Návrat do práce po roce dítěte - nelitujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 15.11.14 15:48
Návrat do práce po 1 roce dítěte - nelitujete?

Ahoj maminky - zdravotní sestřičky. Mám možnost se vrátit do práce, kterou jsem měla moc ráda a také to byl i můj koníček. Mám dvě děti a to mladší má 14 měsíců. O peníze až tak nejde. Hlídání by bylo. Ale stále váhám, zda jít. Či počkat až mi skončí smlouva a já budu muset znovu hledat práci. Mohla bych nastoupit na poloviční úvazek ( 12-ky). Vy co jste šli dříve, jste spokojené, nelitujete? Zvládáte to? Jak vy tak i rodina? :hug:. Děkuji moc za vaše názory :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 15:57

@sromulenka Ahoj! Já VOŠZ teprve studuju, ale pokud máš možnost půlúvazku, ber to všema deseti :-) já jsem nezdravotník a při škole si musím dělat ještě praxi (2400 hodin) což prakticky vychází jako půlúvazek (akorát dělám zdarma :twisted: ) do školy jsem nastoupila když měla malá 6 měsíců. Je to paráda, mám konečně něco „svého“ kromě péče o malou. Prakticky si ji i domácnost mnohem víc užívám (přestože je to časově celkem náročné) :kytka:

Jo a hlídává manžel většinou - dělá na 3 směny tak to vždycky tak nějak lepíme. Je skvělý pocit, když vím, že na mě malá není 100% závislá :lol: asi jsem divná :mrgreen:

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 15.11.14 16:01

Ahoj, zalezi kolik tech 12 tek v mesici je.. u nas na oddeleni ho vychazi 6-7 do mesice pri polovicnim uvazku a to si myslim, ze lze zvladnout…ja davala hlavne nocni a pak nesla spat a venovala se detem, ale to je dlouhodobe likvidacni pro maminku…ale jinak jsem do prace sla taly v roce ditka na 0,2 uvazek, od 2,5 let na 0.6 uvazek a nelituju a myslim, ze ani deti tim nejsou " poznamenany" :mavam:

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 15.11.14 16:05

@verulicek ano, ja si v praci taky vzdycky" odpocinula" od pece o deti a domacnost a potom si to mnohem vic uzivala

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 15.11.14 16:40

Já jsem chodila už od 6 měsíců dětí na částečný úvazek a bylo to úplně v pohodě. Určitě bych do toho šla.

danali
Kelišová 7285 příspěvků 15.11.14 17:42

Nejsem zdravotník, ale pracuju od doby kdy bylo malé 15m na dva dny v týdnu a rozhodně nelituju. A to malá šla do školky, žádné domácí hlídání.

Aklama
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 15.11.14 17:53

Ahoj, záleží i na tom zda kojíš, mám malého 13m a strašného savce. Numím si představit 12h bez kojení. Chodím do práce na 5h, má mlíčko těsně před odchodem a jen co jsem mezi dveřmi, sápe se do výstřihu. Ale jinak v práci je to super, také mě moc baví a nemám ani poloviční úvazek. Hodně jsem váhala, ale nakonec nutnost každé koruny vyhrála.

belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 15.11.14 18:06

Já jsem musela jít do práce dřív kvůli penězům, malýmu byly dva roky a dva měsíce strašně jsem se toho bála a bylo mi to líto a je do dneška, ted mám dceru a pokud to nebude nutný dřív nepůjdu ani náhodou, děti jsou malý strašně malou chvilku, ale makat ve špitálu denní noční, víkendy a svátky budu beztak do konce života, mám svou práci taky ráda, ale dělám na těžkým odd. takže si určitě i ráda odpočinu. Za mě nešla bych kdybych nemusela a v roce dítěte už vůbec ne :kytka:

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 15.11.14 18:13

Udělej to tak, jak to cítíš :) Já bych třeba nešla dříve, než po 2 letech - pokud bych nemusela skrze finance. Jinak jak se zde píše, abych neměla závislačku a měla i něco pro sebe, je to jistě dobré. Proto od miminka naše malá byla třeba na den a noc u tchánovců. Aby si zvykla na jiné lidi a nebyla hlavn závislák :) Kojila jsem půl roku, takže pohoda :)

Lukolik
Kecalka 291 příspěvků 15.11.14 19:27

Za mě jenom doporočuju. Měla jsem to stejně kluci měli 2 a 1 rok, když jsem se vrátila do práce na poloviční úvazek jako sestra v nemocnici. Do práce i domů jsem se těšila a kluci nijak nestrádali, protože byli buď s tatínkem nebo s babičkama. Až bude malé rok nebo dva chci se vrátit už natrvalo (možná :-D).

sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 15.11.14 19:50

Ahoj holky, děkuji moc za reakce. Také jsem spíše pro, že nastoupím. Vyzkouším a uvidím, za to nic nedám, že :-) :mavam:

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 15.11.14 20:27

Ahoj, šla jsem do práce( školství), když měl mladší 23 měsíců, hlídali ho babička s dědou, starší byl ve školce. U nás to bylo kvůli penězům, manželovi ubrali dost z platu( hromadně všem hasičům, policistům,…), nebylo vyhnutí.
Nepoznamenalo nás to nikoho. Jen rádoby kamarádky měly nejapné připomínky o krkavčí matce :zed:

Rozhodnutí je na Tobě, ale půl úvazku je podle mě super.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 15.11.14 23:39

@sromulenka Já bych se vůbec nerozmýšlela a šla. Já mám 20 m v jeslích a pohoda ;)

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 11:06
@Aklama píše:
Ahoj, záleží i na tom zda kojíš, mám malého 13m a strašného savce. Numím si představit 12h bez kojení. Chodím do práce na 5h, má mlíčko těsně před odchodem a jen co jsem mezi dveřmi, sápe se do výstřihu. Ale jinak v práci je to super, také mě moc baví a nemám ani poloviční úvazek. Hodně jsem váhala, ale nakonec nutnost každé koruny vyhrála.

jen bych zmínila že do 6ti měsíců jsem kojila plně, od 6ti měsíců taky (s tím že malá jed
la obědy) v práci nebo ve škole jsem jí vždycky odstříkala mléko do zásoby…kojím stále, malá nikdy sunar nedostala :kytka:

Aklama
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 16.11.14 13:25

@verulicek To jsem zkoušla také, ale odtříkané mléko nevzal :?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >