Návrat do ČR po 15 letech.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1810
26.9.21 09:18

Počkala bych jak dopadnou volby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14569
26.9.21 09:23
@Anonymní píše:
Na základě čeho tak kritizuješ školství :think: uvědomuješ si, že v Německu s emigranty ve školách to musí být a dle videí i je daleko výživnější??? Když nerespektují vůbec zeny a málokdy muže? Nějaké školy jsem tam navštívila ještě před rokem 2009 a že bych padala do měli v z vybavení, pomůcek nebo přístupu a metod učitelů, to fakt ne… ;)

Není všechno zlato, co se třpytí v tom Německu. Před pár lety jsem měla možnost se zúčastnit diskuse s lidmi z různých evropských států. Cílem bylo je dát za vzor, jak jsou tam dál než my s integrací. :lol: Ale pak se jim to trochu zvrhlo, když to byli učitelé a běžní občané, kteří nemají důvod malovat situaci narůžovo. A začali ukazovat ty negativa. Jak tam nikdo nechce učit na těchto školách atd., že to vlastně není ani o učení… Překvapilo mě hlavně lidé z Německa a Francie, hodně si stěžovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5227
26.9.21 09:31
@marin píše:
Není všechno zlato, co se třpytí v tom Německu. Před pár lety jsem měla možnost se zúčastnit diskuse s lidmi z různých evropských států. Cílem bylo je dát za vzor, jak jsou tam dál než my s integrací. :lol: Ale pak se jim to trochu zvrhlo, když to byli učitelé a běžní občané, kteří nemají důvod malovat situaci narůžovo. A začali ukazovat ty negativa. Jak tam nikdo nechce učit na těchto školách atd., že to vlastně není ani o učení… Překvapilo mě hlavně lidé z Německa a Francie, hodně si stěžovali.

My jim taky v praci říkame vzdy když si stěžujou ať jdou do ČR a jak to přesně u nas v oboru chodi jim taky vyprávíme.. nějak jim vždy sklapne :P..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 09:38

Mám několik kamarádek, které se vrátily po x letech z různých zemí. Měly děti ve věku 5-13 let. Všechny kamarádky děti učily česky. Nejsnazší to je pro nejmenší děti. Některé nastoupily do školy o třídu níž, aby dopilovaly češtinu. Nejstarší dítě zvládlo přijímačky na víceleté gymnázium. Jako cizinec, u kterého se nebere čeština jako mateřština, dělalo zkoušky jen z matematiky a na dva roky má ve škole 3 hodiny češtiny navíc. Individuálně a zadarmo, po vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně. Blbé poznámky o hrůzách českého školství neber vážně. Všechny přistěhovalé děti jsou v českých státních školách velice spokojené. Zejména ti, kteří se přistěhovali z USA. Pokud pro své děti požádáš o podporu, budou ji mít. A všechny kamarádky mají manžele cizince. Zatím nikdo stěhování do Čech nelituje.

• Citovat
  • Nahlásit
14569
26.9.21 09:43
@Královna Kosmíru píše:
My jim taky v praci říkame vzdy když si stěžujou ať jdou do ČR a jak to přesně u nas v oboru chodi jim taky vyprávíme.. nějak jim vždy sklapne :P..

Ono je také Německo a Německo. ;) Tady také nemůžeš jednotlivé kraje hodnotit stejně, někde se žije lépe jinde hůře. :nevim: A každý má jiné životní priority, takže bych se neodvážila zakladatelce její rozhodnutí rozmlouvat. Je potřeba se nad tím zamyslet ze všech stran, co tento závažný krok pro ně bude znamenat. Děti jsou ještě malé, takže se přizpůsobí rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27593
26.9.21 09:52
@Anonymní píše:
Na základě čeho tak kritizuješ školství :think: uvědomuješ si, že v Německu s emigranty ve školách to musí být a dle videí i je daleko výživnější??? Když nerespektují vůbec zeny a málokdy muže? Nějaké školy jsem tam navštívila ještě před rokem 2009 a že bych padala do měli v z vybavení, pomůcek nebo přístupu a metod učitelů, to fakt ne… ;)

A víš že oni jako české děti jsou v té německé škole taky náplava? Většina Němců ani neví, že je cz v evropské unii a plete si nás s Čečnou, podle jména si myslí, že jsme z Polska nebo Ruska. :nevim: tak nevím co by se Čech měl v Německu ohánět tím, že jsou děti ve škole a emigranty :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1297
26.9.21 09:55
@Anonymní píše:
Nedělá nám problém najít soukromou školku nebo školu pro děti.

Já hledala pro naše děti soukromou školu. V okolí jsem je obešla všechny. Jedna byla příšernější než druhá. Upřímně můžu říct, že jsme nakonec zjistili, že místní státní škola, je podstatně lepší než všechny soukromé v okolí dohromady a je zadarmo. Takže si nemaluj, že když zaplatíš, získáš lepší školu. Může se ti stát, že lepší bude pouze v tom, že tě bude stát nehorázné peníze a nakonec zjistíš, že místní základka je lepší. A pokud mají děti v Německu školy, umí jazyk, dokonce ho mají jako mateřský, může se ti sen o krásném životě v ČR sesypat a dětem také. Přijdou o kamarády, jazyk i prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13562
26.9.21 09:58
@Kipa22 píše:
Já hledala pro naše děti soukromou školu. V okolí jsem je obešla všechny. Jedna byla příšernější než druhá. Upřímně můžu říct, že jsme nakonec zjistili, že místní státní škola, je podstatně lepší než všechny soukromé v okolí dohromady a je zadarmo. Takže si nemaluj, že když zaplatíš, získáš lepší školu. Může se ti stát, že lepší bude pouze v tom, že tě bude stát nehorázné peníze a nakonec zjistíš, že místní základka je lepší. A pokud mají děti v Německu školy, umí jazyk, dokonce ho mají jako mateřský, může se ti sen o krásném životě v ČR sesypat a dětem také. Přijdou o kamarády, jazyk i prostředí.

S tim taky souhlasim. Napr v Praze ( a urcite i jinde ) je par skvelych zakladek, ale je na ne sileny natresk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
26.9.21 10:01
@pikola píše:
A víš že oni jako české děti jsou v té německé škole taky náplava? Většina Němců ani neví, že je cz v evropské unii a plete si nás s Čečnou, podle jména si myslí, že jsme z Polska nebo Ruska. :nevim: tak nevím co by se Čech měl v Německu ohánět tím, že jsou děti ve škole a emigranty :roll:

Proboha co to říkáš za hlouposti. :roll: většina Němců neví, kde je česká republika? To vážně? To, že jsme s nima velmi úzkém obchodním vztahu, a dokonce se tam učí i zeměpis.. Nebo ty snad nevíš, kde je třeba Rakousko? To pletení s Čečenskem bylo u amíků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12911
26.9.21 10:03
@Barbucha3 píše:
Počkala bych jak dopadnou volby.

Tentokrát se já obávám, že ani německé volby nejsou dobrá vyhlídka pro Němce. Žádný kandidát nebude mít sílu jako Angela a Německo to poškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27593
26.9.21 10:48
@Barbucha3 píše:
Proboha co to říkáš za hlouposti. :roll: většina Němců neví, kde je česká republika? To vážně? To, že jsme s nima velmi úzkém obchodním vztahu, a dokonce se tam učí i zeměpis.. Nebo ty snad nevíš, kde je třeba Rakousko? To pletení s Čečenskem bylo u amíků.

Bydlím 5 let v Německu. Fakt jich to hodně neví, jen tuší kde je Praha. Třeba i na úřadě po nás chtěli povolení k pobytu. V německé jazykovce se mě ptali jestli jsem z EU.

Příspěvek upraven 26.09.21 v 10:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23847
26.9.21 10:48
@pikola píše:
A víš že oni jako české děti jsou v té německé škole taky náplava? Většina Němců ani neví, že je cz v evropské unii a plete si nás s Čečnou, podle jména si myslí, že jsme z Polska nebo Ruska. :nevim: tak nevím co by se Čech měl v Německu ohánět tím, že jsou děti ve škole a emigranty :roll:

Jaké náplavy? Se v Německu narodily, ne? A fakt by mě zajímalo, v jaké spolkové zemi žiješ, že si nás pletou s Čečnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27593
26.9.21 10:53
@divine woman píše:
Jaké náplavy? Se v Německu narodily, ne? A fakt by mě zajímalo, v jaké spolkové zemi žiješ, že si nás pletou s Čečnou.

V Berlíně. S nejsem jediná které se to stalo napříč Německem. Náplavy jsou i když se tu narodily. Nebo myslíš, že ta xtá generace Turků nebo syrské děti co se tu už narodily nejsou brány za cizince? Evidentně pořád na ně vy koukáte přes prsty :nevim: i když jsou to Němci i občanstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27593
26.9.21 11:08

Jinak já nenarážím na zakladatelku, jen reaguji na příspěvek, kolik je v německé škole uprchlíků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5227
26.9.21 11:17
@Barbucha3 píše:
:lol:.. keca kraviny.. Němci nejsou žádný tydýti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat