Reklama

návod na přípravu obilné kaše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 04.12.09 18:31
návod na přípravu obilné kaše

Trochu mě vyvedl z míry návod na přípravu obilné kaše. Hodlám jí „vyrobit“ z mateřského mléka. V návodu stojí 100ml plnotučného mléka + 100ml převařené kojenecké vody… takže 100ml MM nebo mám dát MM 200ml? (to nevím, jestli bych zvládla odstříkat) Zmátlo mě to plnotučné mléko, to bych pochopila jako že kravské, ale to by přeci do 3 let neměl dostat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 04.12.09 19:21

Teprve chceš dávat kaši poprvé? Pochopila jsem, že nemléčnou. Stejně by se mělo zvykat postupně, takže bych udělala třeba z 50ml MM, a kaši postupně přisypávat, až bude konzistence akorát?

Já jsem to snad nikdy nedělala podle návodu…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 04.12.09 19:29

Plnotucne mleko?A co to prosim te je za znacku?Dyt na detskych kasich byva UM nebo MM.To kravske mleko dle vyctenych nekdo rika od dvou nekdo od roka nekdo od tri zalezi taky jestli jste alergici.Ale to jen tak................

Příspěvek upraven 04.12.09 v 19:40

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 04.12.09 19:30

ano, poprvé. Paní doktorka nám to poradila jako pokus o lepší noční spánek. Takže by jsi vodu vůbec nedávala?

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 04.12.09 19:31

je to Hipp rýžová kaše - tu mi doporučila lékárnice, co má sama malé dítě, tak jsem myslela, že by špatně neporadila

Píšou na ní, že je od ukončeného 4. měsíce

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 04.12.09 19:43

Ja se priznam ja ty hipp kase nekupuji k hippu mam celkove neduveru uz jen kvuli tomu ze caje granulovane obsahuji cukr a zeleninove prikrmy sul.Pouzivam bud sunarku nebo ryzovou v sacku od nestle cena je okolo 30kc za sacek.

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 04.12.09 19:54

abych pravdu řekla, tak já už mám taky nedůvěru díky tomu plnotučnému mléku v návodu :think: Měla jsem si ten návod přečíst už v lékárně. Asi nakonec kaši zbaštím já a zítra seženu jinou pro Lukáška :nevim:

vulpes
Kelišová 5010 příspěvků 04.12.09 20:00

Kakiko, co tu kaši prostě vyrobit s přidáním UM? přijde mi to jednodušší a hlavně, jestli jí budeš dělat poprvé, nemusí ti to malý taky vůbec chtít pozřít…a jestli to pak nebude škoda, toho mateřského mléka? - jen názor…

Já jsem tu nemléčnou tenkrát koupila omylem, nevěděla jsem pak, co s ní, UM jsme totiž doma vůbec neměli…ale pak jsem UM koupila (nějaký nápad s hlídáním, co nevyšel :wink: ) a jelikož Matys UM odmítl vzít do pusy, tak jsem to použila na tu kaši - a ejhle! Zužitkovala jsem tím 2 výrobky původně nepoužitelné :-)

Co se týče kaší Hipp, tak nejsem nijak zaujatá, složení zas moc neřeším, ale chuťově mi přijdou vyloženě hnusné :-( byly to ty jediné, co Mates nejedl, jinak zbaštil všechny značky i příchutě

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 04.12.09 20:09

UM doma nemám, ráno jsem si odstříkala 100ml (po ránu mám ještě pořád nadbytky), takže zas tak líto mi té trošky nebude. Uvidím, dnes nejspíš zkusím, ale zítra určitě zajedu koupit jinou. Jestli to baštit nebude, tak nebude, svět se nezboří. Je to jen takový pokus, který si myslím,že stejně nevyjde. Myslím ohledně nočního spaní, řekla bych, že spíš než na jídle je závislý na mojí přítomnosti :-(

levi
Závislačka 3311 příspěvků 04.12.09 20:31

Nám kaše na spaní fakt nepomohla, malej se chce jen pochovat a spí dál. Máme obilno-mléčnou kaši Nutrilon - piškotovou, ten náš závisláček jí chce jen do odstříkaného mléka, jinak ji nesní. Připravuju do množství mléka, které zrovna mám k dispozici, kaše dávám dle potřeby

Jana206
Nadpozemská drbna 26375 příspěvků 04.12.09 20:32

Ahoj.Tak naše Emička baští nemléčné kaše zadělané ve vodě.

Má ráda ty nestlé zdravé zažívání.Jinak Emičku stále kojím a jiné kaše,než tyto,nechce.Prostě celkově kašičkám nepřišla na chuť.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 04.12.09 20:34

Proč chceš do nemléčných kaší mermomocí dávat mléko? UM - nepotřebuje, když kojíš. A MM - ze začátku jsem taky měla cuky, že jako budu odstříkávat, ale pak jsem se na to vyprdla, protože si stejně po večeři nasosá sám :wink: Kvůli chuti to nemá cenu, na co si zpočátku zvykne, to bude baštit, tak nevím, co ti výrobci plaší s těmi návody :nevim:

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 04.12.09 20:41

Taky jsem nejdřív dělala nemléčnou do vody (a k tomu trošku přesnídávky na chuť), a pak normálně mléčnou - akorát jsem nedodržovala ten poměr, co byl napsaný na krabici…
Ale úplně nejvíc vařím třeba normální krupičku nebo kukuřičnou krupici, k tomu pohankové vločky… ve vodě a pak do toho zamíchám sunar.

zlobidilko
Kecalka 126 příspěvků 04.12.09 21:54

zkus to z vody my stále jíme nemléčně kaše a pak kojíme. UM bych nedávala pokud kojíš. jo a na spánek nám to nepomohlo, ale to je individuální

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 04.12.09 22:17

Tak já bych dala 50 ml mm, 50 ml vody a cca 2 lžíce, nebo 20 g té kaše. Mám jí taky, dělám tady z UM, ale to jen že neodsaju MM. Podle mě když bude kaše s mlíkem, tak jí tvůj chlapeček lépe přijme, než úplně bez mléka. Naší malé tedy kaše chutnala hned napoprvé a jedstli má vliv na spánek, tak to netuším, protože u nás se spinká v noci dobře, ale zase mi nepřibírala, tak jsem nasadila kašičku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >