Návrat do práce při pobírání rodičovského příspěvku

Anonymní
16.4.18 17:07

návrat do práce při pobírání rodičovského příspěvku

Je tu někdo, kdo si rozpočítal rodičovský příspěvek na delší dobu než 3 roky, vrátil se ve třech letech do původní práce a nadále pobírá rodičovský příspěvek? Na sociálce mi řekli, že je to možné. Chtěla bych si to raději ověřit i jinde. Vzhledem k tomu, že nemám jisté místo ve školce, jsem si rozpočítala rodičák raději na delší dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20698
16.4.18 17:10

Ano, je to mozne.
Uplne ale nechapu, v cem ti melo pomoci si rozpocitat RP na delsi dobu, kdyz jsi zamestnana a pokud nechces dat vypoved, musis po tretich narozeninach ditete nastoupit do prace, protoze ti skonci rodicovska dovolena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817
16.4.18 17:12

Ano, je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28728
16.4.18 17:17
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo si rozpočítal rodičovský příspěvek na delší dobu než 3 roky, vrátil se ve třech letech do původní práce a nadále pobírá rodičovský příspěvek? Na sociálce mi řekli, že je to možné. Chtěla bych si to raději ověřit i jinde. Vzhledem k tomu, že nemám jisté místo ve školce, jsem si rozpočítala rodičák raději na delší dobu.

Je to úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
16.4.18 17:40
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo si rozpočítal rodičovský příspěvek na delší dobu než 3 roky, vrátil se ve třech letech do původní práce a nadále pobírá rodičovský příspěvek? Na sociálce mi řekli, že je to možné. Chtěla bych si to raději ověřit i jinde. Vzhledem k tomu, že nemám jisté místo ve školce, jsem si rozpočítala rodičák raději na delší dobu.

Můžeš pobírat RP a pracovat zároveň od dvou let věku dítěte zcela bez omezení (do dvou let je omezení jen v týdenní době docházky dítěte do školky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
16.4.18 17:44
@Anonymní píše:

Muzes se vratit hned po md a pobirat rp soucasne se mzdou. Pobirani rp s pripadnou rd nema nic spolecneho, ma neco spolecneho pouze s peci o dite, do 2 let jsou omezeni, pote jiz ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.18 17:48

@mroe Pokud mi kluka nevezmou do školky, tak bych pak byla doma zadarmo. Tři mu budou až v listopadu a přednost mají starší děti, takže si to pojistila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.18 17:51

Díky všem

• Citovat
  • Nahlásit
20698
16.4.18 21:23
@Anonymní píše:
@mroe Pokud mi kluka nevezmou do školky, tak bych pak byla doma zadarmo. Tři mu budou až v listopadu a přednost mají starší děti, takže si to pojistila.

A to jako automaticky predpokladas, ze by ti povolili neplacene volno, nebo jsi pocitala s vypovedi?… RD narozdil od RP nelze prodlouzit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14939
16.4.18 22:20
@Anonymní píše:

Souhlasím s @mroe, jen to napíšu jinak: Pokud ti nevezmou kluka do školky, tak budeš doma zadarmo tak jak tak. Rodičovský příspěvek po 2. roce totiž nebudeš dostávat za to, že jsi doma.
Stejnou částku dostaneš během tří nebo čtyř let a se čtyřletou variantou jen riskuješ, že ji nevyčerpáš celou před narozením dalšího dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
17.4.18 09:42

@eumedon Tak v případě dalšího těhotenství si pak může částku zase navýšit a dočerpat ji. V každém případě po třetích narozeninách dítěte, pokud do práce nenastoupí (bude na neplaceném volnu nebo třeba dá výpověď), tak bude muset řešit zdravotní pojištění, což je podle mě nejjednodušší právě prodloužením rodičovského příspěvku, protože ji to v ničem neomezuje na rozdíl třeba od nahlášení se jako osoba pečující o dítě do 7 let. Na RP si případně může přivydělat bez omezení. Je to dobré i v případě, že by se do práce vracela na nějaký menší úvazek s výdělkem nižším než 12 200 (minimální mzda).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.18 11:41

Myslím, že otázka byla jasně daná a odpověděli jste mi. Prosím, není tu potřeba rozebírat proč jsem co a jak udělala a co budu dělat dál. Mám dost času si vše promyslet a zařídit se podle situace, která bude. Nemám jistou školku, jelikož dítěti v září nebudou tři roky. Jakmile nebudu mít školku, tak se prostě do práce vrátit nemůžu a tím pádem mě buď čeká neplacené volno nebo výpověď. Vím, jaký je rozdíl mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem. Vím, že si můžu v případě potřeby rodičovský příspěvek navýšit a vybrat rychleji. Vím, že se v nejnutnějším případě budu muset nahlásit jako pečující osoba. Další dítě opravdu neplánuji. Myslím, že varianta, kterou jsem si vybrala je lepší, než když maminka zjistí, že si rodičovský příspěvek vybrala příliš rychle a nedostane už ani korunu. Ještě jednou děkuji všem, kteří mi potvrdili to, co mi paní na sociálce řekla.

• Citovat
  • Nahlásit
260
4.6.19 01:27

Dobrý večer, chtěla bych se informovat u zkušenějších maminek, pobírám rodičovský příspěvek do čtyř let mého mladšího dítěte, což je do července 2020. Nastavila jsem si ho tak hned od začátku, protože v mém zaměstnání je práce dlouhodobě nejistá a mám dvě děti a obě mi budou v září nastupovat poprvé do školky, tak ať to máme na zvyknutí víc v klidu. V červenci tohoto roku mi tedy končí tříletá rodičovská dovolená, ale příspěvek budu pobírat ještě rok dál. Mám smlouvu na neurčito, ale propouštějí a pravděpodobně se to bude týkat i mě, s pěti měsíčním odstupným. Pokud ne, mužů dále brát rodičák a začít zpátky pracovat? A nebo se tedy chci zeptat, jak mám postupovat, jestli dostanu v červenci výpověď, ale budu dále pobírat rodičovský příspěvek? Musím se hned nahlásit na pracák jako uchazeč o zaměstnání? Nebo se nemám hlásit nikam, když dále budu brát rodičák? A nevadí, pokud mi tedy dají takové vysoké odstupné, to nemusím nikam hlásit? A práci si mám případně hledat sama? A pokud ji najdu dříve, než mi rodičovský příspěvek v červenci příštího roku skončí, mužů normálně začít pracovat na smlouvu u jiného zaměstnavatele a zároveň ten rodičák pobírat? Moc děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27605
4.6.19 05:08

Braní rodičovského příspěvku nebrání vrátit se do zaměstnání. Sama jsem měla přednastaveno do 3 let věku dítěte a nastoupila jsem o 4 měsíce dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
4.6.19 05:42

Fakt te propusti s 5ti mesicnimi platy? Ja myslela, ze kdyz se TY nemuzes vratit, tak ze ti davat odstupne nemusej :think:

Ja pri RP nastupovala do prace v 18M, a RP jsem normalne dobrala do konce. Pri RP se pracovat smi a je jedno, zda ve stare nebo v nove praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama