Návrat do práce po rodičovské - změna pozice v rámci firmy

3
8.9.20 12:15

Návrat do práce po rodičovské - změna pozice v rámci firmy

Dobrý den,
blíží se mi návrat do práce po rodičovské dovolené. Doma jsem byla 3 roky. V práci jsem hlásila, že se budu vracet v den, kdy budou dceři 3 roky. Mluvila jsem teď se svojí nadřízenou a ta mi říkala, že v oddělení kde jsem před mateřskou pracovala momentáně není volné místo, ale že mi urcitě nějakou pozici najdou. Poté mi volala znova a nabídla mi pozici v jiném oddělení. Práce je to zajímavá i se prizpůsobí mému požadavku na zkrácený úvazek, ale mám obavy, aby tento druh práce nebyl příliš náročný. Už teď vím, že se budu muset opravdu hodně učit, abych to zvládla.
Moje otázka je, kdybych tuhle pozici odmítla, nejspíš mi najdou jinou pozici v rámci firmy (firma je veliká),ALE - nemůžou mi snížit plat, vzhledem k tomu, že jsem práci, kterou mi nabídli (a podle nich odpovídá mé kvalifikaci) odmítla?
Předem děkuji za názory :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14392
8.9.20 12:27

Bez dohody ti nemůžou snížit plat který máš ve smlouvě.

Ale pokud ti nabízí lepší místo a přizpůsobí se ti s časem, tak bych překonala svoje obavy a šla do toho, zejména když je to velká korporace a teď prostě práce jistá nějakou dobu nebude.

Respektive domluv si schůzku na personálním, s tím, že tě nabídkou povýšení potěšili, že tě to láká, ale že se trošku bojíš a jestli jsou schopní dát dohormady nějaký dobrý plán tvého zaučení.

Nenech si kvůli úzkosti utéct příležitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
8.9.20 12:45

Velká firma - budeš tedy dostávat mzdu. Plat mají státní zaměstnanci.

Zaměstnavatel ti může jednostranně snížit mzdu pokud ji máš stanovenou mzdovým výměrem nebo vnitřním mzdovým předpisem. V opačném případě by ke snížení mzdy potřeboval tvůj souhlas.

Nicméně ti vycházejí vstříc. Nebála bych se a šla bych do toho. :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
8.9.20 12:48

Jdi do toho, do půl roka se naučíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
8.9.20 13:14

Určitě bych do toho šla, oni snad vědí, jaké máš vzdělání a se zaučením počítají. A rozhodně se neuč doma po nocích. Prostě jeď tak jak to zvládneš v rámci pracovní doby, za co jsi placená. Pokud nebudou spokojeni, tak ti jiné místo nabídnou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
8.9.20 13:33

Když si řekneš „Zvládnu to“ i když si řekneš „Nezvládnu to“, vždy budeš mít pravdu. Zkus si srovnat hlavu a nevzdávat se předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14242
8.9.20 13:33
@BlaZenkaB píše:
Určitě bych do toho šla, oni snad vědí, jaké máš vzdělání a se zaučením počítají. A rozhodně se neuč doma po nocích. Prostě jeď tak jak to zvládneš v rámci pracovní doby, za co jsi placená. Pokud nebudou spokojeni, tak ti jiné místo nabídnou sami.

No a nebo jí nabídnou výpověď v rámci prvního snižování stavů. To je teda rada - hlavně se nepředři…
Zakladatelko, určitě to zkus, bude to výzva a můžeš ukázat iniciativu. Oni nepočítají s tím, že bys po třech letech doma uměla vše. Zaučení se předpokládá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
8.9.20 13:41
@Ou píše:
Bez dohody ti nemůžou snížit plat který máš ve smlouvě.

Ale pokud ti nabízí lepší místo a přizpůsobí se ti s časem, tak bych překonala svoje obavy a šla do toho, zejména když je to velká korporace a teď prostě práce jistá nějakou dobu nebude.

Respektive domluv si schůzku na personálním, s tím, že tě nabídkou povýšení potěšili, že tě to láká, ale že se trošku bojíš a jestli jsou schopní dát dohormady nějaký dobrý plán tvého zaučení.

Nenech si kvůli úzkosti utéct příležitost.
:potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
8.9.20 13:45

@nozu Já jsem nenapsala ať se nepředře, jen ať nepracuje nad rámec pracovní doby. Protože ustrašení poctivci tohle dělají, že jsou placení za zkrácený úvazek a doma nad tím ještě několik hodin sedí. Zaučení je v rámci pracovní doby, součást placené práce. Když si zaměstnavatel vybere člověka s nedostatečnými znalostmi/zkušenostmi, zodpovědnost a následky za to nese sám zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
8.9.20 13:48

No a kdyby tohle odmítla? Mají potom právo jí nabídnout nebo jiného, ale už za menší peníze? Protože tou první nabídkou si jakoby splnili povinnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73289
8.9.20 17:41
@rochell píše:
No a kdyby tohle odmítla? Mají potom právo jí nabídnout nebo jiného, ale už za menší peníze? Protože tou první nabídkou si jakoby splnili povinnost?

No, ona nemuze odmitnout praci, ktera je v souladu s jeji smlouvou, takze zalezi jak presne ji ma specifikovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.9.20 18:34

Pozice, která mi byla nabídnutá není pozice, kterou mám napsanou ve smlouvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama