Návrat do školy druhého stupně

Anonymní
30.4.21 09:46

Návrat do školy druhého stupně

Ahoj, v pondělí 3. se mají druhé stupně vrátit do školy, i gympl, takže i já.
Jenže místo toho, abych se do školy těšila, tak propadám do depresích😅.

Takze nevýhody školy:.
1. V distanční jsme měli jiný rozvrh, ale teď se nám Navrátil starý, kdy máme 3krát týdně 9 hodin( jsem Tercie).
2. Testování na covid. To bych i brala, chápu to, ale přijde mi blbý, že už musím být ve škole v 8 hodin. Jenže mě jede autobus abych to stihla už v 7, jinak nikdy. Ve škole jsem za 20 minut, takže bych tam čekala 40 minut ve škole a to mi přijde hloupý, protože bych nejspíš musela čekat venku, protoze mě nepustí do školy dokud nebudu na řadě.
3. Roušky. Když mám na sobě roušku, vůbec nedokážu dávat pozor. Bolí mě z ní hlava.
4. Testy. Na příští týden je naplánovaný h už asi 6 testu a to nemluvím o tom, že spousta učitelů říkali, že si dáme příští týden písemku, ale neupresnili den..
5. Cesta do školy. Tohle beru spíš už jako konec toho všeho. Samozřejmě je tady stávání brzy a dlouhá cesta do školy.. Ale to by jednou už muselo nastat, to je běžná součást školy.

Výhody školy:
1. Nekoukám celý den do počítače.
2. Kamarádi. Ve škole potkám své kamarády, ale neberu to až tak jako pozitivum, protože s těmi, s kterými jsme se chtěla vidět, se pravidelně setkávám🤷‍♀️ 😔.

Nechci tady znít úplně vyhroceně, ale jsem teď momentálně prostě úplně mimo ze školy a chtěla bych, aby mě třeba nekdo povzbudil či řekl něco hezkého.

Mějte hezky den:)

PS: Omlouvám se za anonyma

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28638
30.4.21 09:56

Nechápu tu dvojku. Dřív jsi do školy na osm nejezdila, nebyla jsi tam v tu samou dobu? Testuje se většinou ve třídách, tak nevím, proč by tě tam nepustili. Půjde stejně o tři týdny, to snad není tolik. Škola už vám psala, jak to bude? Příští týden jsou přijímačky, pochybuju, že školy poběží úplně normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
30.4.21 09:58

Já soucítím, cítím to stejně ze svých dětí. Kdyby šlo o pololetí, neřeknu ani slovo, ale tady jde už jen o politickou čárku a populismus. Ruší se něco, co už celkem dobře fungovalo a mohlo to dojet, ne udělat nepořádek ještě do přijímaček a maturit.

Utěšili jsme jedním - při rotaci to budou 4 týdny. 2,3 o písemkách?
Když už to je takto zpraseno, tak to aspoň nebude trvat dlouho.
Jen doufám, že si tím nevyděláme letní vlnu, protože pardon, páni politici, ale děcka i rodiče si fakt POTŘEBUJÍ odpočinout v létě. Ne chtějí, ale potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2114
30.4.21 09:59

A co takhle přestat si stěžovat a začít to brát jak to je… Chodit do školy je přeci normální. Všichni už potřebujeme začít se vracet k normálu, mít nějaký režim.
Ano, roušky jsou otrava, ale když to zvládnou děti v první třídě, tak to zvládneš taky. Ostatní důvody mi přijdou nesmyslné a malicherné. Však si zase zvyknete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
30.4.21 10:07

Tak bod 1, 4 a 5 je porad stejny ne? Nejsi ve skole první rok :nevim: predtim jsi taky musela mít normální rozvrh, psát testy a vstavat do školy a jezdit busem. Holt jsi zpohodlněla, tak se zas musíš nastavit na ten normál, i kdybys čekala půl hodiny před školou, tak co? Mrznout už nemrzne, holt si budeš něco číst na lavičce třeba. Testování není nic hrozného, zvládají to děti ve školce, je to sice opruz, ale žádný konec světa. Z roušek bych taky nebyla nadšená, ale tak dá se to, kdybys chodila do práce, budeš v ni taky cely den. Můžeš si dojít každou přestávku na záchod a sundat ji, případně je měnit (když nejsou tak zadýchané, tak se v tom dýchá lépe). Ber to pozitivně a nechovej se jak rozmazlené děcko, vždyť jde o par týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47479
30.4.21 10:12

Decka strasne zlenively, i nekteri ucitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
30.4.21 10:13

Já tě chápu. Náš primán má stejnou „radost“ jako ty. Taky tvrdí, že mu distanční výuka vyhovuje. Ale z pohledu matky to vidím trochu jinak - z toho věcného sezení u PC blbne, sociální návyky dostávají na frak, nejraději by ani nechodil ven a byl zalezlý v pokoji, znalosti získané distančnívýukou se z hlavy vypařují tak nějak rychleji… otázka je, jestli to těch pár týdnů vytrhne a nebylo by lepší začít až od září a neriskovat, že se nákaza ještě před prázdninami rozjede. A co se písemek týká - vždyť o nic moc nejde. Důležité je nepropadnout, ale známky z tercie nikoho zajímat nebudou. Přijímačky neděláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
30.4.21 10:19

No tak milá zakladatelko, je potřeba vytáhnout hlavu ze zadku, sundat pyžamo a začít zas aspoň rotačně normálně fungovat,
chodit do školy je normální věc a že to má svá negativa, no to má, život není peříčko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
30.4.21 10:24

Sama na svých detech vidim, jak se na nich distancni vyuka podepsala, jak zpohodlnely. Spousta rodicu musela ještě pridat, nekteri chodi do práce celou dobu a po vecerech resi uceni s dětmi.
Takze si prestan stěžovat.
Moje deti obe trochu ztloustly, zlenively, vyspavaji dlouho, nauci se toho mene, ubylo jim sociálních kontaktu, coz hlavne vnimam negativne, vidim, jak jim to neprospelo.
Obe deti pozenu do skoly s radosti a je mi jedno, co si o tom mysli, je to pro jejich dobro, at to chteji videt nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1136
30.4.21 10:26

Ale prosím Tě všechno co píšeš jsou přece úplně normální věci co ke škole patří. Dobře až na rousky a testy, ale to vezmi čert, hlavně, že se život pomalu vrací do pořádku. Jako jo, zatím co teď jsem se škole věnoval dvě hodiny denně max, teď tam budu zase sedět šest, sedm hodin. Plus cesty v narvaném buse, dřív vstávat atd. ale i na tohle se těším. Je už prostě čas začít žít konečně normálně. Sice to bude asi zaprah po takový komedii jako byla distančka, ale jednou to muselo přijít. Ber to pozitivně, život se nám pomalu vrací do normálu, snad brzy začnou všechno otevírat, budou koncerty, diskotéky, fesťáky atd a to za mě za to stojí i za cenu hadru na hubě půl dne, testování atd. Udělám všechno,,hlavně ať je všechno co nejvíc jako dřív. Zvládá to i moje ségra v první třídě, tak to zvládneme taky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
30.4.21 10:45

Chodit do školy je normální věc, ne? Že jste doteď mohli ležet doma v pyžamu, to je jako hezky, ale.. Nwm, jak u vás, ale u nás jedeme stále stejný režim, jako když chodí do školy.. Kluci i stejně vstávají, nenechám je v pyžamu atd.. Takže asi tak. Nehledě na to, že testy dělají průběžně taky, takže žádná změna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34276
30.4.21 11:06
@Anonymní píše:

1. V distanční jsme měli jiný rozvrh, ale teď se nám Navrátil starý, kdy máme 3krát týdně 9 hodin( jsem Tercie).
2. Testování na covid. To bych i brala, chápu to, ale přijde mi blbý, že už musím být ve škole v 8 hodin. Jenže mě jede autobus abych to stihla už v 7, jinak nikdy. Ve škole jsem za 20 minut, takže bych tam čekala 40 minut ve škole a to mi přijde hloupý, protože bych nejspíš musela čekat venku, protoze mě nepustí do školy dokud nebudu na řadě.
3. Roušky. Když mám na sobě roušku, vůbec nedokážu dávat pozor. Bolí mě z ní hlava.
4. Testy. Na příští týden je naplánovaný h už asi 6 testu a to nemluvím o tom, že spousta učitelů říkali, že si dáme příští týden písemku, ale neupresnili den..
5. Cesta do školy. Tohle beru spíš už jako konec toho všeho. Samozřejmě je tady stávání brzy a dlouhá cesta do školy.. Ale to by jednou už muselo nastat, to je běžná součást školy.

Výhody školy:
2. Kamarádi. Ve škole potkám své kamarády, ale neberu to až tak jako pozitivum, protože s těmi, s kterými jsme se chtěla vidět, se pravidelně setkávám🤷‍♀️ 😔.

Nechci tady znít úplně vyhroceně, ale jsem teď momentálně prostě úplně mimo ze školy a chtěla bych, aby mě třeba nekdo povzbudil či řekl něco hezkého.

Já mám teď za sebou dvoje třídní schůzky, jedny gympl, další druhý stupeň. S některými věcmi se budeš muset srovnat - ranní vstávání, cesta do školy, znovu si zvyknout na náročnější fyzický režim, dojíždění, ale co se týče zkoušení, obě třídní učitelky říkaly, že vedení obou škol bude bojovat proti tomu, aby se žákům sešlo několik velkých písemek a testů v jeden den a v jeden týden. Že to bude regulovat vedení, protože konkrétně na tom gymplu se v prosinci, co byly školy na chvilku otevřeny, děti hroutily z množství písemek a po stížnostech rodičů vedení dalo za pravdu, že nároky byly nepřiměřené.
Jedna maminka spolužáka dcery na druhém stupni učí na gymplu a říkala to, varovala před tím. Na gymplu se to řešilo i se školní psycholožkou. Tak možná apelovat tímto směrem.
Když zběžně poslouchám online výuku dcery na druhém stupni, učitelka češtiny jim taky připomíná každou online hodinu, jak jim to osladí, až přijdou do školy, jakoby se těšila, že ty děcka přijdou úplně hloupá, jak po velkých prázdninách :( Tento přístup učitelů prostě není správný.

Držím pěsti, určitě to zvládneš. Není přirozené být celý den doma a už vůbec ne v posteli v pyžamu s počítačem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53476
30.4.21 11:10

U nás to zatím nevychází. Počítáme, že o týden později nastoupí. Moje dítě i učitelé se těší. Kdyby to šlo, tak půjde klidně zítra (o víkendu). Konkrétně dcera by měla nastoupit druhou rotaci, protože v prosinci končila jejich třída poslední. Jim povídala třídní. Takže to vypadá, že to bude nejdřív třetí týden v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
30.4.21 11:59
@Anonymní píše:

Výhody školy:

Tak je normální chodit do školy. To jen covid teď umožnil takové rozbory k ničemu. Na ta svá školní negativa zapomeň. To už tak v životě chodí, že člověk, tedy většina, musí každý den mazat buď do práce nebo do školy. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1939
30.4.21 13:26

Chapu te, taky se mi nechce. Jsem ucitelka a bylo to super. Oducit si online, o prestavkach nedrzet dozory, ale vyndat mycku, pracku… nemuset dojizdet, delat svaciny, oblekat se, licit a po zaklapnuti pocitace jit behat… netesim se, kolik zbytecneho casu stravim ve skolni budove. Krasne jsem si uzila dceru, nikdy jsme spolu takto intenzivne nebyly, ani na materske ne, protoze to byla jeste dost nesvepravna😂. Nechce se mi do toho kazdodenniho kolotoce povinnosti, nechce. Ale musime. 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat