Navrat do ČR po rozchodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yuichan
Nováček 6 příspěvků 27.12.17 19:47
Navrat do ČR po rozchodu?

Zdravím všechny. Omlouvám se předem za diakritiku…
obracím se na vás se žádostí o radu či zkušenost. Je mi 30. Jsem v Anglii už pátým rokem. Prijeli jsme sem s přítelem společne. Začátky byly těžké, prace tvrda. Pritel me opustil pred 4 mesici po 10 letech znamosti, nasel si dobře placenou práci jako kuchař a zamiloval se do polské kolegyně. Uz me pry nemiluje. Nejspis spolu budou otevírat restauraci. Nebudu tu popisovat jak jsem emocionalne a psychicky na dně…přišla jsem o přítele, budoucnost, důvěru, naděje, domov, psa i kočku. Investovala jsem hrozne moc času a energie do tohoto vztahu a bojovala abych si tu v UK zvykla. Jsem už strasne unavena na to bojovat o cokoliv kdekoliv.
Pracuji momentalne s postizenymi lidmi. Není to spatna prace, ale musím pracovat dlouhe dny a víkendy. Anglicky mluvim plynule.
Rodina me podporuje z domova a rika ze se muzu kdykoliv vrátit. Já se bojim ztratit finanční nezávislost, to jedine, co mi zbylo. Nevím jak se ted zije v Čechách. Bojim se kroku do neznáma. Připadám si stara na to, začínat od nuly. Na druhou stranu cítím, že pokud nebudu pracovat má sobe, asi brzy zesilim. Je bolestive zůstávat ve stejném městě, na druhou stranu mi bude chybět ta příroda lesy a parky všude tady okolo Sheffieldu, domy se zahradou, čistý vzduch. Bohužel jsem tu ted osamela. Musela jsem se vzdát společných přátel a ti co mi zbyli nemají čas pořád. V Čechách mam kamarády rozfrcany po všech městech. Každý se někam odstěhoval nebo už založil rodinu. Uprimne nemám chuť žit a bojim se pohnout z mista.
Vím že je ted nizka nezaměstnanostv Čechách, ale nejsem si jista jak zvládnu ten kulturní šok z návratu. Mohla bych pracovat jako v rodinné firmě na severu cech, ale bojim se ze budu izolovana. Jit z města v UK se 700000 obyvateli do malého města v severnich Čechách mi přijde jako kulturní sebevražda. Bojim se ceske nátury, necítím se doma v Anglii a nejspíš už ani v Čechách. Nevím jak a kde začít, připadám si paralyzovana. Nejsem si jista jestli je vyhlidkove zůstat v anglii bez rodiny a nebo se vratit do ČR a možná byt zklamana ještě vic. Brexit to všechno komplikuje…

díky za nazory

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.12.17 19:53

@yuichan :mrgreen: vtipálku.. když to tak čtu, čekala bych v čr pomalu neandrtálce.. tak jdi do prahy, neasi.. nikdo Tě nenutí jít na vesnici.. pokud se sama nerozhodneš, nikdo Ti neporadí :think:

divine woman
Echt Kelišová 9090 příspěvků 27.12.17 19:57

To záleží jak máš nastavené „doma“. Já mám několik kamarádek provdaných za cizince různých národností a nakonec se téměř všechny vrací domů. Nejvíc mě dojala úspěšná vědkyně, která si po desetiletích venku uvědomila, že tam prostě nechce umřít a vrací se domů než si děti vytvoří trvalé vztahy v cizině.

Paola21
Závislačka 3606 příspěvků 27.12.17 19:59

Vrátila bych se do ČR. Práci si můžeš najít jinou než v rodinné firmě na severu Čech, třeba v té Praze, jak píše @martina.se, tam máš dokonce o 300 000 obyvatel víc než ve městě, ve kterém bydlíš teď, jestli je to pro tebe měřítko.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 27.12.17 20:00

Kulturní šok po necelých 5 letech v Anglii? Ale tož ženská :lol:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 27.12.17 20:01

@yuichan
Ja jenom nechapu, proc se bojis ceske natury :nevim: a kdyz si odesla z cech pred 5. lety, tak to se v cecgach snad nic nezmenilo ne? Tyto argumenty proste nechapu. Kdyby jsi napsala, ze se nemas kam vratit, byt nemas, rodina se na tebe vydobla, penize do zacatku chybí :think:…to vse bych pochopila, ale tve argumenty bohuzel ne :nevim:

Jana525
Závislačka 4952 příspěvků 27.12.17 20:02

Ja si myslim, ze probem neni ani tak, zda zustat v UK a nebo jit do CR. Problem je v tobe. Neveris si, podcenujes se. Pet let jsi investovala pouze do vztahu, byla sis jista, ze to vyjde.
Co takhle se zamerit na sebe, precist si nejake motivacni a psychologicke knizky, naucit se mit rada, nebat se byt sama a radovat se z malickosti a zit ted a tady. Ostatni prijde pak samo.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 27.12.17 20:03

@Paola21
No jo, v praze ale neni ten cerstvej vzduch :think:

I kdyz…to bych i chapala. Praha je krasne mesto, ale zit tam nevydrzi kazdej :nevim:

Paola21
Závislačka 3606 příspěvků 27.12.17 20:05
@berďana píše:
@Paola21
No jo, v praze ale neni ten cerstvej vzduch :think:I kdyz…to bych i chapala. Praha je krasne mesto, ale zit tam nevydrzi kazdej :nevim:

Záleží kde v Praze, myslím, že to tam s tím vzduchem není tak zlé. A hlavně nemusí bydlet přímo v Praze, v Praze si může najít jen práci a mít tu „kulturu“.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.12.17 20:07
@berďana píše:
@Paola21
No jo, v praze ale neni ten cerstvej vzduch :think:I kdyz…to bych i chapala. Praha je krasne mesto, ale zit tam nevydrzi kazdej :nevim:

ten není v žádném velkém městě, to je jen snění :think: lesy jsou všude kolem, stačí se podívat.. kdo chce, hledá způsob, kdo ne, hledá důvod :nevim:

Lenka_Hal
Kelišová 5636 příspěvků 27.12.17 20:07

A co jina anglicky mluvici zeme? Jsi u tech postizenych neco jako osetrovatelka? Rekla bych, ze je to vcelku idealni povolani na stehovani. Neni to o tom, ze bys prisla o vedouci pozici, ale mas dulezite zkusenosti… :nevim: Ja jsem z CR uz 12let a nevratila bych se. Ale nejsem v Anglii, tak nemuzu az tak uplne srovnavat. 30let neni zadna hruza prijit na uplne nove misto, hledat nove kamarady…

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 27.12.17 20:10

Jsi tam 3 roky, ne 30, zas takový šok to nebude. Sama si musíš říct, zda tě to tam baví a naplňuje a jaké by jsi měla šance na práci v čechách, jakou máš životní úroveň tam.

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 27.12.17 20:12

Ja Ti docela rozumim, taky jsem mnoho let zila v zahranici. Myslim si, ze kdyby ses s nekym v Anglii seznamila a zacala planovat budoucnost s nim tam, ze by se Tvuj pohled na vec rychle zmenil. Ze sve zkusenosti vim, ze na prostredi zalezi mene. Klic je partnersky vztah a popr. rodina, aspon pro me. Ja bych mohla zit temer kdekoli, ale ne sama. Pokud chces do budoucna deti, tak o kulturu stejne prijdes, to je aspon moje zkusenost. Zmeni se Ti priority.

JmenoNick
Povídálka 20 příspěvků 27.12.17 20:16

Myslim, ze bys toto mela spis diskutovat s lidmi, co maji zahranicni zkusenost. Tohle tema na emimino uzivatelky moc neni.

Jinak taky jsem zila pres 10let v zahranici a myslim, ze je to spis vekem, proste se radi vracime domu jako holubi:) ja se tez navratila domu ale az jsem citila, ze je to spravne a ze nastal cas.

Pokud mas tady rodinu, tak to je super. Mozna si nezavirej vratka na navrat zpet do Anglie. Koneckoncu si muzes domluvit trebas neplacene volno a prozit to v CR a pak uvidis:)

Spis jsi na tom ted spatne po rozchodu a to chce zkratka cas.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 27.12.17 20:24

Nevim, proc se tady do zakladatelky tak navazite. Ja zila v Anglii 4 roky, vim presne, o cem pises. Ja se vracela z jineho duvodu. V UK jsem zacinala od nuly, ale vypracovala se, mela jsem super praci, ktera me bavila, skvely kolegy. Anglii miluju a moc mi chybi, rada bych tam zila, ale manzel je proti. Ja se tam citila hrozne dobre, fajn lidi, mnohem vice moznosti. Byt tebou, zatim bych zustala, najdes si noveho partneta casem, mas tam praci, jsi tam zvykla, za rodinou muzes litat. My mame ted rodinu v CR a stejne manzelovu rodinu vidime tak 3 - 4× do roka, to bychom klidne mohli litat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >