Návrat do práce po RD - do kdy nahlásit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 02.10.14 11:40
Návrat do práce po RD - do kdy nahlásit?

Maminky ráda bych se zeptala, do kdy je nutné nahlásit, kdy se chci vrátit do práce po RD? Mám nyní RD na 2 roky, s tím, že jsem počítala že si ji prodloužím na 3. Nyní je to přesně 6m před tím, než se mám vrátit (dítě dosáhne 2let) a zaměstnavatel se se mnou chce domluvit o nástupu zpět. Doma ale není zrovna taková atmosféra jak jsem si kdysi představovala (rozvod) a já nyní řeším že asi tedy budu muset jít zpět už v těch 2letech. Budeme od příštího měsíce zkoušet miniškoličku a podle toho jak to půjde, říkala jsem si že buď se vrátím hned nebo prodloužím nebo jen na část úvazku… Prostě stále jsem si tak nějak říkala že času dost a že do konce roku si dám nějak vše dokupy (rozvod, stěhování, prostě si vše utřídit) a dám zaměstnavateli vědět… včera ale volali a v PO mám schůzku na které asi budu muset něco říct… a já prostě nevím co :( Do kdy se „musím rozhodnout“? Snad chápete co tím myslím… prostě nějak jsem úplně nečekala tento vývoj situace a nyní jsem ze všeho co se u nás doma děje na prášky a do toho ten telefon jak blesk z čistého nebe…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 02.10.14 11:43

@maminka miminka Nikde v zákoně není stanovena žádná hranice do kdy se musíš rozhodnout, klidně můžeš den před nástupem předat papír, že prodlužuješ RD od dalšího půl roku a z hlediska zákona je to OK. Akorát to rozhodně nepřispěje k dobrým vztahům.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 11:46

Dobré odpoledne. Řekla bych na rovinu, že potřebujete více času. Jako důvod bych dala soukromé důvody (nikdo se nesmí ptát na podrobnosti) a také to, že nevíte, jak bude prcek reagovat na školku. Do tří let RD musí zaměstnavatel akceptovat, nebála bych se toho :-). Jen bych byla maximálně upřímná.

Mne zaměstnavatel nechce dovolit čerpat dovolenou, dokud se alespoň na částečný úvazek nevratím při RD do práce. Takže částečně chápu, jal se cítíte.

Držím Vám palce, ať se Vám podaří vše vyřešit.

Příspěvek upraven 02.10.14 v 11:48

maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 02.10.14 11:47

@j.a.n.i1 Jj to je mi jasné… myslela jsem právě že bych jim zkusila celou situaci vysypat jak je (měla jsem moc dobré vztahy) a poprosit ještě o chvilku času… ale nevěděla jsem zda na to právě není nějaká lhůta… takhle myslím že by mi mohli vyjít vstříc… myslím 4m předem je dobrá doba…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 02.10.14 11:48
@jezzz píše:
Mne zaměstnavatel nechce dovolit čerpat dovolenou, dokud se alespoň na částečný úvazek nevratím při RD do práce. Takže částečně chápu, jal se cítíte.

Tak ale tohle není tím, že by zaměstnavatel nechtěl, při RD se dovolená čerpat nedá, na to se musíš vrátit do práce.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 11:50

@j.a.n.i1 Žádala jsem si o ni před ukoncenim MD, tak aby na ni navazovala. Přesně dle zákona.

maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 02.10.14 11:51

@jezzz No já jsem teď totiž úplně na dně. Museli jsme se vrátit do původního bytu (za tento rok už 3.stěhování), rozvod, hádky, dohady o dítě (každá rozvedená zná), nemoc, všude kufry, zařizování a do toho tohle. Původní plán byl prodloužit na 3roky a pak se pomalu pokusit o druhé… nyní není s kým a já tak nějak těžce nesu dát ten můj uzlíček nastálo „pryč“ a jít zas do práce, stačí jak moc času musím věnovat věcem, na které bych nejraději ani nemyslela… njn život není jednoduchý. Snad se mi to aspoň v té práci podaří nějak vyřešit :( A Vám snad také…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 02.10.14 11:53
@jezzz píše:
@j.a.n.i1 Žádala jsem si o ni před ukoncenim MD, tak aby na ni navazovala. Přesně dle zákona.

A nežádala si současně zaměstnavatele i o RD?

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 11:54

@maminka miminka Opravdu Vám držím palce. Vim, že Vám nepomůže, avšak já se řídím heslem, že všechno špatné je pro něco dobré. A až se z toho oklepete, tak na Vás bude čekat někdo lepší :-)

Kdybyste byla z Prahy a mohla byc Vám nějak pomoci, napište mi.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 11:54

@maminka miminka Opravdu Vám držím palce. Vim, že Vám nepomůže, avšak já se řídím heslem, že všechno špatné je pro něco dobré. A až se z toho oklepete, tak na Vás bude čekat někdo lepší :-)

Kdybyste byla z Prahy a mohla byc Vám nějak pomoci, napište mi.

maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 02.10.14 11:56

@jezzz Z Prahy jsem ale krom dobrého psychologa, ne.li už psychiatra asi nepomůže ani blesk z čistého nebe :) Přesto děkuji :kytka:

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 11:58

@j.a.n.i1 V žádosti o RD bylo uvedeno, že bude navazovat na dovolenou a bude do tří let věku dítěte. Žádost byla podána správně.

Účetní na to zapomněla a teď vymýšlí jak z toho ven. Pracuji v malé firmě, kde se dovolená vždy čerpala az po RD. Protože zbylé maminky o této možnosti nevěděly. Já jsem první, která ji chtěla hned po MD.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 11:59

@maminka miminka Rozumím :-). Držte se!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 02.10.14 12:00

@jezzz Tak v tom případě bych natvrdo poslala předžalobní upomínku na nevyplacenou mzdu a ať se paní účetní snaží.

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 02.10.14 12:02

@j.a.n.i1 Příští týden mám schůzku primo s majitelem. Vím, že je právo na me straně, na druhou stranu byc se rada po RD do práce vrátila. Minimálně do doby než si najdu jinou práci. Ona totiž účetní je maminka majitele.

Děkuji Vám za radu :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >