Návrat do práce po RD - kdy?

1433
26.7.13 18:59

návrat do práce po RD - kdy?

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, kdy mám přijít do práce po RD? V den třetích narozenin dítěte nebo první pracovní den po? Jdu si pro výpověď, ale aby na mě něco nezkoušeli a nedali mi áčko a výpověď z toho důvodu. Takto mám jít pro nadbytečnost, tak abych nepřišla o odstupné…
Prosím o odpověď ty z vás, které to opravdu ví, ne které si myslí odpověď.
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24
26.7.13 19:11

Ahojky. ja myslym ze vypoved pro nadbytecnost nemuze byt duvod k vypovedi nebo jo, a do prace se asi musi hned po skonceni marerske a rodicovske dovolene. papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17002
26.7.13 19:15

Den po třetích narozeninách. Momentálně to řeší švagrová. Holkám budou ve čtvrtek tři, a ona si má v pátek dojít pro výpověď z důvodu nadbytečnosti. :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 19:17
@elinkai píše:
Ahojky. ja myslym ze vypoved pro nadbytecnost nemuze byt duvod k vypovedi nebo jo, a do prace se asi musi hned po skonceni marerske a rodicovske dovolene. papa

no, oni nám tam to oddělení zavřeli, takže pro mne místo mít nebudou. A hned po skončení RD, je v den třetích narozenin, nebo den po nich?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 19:17

@Janik101 Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5336
26.7.13 19:19

@Aknyt, nastupuješ následující pracovní den, který je po třetích narozeninách tvého dítěte. Musíš nastoupit. I kdyby ti volali nebo tvrdili, že nemusíš, nastup. Kdyby tě chtěli nechat doma, že nemají pro tebe práci, trvej na písemném sdělení. Výpověď pro nadbytečnost ti mohou dát až v den nástupu do práce. Dřív ne. Jsi v ochrané lhůtě. Pohlídej si správný paragraf § 52 písm. c) zákoníku práce. Náleží ti odstupné. Výše je podle roků, které jsi byla zaměsnána u zaměstnavatele.
Když dostaneš výpověď pro nadbytečnost, tak tě buď nechají doma a platí ti to jako by jsi byla v práci (překážka je na jejich straně) nebo si tam dva měsíce odpracuješ (výpovědní doba).
U mně je to aktuální téma. Minulý týden jsem nastupovala po RD. Nabízeli mi ještě dohodu plus odstupné. Neměla jsem žádné náhradní místo, tak jsem odmítla. Teď ve firmě budu strašit dva a půl měsíce (výpovědní lhůta ti začíná běžet následující měsíc).
Když ti běží výpovědní lhůta máš nárok na jeden půl den volna v týdnu na pohovor. Ale musíš mít razítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 19:30

@Hořec Díky, to jsem potřebovala vědět. Kdyby mě nechali doma(překážku na jejich straně) a našla bych práci, tak bych mohla hned nastoupit a nebo až jakoby po výpovědní lhůtě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7079
26.7.13 19:31

Naše děti jsou 8., takže do práce jsem šla 9.12., respektive jsem si šla pro paragraf na dítě, po skončení jednoho paragrafu jsem si vzala na druhé, docela jim to vyšlo s nemocí ;) takže jsem měla pojištěný i ten měsíc a pak teprve výpověď, takže i pracák se mi počítal z platu a né z almužny jménem rodičák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5336
26.7.13 19:44

@Aknyt, tak to nevím, ale domnívám se, že až po lhůtě. Sice můžeš mít více pracovních poměrů, ale je otázka, jak by se to řešilo, když by pro tebe najednou našli práci. :think: Mně nabízeli a stále nabízí (fakt nemají práci a vymýšlí vše možné na hraně mého pracovního zařazení) dohodu. Ale už napsanou tak, že o ni žádám já a tak je samozřejmě bez odstupného. Doma s mužem jsme se bavili, že pokud bych našla zaměstnání, kde by požadovali okamžitý nástup, tak odstupné oželíme (byť by se hodilo).
Ještě poznámka - pokud dostaneš výpověď ze strany zaměstnavatele pro nadbytečnost/zrušení pracovního místa, tak máš vyšší podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 19:48

@Hořec Oni pro mne práci nenajdou, ale kdybych našla práci, tak bych ji musela před nimi utajit… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7079
26.7.13 19:48

Tak já dohodu navrhla sama. Nemohla jsem to sloučit s vyzvedáváním dětí ze školky a stejně mi bylo jasně naznačeno, že by mi to tam tak zpříjemnili, že bych nakonec stejně odešla sama.
Proto se mi vyplatilo nastoupit na paragraf, doložit neslučitelnost zaměstnání s péčí o děti a měla jsem nárok na vyšší podporu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 19:55

@H.á.ň.a1 Mně by dohoda s odstupným nevadila, ale odstupné bych jim nerada nechala. Jsem možná přehnaná optimistka, že nějakou práci najdu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
26.7.13 19:58

Řešila jsem před rokem to samé. Půl roku před nástupem do práce po RD, jsem byla za personální, kde jsem se dozvěděla, ze mé místo zrušili. Dohodli jsme se na ukončení poměru z duvodu nadbytecnosti a asi 14 dnu před koncem RD jsem dostala poštou výpověď, kterou jsem podepsala. První pracovní den po zkonceni RD jsem uz nastupovala v nové práci a zároveň dostala z minulé práce 3 měsíční odstupné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5336
26.7.13 20:03

@Aknyt, kdy končíš RD? Už jsi kontaktovala zaměstnavatele? Nejlépe formou doporučeného dopisu? Já to udělala tak, že jsem v dubnu (RD mi končila v polovině července) napsala doporučený dopis s oznámením, že nastupuji toho a toho do zaměstnání po RD a komu se mám hlásit. Neodpověděli mi a když už se blížil červen, tak jsem si našla číslo na ředitele a domluvila si s ním schůzku. Na té mi narovinu řekl, že nemají pro mne místo a že nabízí dohodu s odstupným. Jak to dopadlo, jsem napsala už výše. Mám pro děti hlídání o prázdninách a od září i pro mladšího školku. Na mé straně nebyl žádný problém.
Doporučuji zkontaktovat zaměstnavatele, třeba ti tu dohodu nabídne on sám. Hledej místo a třeba i něco najdeš. Držím palce při hledání místa, matky po RD nejsou zrovna atraktivní zaměstnankyně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1433
26.7.13 20:09

@Hořec Malé budou 9.8. tři roky, mluvila jsem se šéfovou, ještě napíšu mail na osobní oddělení. Malá chodí zatím na 2 dopoledne týdně do soukromé školky, tam asi zůstane i potom, do školky jí nevzali. Ale pořád doufám, že něco najdu, podporu stejně nedostanu, dokud budu mít odstupné, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama