Návrat do školky po lockdownu dcera vůbec nezvládla

17.5.21 22:12

Návrat do školky po lockdownu dcera vůbec nezvládla

Ahoj všichni,

už víckrát jsem zde řešila své potíže s hledáním práce a dětmi doma místo ve školce a škole, které přivodila Corona krize. Takže nejstarší syn po rotační výuce konečně nastoupil do školy prezenčně a od minulého týdne mladší děti (dcera 4 a syn 5 let) začaly konečně také chodit do školky. Takže jsem se pár dní těšila, že půjdu někam do práce a všechno bude zase normální. Jenže jsem se mýlila. Dcera je doma hrozný mazel, pořád se chce tulit. Mě to nevadilo až do chvíle, kdy prohlásila, že nechce chodit do školky a že se chce doma s mámou tulit. Od minulého týdne má denně doma hysterické záchvaty, kdy pořád dokola řve šíleně dlouho, že nechce do školky. Chodí, ale někdy nechce jít a zdržuje, odmítá si obout např. gumáky v šíleném dešti, někdy zase nechce ze školky, trucuje. Nepomáhá nic, ani vysvětlování, pozitivní motivace, ani plácnutí po zadku, když dlouho řve. Je silná, na svůj věk velká, pere se, svléká si již oblečené věci a je velmi problematické jí fyzicky přemoct a donutit poslouchat. Jakmile se uklidní a někdo před ní zmíní cokoliv týkající se školky, začne se opět šíleně vztekat. Všichni jsme z toho doma na nervy a vyčerpaní, přítel je na mě naštvaný a neustále mi vyčítá, že je to moje vina, protože jsem jí rozmazlila tulením. Ano, tulí se ke mně často, ale z vlastní vůle. A jinak se považuji v mnoha směrech za spíše přísnějšího rodiče. Aby toho nebylo málo, večer zcela odmítá jít spát, a když jí nechám koukat na tichou TV a ona usne, vzbudí se, jakmile jí chci odnést. A jde to tak třeba třikrát, než konečně usne a od rána pak zase pořád řve dokola až do večera.
Doteď byla docela hodná a chápu, že je to pro ní těžké. Jenže já potřebuju co nejdříve do práce a nemůžu si dovolit nechat jí doma jen proto, že se jí do školky nechce.

Nevím si s tím vůbec rady. Poraďte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
17.5.21 22:21

Základní chyba je, že ví, že jsi doma. Mladší holka chodí se starší ségrou od září a abych si ušetřila vztekání, tak jim od září tvrdím, že chodím do práce. Veškerý bojkotování školky utínám prohlášením - já jdu do práce, ty do školky. A nediskutuju. Ušetřila jsem si tím spoustu nervů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
17.5.21 22:44

Souhlasím s Janli. Školka není něco, co by si dítě mohlo vybrat, ono tam prostě musí. Žádná diskuze, proste já jdu tam a ty tam, konec, jinak to nejde, miluju tě, čau. Když se dítě nechá řádně a opakovaně vyrachat v těch emocich, bude to ještě horší. Mně se nejvíc vyplatilo ty emoce sice přijmout a nechat ho je prožít, ale zbytečně to neprotahovat, nediskutovat, neptat se, neřešit. Pozitivně motivovat, chválit a nadmíru si užívat společný čas po školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67902
17.5.21 22:51

@PerličkaM. Ja takto rvala celou dochazku do skolky, ale to Te nepotesi :mrgreen: ujmu z toho nemam, akorat se obrn. Taky bych rekla dceri, ze uz musis do prace, treba to pro ni bude snazsi, ze neni o cem diskutovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
17.5.21 23:35

Normálně ji do školky dej. Je to malé dítě proboha a ty potřebuješ do práce. Předám ve dveřích učitelce, řeknu „jdu do práce“ a odcházím. A tak každý den a časem si to sedne. Jako nechodit do práce protože dítě nechce chodit do školky je blbost, teda pokud nemáte na to abys byla zadarmo doma :nevim:

Tulit se normálně může odpoledne. A když bude pravidelně vstávat a vyčerpávat se ve školce tak i večer padne do postele.

Ona řve protože ví že to na tebe platí. Už jenom to že reálně přemýšlíš že nemáš jít jak do práce protože řve ukazuje jak nejistá si seš. Prostě povinnost, ty práce a děti školka. Víc o tom nediskutuj :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11554
17.5.21 23:38

Ja bych ji teda nelhala.
Tulenim ji nerozmazlis, dite kontakt potrebuje, ale teda to nespani, pousteni televize… To je teda neco. Asi dost rozmazlujes timhle smerem a dcera se vzteka z velke nejistoty a nejasnych hranic.
Bude to chtit stanovit jasna, dobre srozumitelna pravidla a na nich trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22746
17.5.21 23:42

@PerličkaM. no dcera s tebou dobře vyje…ává, prostě s tebou orá i vláčí a ty ji posloucháš, to je cesta do pekel, ona musí poslouchat tebe a ne ty ji, co bude dělat v 13ti a později?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21227
18.5.21 00:10

Holčička s tebou oře a ty ji to baštíš. Vůbec se partnerovi nedivím, že je naštvaný, pěkně s vámi slečna cvičí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
18.5.21 00:14

Hele to vecerni usinani… proste nekompromistne dat do svoji postele a pokojicku a nesmi z ni jen max na zachod. Uz je velka aby spala a usinala sama ve vlastni posteli.
Dtto s tou skolkou, proste rict, zema smulu, ale mama potrebuje do prace a ona musi do skolky.

No proste musis nastavit durezne pravidla a ty dodrzovat a je jedno jak bude dcera nestatna a vztekla… ona musi pochopit, ze doma vladnete vy a ne ona a ikdyz to asi pro ni ted bude tvrdy tak nepovolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11554
18.5.21 01:28
@Leenvecka píše:
Hele to vecerni usinani… proste nekompromistne dat do svoji postele a pokojicku a nesmi z ni jen max na zachod. Uz je velka aby spala a usinala sama ve vlastni posteli.
Dtto s tou skolkou, proste rict, zema smulu, ale mama potrebuje do prace a ona musi do skolky.No proste musis nastavit durezne pravidla a ty dodrzovat a je jedno jak bude dcera nestatna a vztekla... ona musi pochopit, ze doma vladnete vy a ne ona a ikdyz to asi pro ni ted bude tvrdy tak nepovolovat.

Tak to asi ne, ne?
Kdyz je dite nestastne, tak utesim, potulim, ale nepovolim. A ne ze budu kaslat na to, jak se citi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34578
18.5.21 05:09

Podle mě je i vás celkově atmosféra na houby, když Ti i chlap něco vyčítá. Tulení a fyzický kontakt dítě potřebuje ke zdravému vývoji, nerozmazlí ho. Čtyřleté dítě má právo usínat s mámou nebo s tátou, usínání u televize v obýváku není vhodné.
Tu práci už máš nebo ji teď intenzivně hledáš? Nepamatuji si všechny zdejší diskuze. Jakou máš pracovní dobu a jakou přítel? Jakou šanci máš, že práci najdeš hned teď? Budete mít volné prázdniny nebo bude ve školce? Je ve školce v jedné třídě s bráchou?

Do školky bych ji asi dala, ale snažila bych se, aby mohla chodit po obědě domů. Za špatné řešení bych nepovazovala ani to ji tam už nedávat a začít v září znovu. Ale to by mohlo zkazit i synův vztah ke školce.
A hlavně udělat pořádek ve vlastní rodině, chlap by měl přehodnotit postoje, aby bylo doma příjemné a klidné klima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
18.5.21 05:26

Cítí z tebe že nemáš autoritu a že si nejsi jistá. Dítě potřebuje jistotu rodičů. Já chodím od října do práce a prostě neexistuje aby nešli do školky. Když jedno z mých dětí řekne že nechce nebo kvůli tomu začne fnukat, tak vyslechnu, chvíli utesuju a pak prostě utnu, řeknu jim že mně se taky nechce do práce a vysvětlím proč to k životu patří a že nemá cenu fnukat. Něco jiného je když je ve školce nějaký problém nebo konflikt s učitelkou a podobně, ale pokud je v té školce ok když už tam je, tak bych to prostě utnula a nerozmazavala. Ona to prostě na tebe zkouší. A že nechce večer spát? Vždyť jí jsou 4 roky proboha, tohle přece nemůže diktovat ona. Vůbec to nechápu…je čas jít spát, tak se jde spát. Maximálně bych byla v místnosti s ní a klidně se k ní tulila dokud neusne, ale u televize prostě ne, tečka, přes to nejede vlak. Chápu přítele, že je naštvaný, taky bych byla naštvaná, kdyby to u nás doma řídilo nejmladší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9914
18.5.21 06:05

Popravdě? Podle tvých diskuzi mi přijde, že se ti moc pracovat nechce a hledáš jen výmluvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76797
18.5.21 06:33

@PerličkaM. No, ja bych to hlavně nesvadela na coronu, skolky byly zavrene cca mesic a kousek, coz jsou jedny nestovice sourozenců, tady bude problem nekde trochu jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21227
18.5.21 06:41
@karkarka píše:
Popravdě? Podle tvých diskuzi mi přijde, že se ti moc pracovat nechce a hledáš jen výmluvy.

Asi tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat