Návrat do práce po RD- ve 2 nebo 3 letech

26
10.5.21 12:26

Návrat do práce po RD- ve 2 nebo 3 letech

Ahoj… Chci se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s tímhle: dnes jsem mluvila s personální v práci, nastupuji md s druhým dítětem a domlouvaly jsme se, kdy se vrátím z5. Chtěla jsem ve dvou letech a osmi měsících (vzhledem k termínu porodu mi to tak nejlíp vychází se školkou), ale bylo mi řečeno že můžu buď ve dvou, nebo ve třech letech, nic mezi tím. Podle mě je to blbost, ne? Má to vůbec nějakou oporu v zákoně? Mamka je personální a v její firmě nastupují maminky do práce tak, jak jim to vyhovuje. Vůbec se mi nelíbí představa, že budu čtyři měsíce doma na zadku, když budou obě děti chodit do školky… díky za zkušenosti a názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2050
10.5.21 12:28

Tohle slyším prve. Já se teď taky vracím do práce a malé budou 3 roky až za 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9812
10.5.21 12:29

Je to o domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
10.5.21 12:32

Ze zákona se můžeš vrátit kdykoliv, nejpozději ve třech letech věku dítěte. Klidně můžeš být na RD týden. Ty to v práci jen oznamuješ a oni musí tvé rozhodnutí respektovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
10.5.21 12:32

Na domluve. Nechápu proč by stím měli mít problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
10.5.21 12:34
@JancaS84 píše:
Je to o domluvě.

Není to o domluvě. Ona to v práci oznámí a zaměstnavatel to musí respektovat. Nemůže ji diktovat svá pravidla. Pro to nemá v zákoně žádnou oporu. Na dohodě by bylo, kdyby původní nahlášený termín chtěla zkrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
10.5.21 12:39

O domluvě to rozhodně není! Můžeš se vrátit tak, jak máš v plánu. Může to být po měsíci nebo po 2 letech+5 týdnech+5 dnech. Prostě kdykoliv do 3 let věku dítěte. Ať si to personální zkouší na tu náhradu co za tebe nabrali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
10.5.21 12:41
@nozu píše:
Ze zákona se můžeš vrátit kdykoliv, nejpozději ve třech letech věku dítěte. Klidně můžeš být na RD týden. Ty to v práci jen oznamuješ a oni musí tvé rozhodnutí respektovat.

Díky, já si to tak taky myslela… Právě jsem zůstala hledět jak puk na vrata, když mě odpalkovali, že buď tak nebo tak… Asi si tam budu muset zajet a domluvit to osobně, pokud budou trvat na tom svém, tak chci vidět čím to mají podložené…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11593
10.5.21 13:10

@Tercais jen si dej pozor, ze kdyz nahlasis napr. 3 roky, nemusi tvuj drivejsi navrat respektovat. Naopak, kdyz nahlasis napr. 2, tak muzes zustat na rodicovske i potom. Taky muzes po navratu do prace nastoupit opet na rodicovskou dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
10.5.21 13:28

Je to tak, jak píšou holky.. Nebo je možné dát dítě do školky později a ještě si ho pořádně užít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77406
10.5.21 15:26
@JancaS84 píše:
Je to o domluvě.

Ne, není to o domluvě, rozhoduje zaměstnankyně, zaměstnanavatel má smolíka a musí akceptovat to, co dostane písemně v žádosti o RD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
10.5.21 20:03
@Beckyttine5 píše:
Je to tak, jak píšou holky.. Nebo je možné dát dítě do školky později a ještě si ho pořádně užít..

Jenomže to už mi zase nemusí ze zákona držet místo. Syn bude mít narozeniny v červenci, což je úplně debilni kvůli školce, takže nemůže nastoupit ve třech letech, a pak bych kvůli pár měsícům taky mohla přijít o práci a to nechci. Ráda bych ho dala do školky v těch 2 letech 8 měsících, což vychází na pololetí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat