Návrat do práce - zdravotní sestra

Anonymní
13.3.16 23:25

Návrat do práce-zdravotní sestra

Ahoj.
Od podzimu snad nastoupím opět do práce, jako zdravotní sestra v domově důchodců. Po škole jsem pracovala jen půl roku a poté jsem odešla na mateřskou. Teď se mám vrátit, ale mám pocit, že už nic neumím :? Mám např. obavy mám z léků - je jich tolik, že se v tom ztrácím :roll: Existuje třeba nějaká kniha o tom co vše má umět zd. sestra? :nevim:. Nerada bych měla ostudu hned na začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
13.3.16 23:31

To je hrozně individuální, ale v DD toho moc potřebovat nebudeš. Já dělala na ARO tak se na ten návrat taky zrovna netěším, ale dostaneš školitelku a určitě nějaký čas budeš mít čas se rozkoukat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.16 23:42

ARO nebo JIp je můj sen :D, ale děti jsou přednější :hug:. Nemohu dojíždět do Brna 50km a místní nemocnice mi nabízí plat o 10tis míň než ve státním DD :(.

• Nahlásit
  • Citovat
1746
13.3.16 23:51

Já jsem zpátky po dětech už rok, vracela jsem se dřív, abych si trochu odpočla od dvou dětí, taky jsem měla strach, pracuji na JIP na koronárce. První měsíc jsem měla školitelku. Ani dlouho netrvalo, abych se do všeho zase dostala, měla jsme z toho větší strach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
14.3.16 06:57

Tak ja se vracela ted.. Skolitelku jsem nedostala, napsali me jako treti do smen, ale nikdo nejak nema cas me opravdu zaucovat.. A od dubna jsem jako druha do smeny, tak uplne nemam super pocit z navratu do prace.. Domova duchodcu bych se nebala, tam toho opravdu moc potrebovat nebudes..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8922
14.3.16 06:58
@Anonymní píše:
Existuje třeba nějaká kniha o tom co vše má umět zd. sestra? :nevim:. Nerada bych měla ostudu hned na začátku.

nj, takových knih je :mrgreen: já před návratem do praxe (po osmi letech) obcházela knikupectví a prohlížela různé knihy a ev. je zakoupila podle svého pocitu. v DD jsem nikdy nepracovala, google mi vyjel zajímavě vypadající Ošetřovatelství v geriatrii (zaměření na hodnotící nástroje), Farmakoterapie v geriatrii a Geratrie od A do Z pro sestry - asi bych do nich v obchodě nebo v knihovně nakoukla, a pak se rozhodla, jestli stojí za to si je pořídit. Teď ještě jsem našla Kvalita života seniorů v kontextu ošetřovatelství, to by taky mohlo být zajímavé. dají se prolistovat i na https://books.google.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
14.3.16 07:05

Na kazde sesterne mate brevíř, to by mohl problem s leky vyřešit, ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.16 07:17

Jsem sestra v DD odborných výkonů málo, léky chystáme na noční, knihu se zaměnitelnými léky máme, ale je to rutina, člověk do toho rychle přijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
14.3.16 08:43

Ahoj, me to ceka pristi rok v lednu. Byla jsem na rizikove tehotenstvi takze budu celkem doma 3 roky, a taky mam pocit ze uz si vubec nic nepamatuju. Delala jsem na ortopedickourazovem odd, moc me to bavilo. Ale protoze chci pak jit jen na puluvazek tak nevim jestli me vezme zpet. :( Ja mam nejvetsi strach z resuscitace. Mam pocit ze jsem vsechno zapomnela. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4634
14.3.16 08:49

Taky mám pocit, že mám hlavu prázdnou. Vyhrabala jsem staré skripta interny a chirdy, které si pročtu a poznámky, které jsem si dělala při nástupu na oddělení. Toho se tak nebojím, myslím, že se zase v pohodě zapracuji. Spíš mám problém se vrátit do 12h směn se 2 malýma dětma ve školce.
Jak to děláte vy ostatní? Kdo vám vodí a vyzvedává děti? To máte tak blízko babičky? Nebo manželé mají tak krátkou práci, že stíhají? Já se už 2 měsíce poohlížím po něčem v jednosměnném provozu a nemám štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
14.3.16 08:50

@kacikhanz tam je rada jediná - masríovat masírovat a zase masírovat. a když nevíš, tak masírovat. tím absolutně nic nepokazíš. hlavně kontinuální, nepřerušovaná, dostatečná masáž. a během toho lze přemýšlet, volat o pomoc atd… (pokud máš koho a nejsi na celém oddělení sama, jak to tak někdy bývá…)ale další postup je leda u fibrilace nebo komorovky co nejrychlejší defibrilace. a tím to vlastně hasne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
14.3.16 09:04

@PavlaHr - diky. ;) Ale stejne, driv mi to neprislo, ted se toho bojim. Ale verim ze se do toho zase dostanu, nic jineho mi nezbyde. :lol:
@HankaHK - ja bych prave z toho duvodu chtela jit jen na castecny uvazek. A mam velkou vyhodu ze u nas v nemocnici otevreli skolku pro zamestannce, od 6 do 18 hod. Syna rano odvede pritel, ma praci od 7 hodin, odpoledne vyzvedne taky on, nebo kdyz bude slouzit tak jedna babicka co je uz v duchodu. Nebo druha babicka co dela kratky a dlouhy tyden. Takze nam to snad takhle vyjde. Vim ze jedna kolegyně mela zarizene od vrchni ze muze do prace az na 6 30 hod, aby stihala dat deti do druziny. Pak si tu pul hodku nadelala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
14.3.16 09:18

Buď úplně v klidu, nejsi árařka, jipová, neděláš s krví, s cytostatiky… na práci v DD nemáš co zkazit a rychle do toho zase přijdeš :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
14.3.16 11:47

@kacikhanz tak tak, i když je reska pokaždé stres, vlastně tam už není teoreticky co „zkazit“. a nic jiného člověku nezbyde. když přišel jako nový, taky se to nějak zvládlo. i když já se cítím megatupě a je pravda, že ti ostatní už počítají s tím, že to člověk už dělal :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
14.3.16 14:23

@PavlaHr - no prave. Po skole jsem nastupovala v zari a v listopadu uz jsem mela sama nocni. To jsme slouzili jeste bez sanitarek, takze jsem byla opravdu sama. Az budu nastupovat tak se hold priznam ze si to nepamatuju ze me musi znovu zaucit. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama