech pro sebe.“
Ségře bych při dalším výlevu řekla: „Hele proč s ním jsi když ti tak hrozně ubližuje a ničí tě?“
Jinak bych ho ignorovala a bavila se s tátou a mužem.. přežít se to dá.
Tak stanov mantinely jako dětem- „na moje děti nikdo pyskovat nebude, konec debaty.“ Když chce měnit téma: „ale já ještě nedokončila myšlenku, či zajímá mě tátův názor na tuhle problematiku“ :nevim: To dáš držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.15 12:12

Třeba tuhle :) Jak se třeba dá zvládnout pouštět jedním uchem tam a druhým ven, to chce určitě tréning :)

• Nahlásit
  • Citovat
1367

Jeď, nafutruj do sebe kvalitní jídlo a mlčte. Odbudete si to, najíte se a máte klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053

No uprimne lituju, ze tam v takovem slozeni musis byt. Kazdopadne jak pises, ze tam budete jen do druheho dne po o, je jedine dobre, vim, jake to je muset byt vedle cloveka, ktereho nemuzes vystat. Asi bych se s ni absolutne nebavila a rozhodne bych si nenechala urazet deti, od plic bych ji rekla, ze pokud nema deti rada, tak at o nich nemluvi radsi vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
5.8.15 12:13

Já bych se neudržela - pokud by se navážela do mých dětí, tak bych jí odvětila, že já jsem na tom momentálně stejně jako ona, když tam jsou děti. Taky jí musím poslouchat, i když se snaží neustále strhávat pozornost na sebe a že mě to taky nebaví. Když vás bude víc, co se budete bavit na jedno téma a ona ho bude chtít změnit, povídej si dál a jí odpálkuj, že teprve domluvíte tohle. Nebo se seber s manželem a jdi pryč. Prostě ji ignoruj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.15 12:13
@evick2 píše: Řekla bych jí na férovku: „Ano, děti skáčou a ječí, od toho jsou děti. Tvůj názor známe tak si ho laskavě už nech pro sebe.“
Ségře bych při dalším výlevu řekla: „Hele proč s ním jsi když ti tak hrozně ubližuje a ničí tě?“
Jinak bych ho ignorovala a bavila se s tátou a mužem.. přežít se to dá.
Tak stanov mantinely jako dětem- „na moje děti nikdo pyskovat nebude, konec debaty.“ Když chce měnit téma: „ale já ještě nedokončila myšlenku, či zajímá mě tátův názor na tuhle problematiku“ :nevim: To dáš držím palce :kytka:

super, díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.15 12:18
  • Nahlásit
  • Citovat
50114
5.8.15 12:19

Tak buď máš možnost si trénovat tu metodu jedním uchem tam a druhým ven nebo další možnost - říct jí něco pěkně od plic. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
5.8.15 12:22

Ale na druhou stranu, pokud by to bylo opravdu nepříjemné, jela bych popřát dotyčnému bokem a mimo oslavu. Na druhou stranu proč svůj vzácný čas vystavit absolutnímu stresu. Naše rodinné oslavy padly skrze přetvařování a nedorozumění. Nakonec se občas jednou do roka sejdeme, ale na žádné vyvařování. Ať si každý pojí doma a dojede na dvě hodinky na kafe a šlus. Dárkování jsme zrušili taktéž. Stejně je to přelévání vody. pro nás je třeba 500kč hodně a když jsem něco koupila synovci, a pak to švagrová pohodila po stole a ani se na to nepodívala, bylo mi to líto 8o Snažím se, aby má vlastní rodina (mé děti a já s manželem) byla v tomhle jiná a tradici uvnitř nás jednou obnovili a drželi pak při sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
5.8.15 12:35

Pořádně se ožrat, pak ti bude všechno fuk :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
5.8.15 12:37
@slavuska1 píše:
Pořádně se ožrat, pak ti bude všechno fuk :)

Noo :mrgreen: Jak u koho :mrgreen: Aby z toho ještě nebyla nakonec rvačka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama