Návrat do práce bez hlidani

1230
16.2.16 13:44

Návrat do práce bez hlidani

Zdravim vsechny. Jsem skoro 30ti leta mamina 2 deti..vecne nemocnych deti. Drive jsem pracovala na 12ti hod. smeny. Manzel pracuje. Jezdi domu jen na vikendy. Zamestnavatel mi po skonceni RD praci da pouze ve 12tkach, jednosmenny uvazek ne.. Nemam zadne hlidani. Kdybych pocitala s tim, ze mi budou obe deti chodit do skolky, mohla bych si najit jinou praci na 1 smenu. Nevim ale jak resit nemoci deti.. kdyz budu vecne na hlidacence, nikdo mi smlouvu neprodlouzi. Doma jsme diskutovali toto tema. Manzel odmita hledat jinou praci. Je pravda, ze ma slusnou vyplatu pri svem vzdelani. Odmita se i stehovat. Moji rodice mi nabydli pomoc s hlidanim. Pracuji na smeny. V pripade nemoci deti, by si vzali protismenu. Bydli cca 60 km. Ani jeden z nas by tam nemel pratele,… ale ja praci potrebuji, chci, ale nevim jak resit tuto situlaci. Manzelovi rodice od nas bydli asi 500m. Hlidat deti nam odmitaji- tchan je v duchodu, tchyne jeste pracuje. Jsou/budou ale v duchodu a jsou to nase deti a oni jen babicka a deda- na obcasne hlidani. Jiste- maji pravdu a i kdyz mi to/ nam ztezuji musim je respektovat a rozhodne se jich nebudu ani doprosovat. Zajimalo by me..je nebo byl nekdo na tom stejne? Jak jste to udelali? Jak jste se rozhodli? Kdo z vas ustoupil? Ja moc na vybranou nemam. Penize potrebujeme a bez prace mi je nikdo neda…dekuji za pripadne odezvy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12658
16.2.16 13:52

@X-333 Jediné řešení je dle mého najít si práci na jednosměnný provoz. Děti časem přestanou být nemocné. A buď to zaměstnavatel skousne nebo ne. Je to těžké. Já mám dítě jedno a od ledna jsem byla v práci dva týdny. Nikdo se za to na mě nezlobí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6334
16.2.16 13:52

Jak jsem to resila? Musela jsem byt doma, jine reseni nebylo, dokud nebyli deti vetsi. Manzel mel nepravidelnou praci na smeny a me by horko tezko nekde tolerovali marodeni nasich deti. Penez bylo dostatecne a co si mysleli ostatni me bylo fuk. Pak jsem si k tomu pribrala uklid na dopoledne na par hodin.
Vy jste tohle neresii pred detmi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
16.2.16 13:53

@X-333 já bych se kvůli tomu taky nestěhovala.. buď si dej ještě pauzu, pokud nemůžeš být ještě např rok doma, tak práci na 1 směnu, víc možností nemáš.. můj by práci taky nezměnil proč měnit, když je dobře placená? :think: :think: ještě máš možnost zaplatit soukromé hlídání - třeba nějaké kámošce na rd a pod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
16.2.16 14:05

Pred detmi jsme to resili. Mela jsem slibeny 1 smenny provoz a manzel jezdil kazdy den domu..jenze uz jsem doma skoro 6 let a za tu dobu se toho hodne zmenilo… ja tu praci potrebuju kvuli financim. Bez Rd mi toho moc nezbyde a tum ze manzel jezdi pryc si vetsinu penez odveze…na dietach dostane 3000, ale utrati tak 6000, me zbyde pro me +2 male deti + domacnost a naftu, doktory, obleceni, proste vse ostatni tak 3-4000 na mesic.. a to s Rd. Nestezuji si, umim s tim vyjit ale nemuzeme byt bez toho Rd. Proste do prace musim. Mam jeste cas ale uz nad tim premyslim, nerada resim veci na posledni chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
16.2.16 14:12

Vyřešila bych to hlídáním buďto nějakou paní třeba na RD a nebo znám případ, kdy si dvě ženy hlídaly děti na přeskáčku, když obě byly na 12tkach. Tak třeba nějaká kolegyně by to také uvítala :)

• Nahlásit
  • Citovat
6334
16.2.16 14:13

@X-333 no pokud nehospodarite s penezmi dohromady a tvuj manzel utrati 6000 jen na sve potreby, to je tedy na povazenou. To se nedivim, ze tu praci potrebujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
16.2.16 14:17

@X-333 pokud má manžel dobře placenou práci, ale většinu toho utratí pro svoji potřebu, tak je to hodně špatně a jeho placená práce a to, že není doma se vám vůbec nevyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2456
16.2.16 14:18

Vidím to tak, že si budeš muset najít jinou práci na jednu směnu. Jen mě zaráží, že manžel utratí víc, než ty s dvěma dětmi.
Mě hledání práce taky čeká. Vůbec nevím, jakou hledat. Mám výhodu, že bydlíme s mamkou, tak by mohla vyzvedávat. Ale problém je to ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
16.2.16 14:51

@X-333 jako Tvůj chlap utratí 6 tis a ty máš pro 3 lidi 4 tis? Trochu úlet, ne? Pak je to fakt divoký :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.16 15:25

Jsem na tom stejně s tím že máme jenom jednu babičku s dědou a holky nám nehlídají. Hledám si práci ale zatím nic. Taky jsem to řešila jak výjdem jen z manželova platu ale prostě musíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
16.2.16 15:45

Hospodarime dohromady. Finance spravuju doma ja. On tech 6 tis. dostane vicemene jako kapesny..je si taky vedom, ze je to moc penez. Ale maji od prace zajistene jen ubytovani. S jidlem jsou odkazani na hospody, restaurace, obchudky v okoli a tak. Zalezi na stavbe. Ted konkretne jsou nekde na Sumave. Nemuzou jezdit sluz. autem moc daleko od stavby a musi stihnout obed za hodinu. V nejblizsi hospode nebo restsuraci nebo co je obed - menu 130 + piti. Do toho snidane vecere svaciny piti v jakesi jednote u lesa. Sirup na piti 55,–.., rohliky pry 3,5,–..tak si to spocitejte. I kdyz by za den utratil za techto podminek max 150 obed+150 ostatni 300,– x cca 23 dni = 6900. Dam mu tech 6000 a musi s tim vyjit. Zase je to chlap, ktery dela celorocne venku ( vykopove prace). Musi se najist…ted jsem popsala nomentalni stav. Nekdy sezenou lepsi podminky, obedy z druzstva nekde atd.. je pouze vyucen jako instalater, bez maturity. Vydela si okolo 20000 cisteho. Cca 16 500 jsou slozenky… co se tyce jeste toho hlidani. Bydlim na vesnici 10km od vseho. zavysla na aute. Kamaradku tu zadnou nemam. Jen manzelovo pribuzenstvo, coz jsou stari lide, pracujici lide…mam kanaradky 2. Jedna pracujici jen na jednu smenu, ta hlidat nemuze a druha od maleho ditete, ktera si nemocne deti ke svymu zdravymu nevezme..navic bydli 15km ode me…boze :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6334
16.2.16 16:09

No tak to tedy zas tak super praci nema a vyplatu uz vubec ne vzhledem k tomu, ze ho mas doma jen na vikendy. Takze domu ti pro vas tri a na ostatni vydaje nosi 14 000. Kdyby ti jedl doma, projedl by tak polovinu, 3000 KC. Takze v podstate je to jako kdyby si vydelal 17 000 KC cisteho. To je hoodne malo za to, ze je doma jen na vikendy a rozhodne by mi to jako dobra prace nepripadalo.Na jeho miste bych hledala lepsi praci. Jist po hospodach, to se taky brzy projevi na jeho zdravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
16.2.16 17:13
@X-333 píše:
Hospodarime dohromady. Finance spravuju doma ja. On tech 6 tis. dostane vicemene jako kapesny..je si taky vedom, ze je to moc penez. Ale maji od prace zajistene jen ubytovani. S jidlem jsou odkazani na hospody, restaurace, obchudky v okoli a tak. Zalezi na stavbe. Ted konkretne jsou nekde na Sumave. Nemuzou jezdit sluz. autem moc daleko od stavby a musi stihnout obed za hodinu. V nejblizsi hospode nebo restsuraci nebo co je obed - menu 130 + piti. Do toho snidane vecere svaciny piti v jakesi jednote u lesa. Sirup na piti 55,–.., rohliky pry 3,5,–..tak si to spocitejte. I kdyz by za den utratil za techto podminek max 150 obed+150 ostatni 300,– x cca 23 dni = 6900. Dam mu tech 6000 a musi s tim vyjit. Zase je to chlap, ktery dela celorocne venku ( vykopove prace). Musi se najist…ted jsem popsala nomentalni stav. Nekdy sezenou lepsi podminky, obedy z druzstva nekde atd.. je pouze vyucen jako instalater, bez maturity. Vydela si okolo 20000 cisteho. Cca 16 500 jsou slozenky… co se tyce jeste toho hlidani. Bydlim na vesnici 10km od vseho. zavysla na aute. Kamaradku tu zadnou nemam. Jen manzelovo pribuzenstvo, coz jsou stari lide, pracujici lide…mam kanaradky 2. Jedna pracujici jen na jednu smenu, ta hlidat nemuze a druha od maleho ditete, ktera si nemocne deti ke svymu zdravymu nevezme..navic bydli 15km ode me…boze :zed:

Ty jo! Manžel taky jedním časem jezdil takhle po stavbách, ale tam to měli zařízený tak, že jeli hodně brzy v pondělí a až do čtvrtka dělali 10 hodin denně a ve čvrtek večer se vraceli zpět. Měli taky zajištěný pouze ubytování a jídlo jsme se snažili řešit tak, že jsem ho co nejvíce vybavila sebou navařeným jídlem, ale i např. kafem, vakuově baleným saláme a sýrem, paštikama atd. V podstatě pak mu stačilo dokupovat jen pečivo a chodili tam večer na hodinku na pivo, dlouho ale sedět nemohli, protože byli všichni unavený a ráno museli zase brzy vstávat. Takhle nabalený jídlo si tam vozili téměř všichni a auto od firmy je postupně po vesnicích nabíralo, takže je ani nestála nic doprava. Na ubytovně vždy měli lednici, mikrovlnku a malý vařič. Nešlo by to v té manželovo práci domluvit aspoŇ tahle? Vždyť to musí nevyhovovat určitě i ostatním? Jinak jo, na Šumavě je fakt draho, když tak vezmu ty ceny, co píšeš, tak to jsou ještě ceny dost při zemi a pečivo v malých obchůdcích bývá opravdu jednou tak drahý než v supermarketech.
Jinak já jsem to měla podobně, hlídání jsme neměli žádný, manžel pak šel jako OSVČ a dělal taky od rána do večera, ale byl aspoŇ každý večer doma a víc vydělal a já na jednu směnu nic nesehnala. Ono se pak už ani nevyplatilo, abych vzala práci za 10 000 Kč a manžel, který vydělal 30 000Kč, byl místo mě s dětmi doma, když by marodily, nebo aby kvůli vyzvedávání ze školky končil ve 3 hodiny a pak s nimi byl doma. Měla jsem tedy příležitostný brigády, co se vyhovujícího naskytlo a zároveň jsem si udělala školu a několik kurzů. Je fakt, že mi ujel vlak, ale předtím jsem byla kvůli blbosti v mládí pouze se základním vzděláním a nabízela se fakt jen nějaká pomocná práce za minimálku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
16.2.16 17:39

@aprazanda to s tim jidlem…je to jak kdy, podle stavby a hlavne ubytovani. Jednou maji ubytovnu kde maji moznost jak pises- mikrovlnka, lednice,…tak to jsem ho taky vzdycky napakovala, aby tam nemusel kupovat. Ted maji ubytovani na hovno..lednicka takova malinka na 25 chlapu. A vejdou se jim tam sotva obedy z domu v pondeli. A to si je vozi kazdej 3. Jinak ja mu davam sebou obed z domu, buchtu a svacinu, par pastik..konvici a mikrovlnku maji na stavbe, na cerno..aby bytny nevedel. Na vikendy to vozi domu..Jezdi v pondeli v 5 rano a vraci se v patek v noci nebo az v sobotu odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama