Návrat do práce při pobírání rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 17:07
návrat do práce při pobírání rodičovského příspěvku

Je tu někdo, kdo si rozpočítal rodičovský příspěvek na delší dobu než 3 roky, vrátil se ve třech letech do původní práce a nadále pobírá rodičovský příspěvek? Na sociálce mi řekli, že je to možné. Chtěla bych si to raději ověřit i jinde. Vzhledem k tomu, že nemám jisté místo ve školce, jsem si rozpočítala rodičák raději na delší dobu.

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14015 příspěvků 16.04.18 17:10

Ano, je to mozne.
Uplne ale nechapu, v cem ti melo pomoci si rozpocitat RP na delsi dobu, kdyz jsi zamestnana a pokud nechces dat vypoved, musis po tretich narozeninach ditete nastoupit do prace, protoze ti skonci rodicovska dovolena.

Hadumi
Extra třída :D 13000 příspěvků 16.04.18 17:12

Ano, je.

Bábrdl
Generální žvanilka 20123 příspěvků 16.04.18 17:17
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo si rozpočítal rodičovský příspěvek na delší dobu než 3 roky, vrátil se ve třech letech do původní práce a nadále pobírá rodičovský příspěvek? Na sociálce mi řekli, že je to možné. Chtěla bych si to raději ověřit i jinde. Vzhledem k tomu, že nemám jisté místo ve školce, jsem si rozpočítala rodičák raději na delší dobu.

Je to úplně v pohodě.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19006 příspěvků 16.04.18 17:40
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo si rozpočítal rodičovský příspěvek na delší dobu než 3 roky, vrátil se ve třech letech do původní práce a nadále pobírá rodičovský příspěvek? Na sociálce mi řekli, že je to možné. Chtěla bych si to raději ověřit i jinde. Vzhledem k tomu, že nemám jisté místo ve školce, jsem si rozpočítala rodičák raději na delší dobu.

Můžeš pobírat RP a pracovat zároveň od dvou let věku dítěte zcela bez omezení (do dvou let je omezení jen v týdenní době docházky dítěte do školky).

Cuddy
Extra třída :D 14807 příspěvků 16.04.18 17:44
@Anonymní píše:

Muzes se vratit hned po md a pobirat rp soucasne se mzdou. Pobirani rp s pripadnou rd nema nic spolecneho, ma neco spolecneho pouze s peci o dite, do 2 let jsou omezeni, pote jiz ne.

Anonymní  16.04.18 17:48

@mroe Pokud mi kluka nevezmou do školky, tak bych pak byla doma zadarmo. Tři mu budou až v listopadu a přednost mají starší děti, takže si to pojistila.

Anonymní  16.04.18 17:51

Díky všem

mroe
Extra třída :D 14015 příspěvků 16.04.18 21:23
@Anonymní píše:
@mroe Pokud mi kluka nevezmou do školky, tak bych pak byla doma zadarmo. Tři mu budou až v listopadu a přednost mají starší děti, takže si to pojistila.

A to jako automaticky predpokladas, ze by ti povolili neplacene volno, nebo jsi pocitala s vypovedi?… RD narozdil od RP nelze prodlouzit.

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 12521 příspěvků 16.04.18 22:20
@Anonymní píše:

Souhlasím s @mroe, jen to napíšu jinak: Pokud ti nevezmou kluka do školky, tak budeš doma zadarmo tak jak tak. Rodičovský příspěvek po 2. roce totiž nebudeš dostávat za to, že jsi doma.
Stejnou částku dostaneš během tří nebo čtyř let a se čtyřletou variantou jen riskuješ, že ji nevyčerpáš celou před narozením dalšího dítěte.

Lendeš
Závislačka 4729 příspěvků 17.04.18 09:42

@eumedon Tak v případě dalšího těhotenství si pak může částku zase navýšit a dočerpat ji. V každém případě po třetích narozeninách dítěte, pokud do práce nenastoupí (bude na neplaceném volnu nebo třeba dá výpověď), tak bude muset řešit zdravotní pojištění, což je podle mě nejjednodušší právě prodloužením rodičovského příspěvku, protože ji to v ničem neomezuje na rozdíl třeba od nahlášení se jako osoba pečující o dítě do 7 let. Na RP si případně může přivydělat bez omezení. Je to dobré i v případě, že by se do práce vracela na nějaký menší úvazek s výdělkem nižším než 12 200 (minimální mzda).

Anonymní  17.04.18 11:41

Myslím, že otázka byla jasně daná a odpověděli jste mi. Prosím, není tu potřeba rozebírat proč jsem co a jak udělala a co budu dělat dál. Mám dost času si vše promyslet a zařídit se podle situace, která bude. Nemám jistou školku, jelikož dítěti v září nebudou tři roky. Jakmile nebudu mít školku, tak se prostě do práce vrátit nemůžu a tím pádem mě buď čeká neplacené volno nebo výpověď. Vím, jaký je rozdíl mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem. Vím, že si můžu v případě potřeby rodičovský příspěvek navýšit a vybrat rychleji. Vím, že se v nejnutnějším případě budu muset nahlásit jako pečující osoba. Další dítě opravdu neplánuji. Myslím, že varianta, kterou jsem si vybrala je lepší, než když maminka zjistí, že si rodičovský příspěvek vybrala příliš rychle a nedostane už ani korunu. Ještě jednou děkuji všem, kteří mi potvrdili to, co mi paní na sociálce řekla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Tumáš, Angelo! Trump měl po ní mrsknout bonbony, Macronovi vytkl terorismus

Po nedávném summitu G7 v Kanadě svět obletěla fotografie, na které to prý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama