Navrat do práce ci ne

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
18.5.22 13:36

navrat do práce ci ne

Zdravím… mam dotaz… mam se vracet do prace v zari…ale v listopadu me zacina materska z druhym… ten navrat me problem nedela na ty tri mesice ale… za a) ma to cenu? aby si sef nemyslel ze tam lezu jen kvuli penezum coz bych asi jen kvuli penezum lezla…b) nova materska bude pocitana z aktualniho platu nebo z platu ktery sem mela pred prvni tehu…c) jak to udelat? 1.9 nastup do prace a 2.9 nemocenska?…jsem z toho zmatena jakasi…dekuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4722
18.5.22 14:00
@Bambulam píše:
Zdravím… mam dotaz… mam se vracet do prace v zari…ale v listopadu me zacina materska z druhym… ten navrat me problem nedela na ty tri mesice ale… za a) ma to cenu? aby si sef nemyslel ze tam lezu jen kvuli penezum coz bych asi jen kvuli penezum lezla…b) nova materska bude pocitana z aktualniho platu nebo z platu ktery sem mela pred prvni tehu…c) jak to udelat? 1.9 nastup do prace a 2.9 nemocenska?…jsem z toho zmatena jakasi…dekuji za radu

Co si o tim promluvit se šéfem? Já lezla do práce na 4 měsíce, chtěla jsem se domluvit na zkrácený úvazek klidně i na jinou pozici, nemocenskou by mi doktorka nedala…no a oni mě zkrácený úvazek dát odmítli, že mám dát výpověď, to bych pak moc nedostala, takže jsem tam na ty 4 měsíce nastoupila na plný :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
18.5.22 14:12

Domluv se s šéfem. Můžeš se vrátit, můžete se domluvit na neplaceném volnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 14:21

Pro mě ty bylo asi zbytečná komplikace.. kolik je mladšímu? Jsi ještě na rodičáku? Nemáš možnost si ho prodloužit?

Nejsem si 100% jistá, ale mám pocit, že pokud nastoupíš na MD do 4 let věku prvního dítěte, by měla být počítána ze stejného platu jako první.. takže i pokud by si šla na nemocenskou či zkrácený úvazek, nemělo by to na výši mít vliv.. ale ruku do ohně za to nedám.
Leda pokud by si možná nastoupila a měla vyšší plat, tak by se to přepočítalo.. ale to ti určitě řekne účetní, jak to je..

já se teda nevracela, vyšlo mi to s rodicakem.. ale účetní mi ještě přepočítávala PPM a u druhého jsem měla dokonce o něco vyšší :nevim:
Teď čekám třetí, taky mi to ještě vyjde.. nastupovat na MD bych měla koncem června.. tak jsem zvědavá, jestli to bude stejné nebo se to zase nějak přepočítá.

• Citovat
  • Nahlásit
21027
18.5.22 15:20

Do čtyř let se počítá jako ta první. Nastoupila bych 1.9.,dítě do školky A střídala ocr s vlastní nemocenskou a nebudeš muset ani kecat :D zas aby ses něco dva měsíce učila a pak čau je blbý, kuchařka asi naskočí, kde skončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.5.22 17:26

Sef me misto drzi…takze jistotu tam mam…plat cca o 5000vetsi nez pred prvnim…ale nevim zda se me tam chce na tri mesice…ale zase je to dost penez…proste se nemohu rozhodnout…jesteze mam cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 18:05

@Bambulam to si musíš rozmyslet.. v ppm to udělá minimální rozdíl.. a ty budeš ještě muset každý den do práce..

Já bych volila spíš pohodlnost.. kolem děti pak budeš mít lítání až až.. volila bych radši odpočinek dokud můžeš.. se dvouma dětma si už moc neodpočineš

• Citovat
  • Nahlásit
3867
18.5.22 19:01

Ja bych to resila jen podle toho, jak mi je..kdyby dobre a dite ve skolce, klidne bych sla i na mesic..jestli se ti nechce a resi jen kvuli penezum, tak bych si prodlouzila rodicak az do listopadu…jestli uz teda starsimu nebudou 4 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat