Návrat do práce po RD - nechtějí mě?

Anonymní
1.11.19 20:08

Návrat do práce po RD - nechtějí mě?

Přeji hezký večer. Mám se vracet po RD do zaměstnání, ale z dosavadního jednání začínám mít pocit, že by byli raději, kdyby na pracovní pozici zůstal člověk, který mě zastupoval a já se nevrátila. Řešil jste někdo? Vrátili byste se tam, kde Vás nechtějí? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.11.19 20:16

Já se vracet nebud :) dám výpověď 2m předem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2789
1.11.19 20:18

Urcite trvej na nastupu. Pokud te nebudou chtit, mas narok na odstupne a pokud te propusti oni, dostanes i nasledne vetsi podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 20:20

Asi ne, za tu dusnou atmosféru by mi to nestálo :nevim: jestli máš šanci chytit se jinde, tak bych spíš změnila práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
1.11.19 20:38

Nesla bych tam, ale udelala bych to jak pise pani s tim odstupnym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 20:47

@Hvezda70 @elinka90 no holky, teorie je fajn, ale pochybuju, že by jí propustily dali jí odstupné a nechali si tam její zástup, to se děje možná ve státních podnicích, ale v soukromém sektoru vás většinou vezmou zpět a pak se k Vám chovají tak, abyste odešli sami dobrovolně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.11.19 20:59

Je to pozice, na které je v podniku jeden člověk, tedy pokud bych se vrátila, nedovedu si představit, že by mi dali výpověď pro nadbytečnost, protože to by tu práci, která se na pozici vykonává, museli zadat externí agentuře. Jako na jednu stranu je chápu, asi se jim nechce zaměstnávat ženu s malými dětmi, které asi budou dost nemocné, na druhou stranu já bych se ráda vrátila, práce mě baví. Tak přemýšlím, jak s tím naložit. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
5879
1.11.19 21:55
@Anonymní píše:
Je to pozice, na které je v podniku jeden člověk, tedy pokud bych se vrátila, nedovedu si představit, že by mi dali výpověď pro nadbytečnost, protože to by tu práci, která se na pozici vykonává, museli zadat externí agentuře. Jako na jednu stranu je chápu, asi se jim nechce zaměstnávat ženu s malými dětmi, které asi budou dost nemocné, na druhou stranu já bych se ráda vrátila, práce mě baví. Tak přemýšlím, jak s tím naložit. Zakladatelka

a z toho plyne i odstupné, nechala bych to na nich, pokud nechtějí, tak ať se vyrovnají
byla jsem v podobné situaci, ředitel pobočky mi nakecal hodně bludů a já jim uvěřila, taky proč nevěřit, dala jsem výpověď sama, prostě jsem nemohla nastoupit za podmínek, které prezentoval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 22:24

Řešila jsem to před pár lety. Končil mi rodičák a na zaměstnavateli jsem viděla, že o mě už nestojí. Já teda ani moc nastoupit nechtěla, ale to oni nevěděli. Sehrála jsem divadlo, že samozřejmě nastoupím, oni hráli se mnou že teda jako ano, v den D jsem skutečně nastoupila a už měli nachystanou výpověď. Byly to sice trochu nervy, ale za 5 platů mi to stálo. Jo a byla to velká zahraniční firma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 06:38

Ja zpet nechci a doufam, ze diky stihleni firmy me nebudou chtit. Ale rozhodne vypoved nedam, chci pet platu odstupneho, vydrela jsem si je. Predpokladam, ze me preradi na jine oddeleni a pote misto zrusi.

• Nahlásit
  • Citovat
2.11.19 08:38

Dulezite je si uvedomit, ze pokud na tvoji pozici je zastup, ktery si nechaji a tobe daji vypoved s odstupnym pro nadbytecnoct, byla by neplatna, protoze to misto se fakticky nerusi. Tudiz, pokud si chteji nechat zastup, museli by vytvorit ve strukture dalsi stejnou pozici pro tebe, na te te na cas zamestnavat a pak teprve ji zrusit (ale ne hned, az po par mesich, jinsk zas kdyby ses soudila, vyhrajes pro ucelovost. ) Takze doporucuju si se zamestnavatalem sednout at ti narovinu reknou, co chteji a pokud zastup tak se domluvte na skonceni obycejniu dohodou a nech si tam napsat nejako financni odmenu - castka je plne individualni dle vasi domluvy, protoze se nejedna o odstupne. Kdyby na tebe zkouseli nejake nepravosti, pohrozit indpektoratem nebo soud, obecne se vzdy priklaneji ve prospech zamestnance jako slabsi strany. Mam s timto bohate zkusenosti, jsem z oboru. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 11:41

@Raketkamatka Děkuji za rady. Docela mě ta situace mrzí, ráda bych se vrátila, protože práce mě baví a vyhovuje mi. Promluvím s nadřízeným, ať vím na sto procent, na čem jsem. A ještě mám dotaz, když jsi z oboru: stává se často, že si chtějí zaměstnavatelé po konci RD nechat zástup a tu původní zaměstnankyni chtějí vyhodit?
Ostatním děkuji za názory.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
2.11.19 20:22

To si pis, ve vetsine pripadu si nadrizeny chce nechat zastup, pokud neni vylozene problematicky. Je to jasne, ten zastup je zabehly, za dobu materske/rodicovske se zmeni napriklad procesy, postupy, navracejici matka se musi znovu zaucovat, predavat si info - to nikdy neprobehnevna 100%, dale obava mit na pozici matku s malymi detmi, ktera musi litat do skolky a je zde riziko OCR… Chapu to, ze je to pro ne jednodudi, ale pak je treba navracejici mamince nabidnout ferovou dohodu a respektovat zakon a ne, aby davala vypoved sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama