Návrat do zaměstnání a rodičovský příspěvek

Anonymní
26.5.18 07:03

Návrat do zaměstnání a rodičovský příspěvek

Ahoj holky,
v práci mi končí tříletá rodičovská dovolená a rodičovsky příspěvek mám nastavený do 4 let věku dítěte. Vím, že při rodičovském příspěvku mohu pracovat. Ale můžu nastoupit už teď po konci tříleté rodičovské dovolené ke svému původnímu zaměstnavateli na stejnou pracovní smlouvu? (Včera se o to dohadovaly maminky na facebooku, že se nejde vrátit na stejnou smlouvu, ale dítěti byly dva roky a mamka se chtěla do práce vrátit na pár hodin denně)

Musím to jít nahlásit na úřad práce, že se vracím do práce, když budu dál pobírat rodičovský příspěvek? ( Chtějí třeba nějak doložit, že je postaráno o dítě babičkou?)

A co zdravotní a sociální pojišťovna, měla bych tam nahlásit, že nastupuji do práce a ještě pobírám rodičovský příspěvek?

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19116
26.5.18 07:07

Můžeš nastoupit v klidu na svoje staré místo, nikam nic hlásit nemusíš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
26.5.18 07:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
v práci mi končí tříletá rodičovská dovolená a rodičovsky příspěvek mám nastavený do 4 let věku dítěte. Vím, že při rodičovském příspěvku mohu pracovat. Ale můžu nastoupit už teď po konci tříleté rodičovské dovolené ke svému původnímu zaměstnavateli na stejnou pracovní smlouvu? (Včera se o to dohadovaly maminky na facebooku, že se nejde vrátit na stejnou smlouvu, ale dítěti byly dva roky a mamka se chtěla do práce vrátit na pár hodin denně)

Musím to jít nahlásit na úřad práce, že se vracím do práce, když budu dál pobírat rodičovský příspěvek? ( Chtějí třeba nějak doložit, že je postaráno o dítě babičkou?)

A co zdravotní a sociální pojišťovna, měla bych tam nahlásit, že nastupuji do práce a ještě pobírám rodičovský příspěvek?

Díky

Od 2 let věku dítěte se můžeš vratit do své původní práce a dítě může byt celý den ve školce. ;) Bez obav. Vratit se muzes teda uz po mateřské, ale tam je to o tom, ze dite ma omezeny cas, ktery muze byt v jeslich, pak musis mit zajisteno hlidani prave treba babickama, ale to neni tvuj pripad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 07:50
@Mochomurka83 píše:
Od 2 let věku dítěte se můžeš vratit do své původní práce a dítě může byt celý den ve školce. ;) Bez obav. Vratit se muzes teda uz po mateřské, ale tam je to o tom, ze dite ma omezeny cas, ktery muze byt v jeslich, pak musis mit zajisteno hlidani prave treba babickama, ale to neni tvuj pripad.

Děkuji a hlásit na pracáku a pojišťovnách, tedy že se vracín do práce a přitom pobírám dál rodičovský příspěvek, nic nemusím, jak píše Alenka84?

Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
14222
26.5.18 07:55

Nikam nic nehlasis, pouze nastoupis do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
26.5.18 08:00

Ano, můžeš normálně začít pracovat, dítě má 3 roky, takže může být ve školce.
Já budu pracovat hned po mateřské na svou původní smlouvu (jen nebudu ve firmě žádat o rodičovskou dovolenou), ale nárok na rodičovský příspěvek mám. Od 2 let může dítě do jeslí/školky. Ověřeno u firemní právničky minulý týden :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5476
26.5.18 08:05

@jiti81 ahoj, můžu se zeptat, budeš po MD nastupovat na svoje původní místo s původní smlouvou, jak to budeš mít s rodičovským příspěvkem? Měla jsem za to, že pokud jde dítě do jeslí už třeba od 0,5 roku na celý den, tak nárok na RP zaniká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5790
26.5.18 08:15

@janickaIII ja se vracela z materske po 3 mesicich a pobirala jsem jak materskou, tak plny plat (do tech 28 tydnu) a peci o dite prevzal muz, ten cca po 0,75 roce ukoncil svoji praci a dal pobiral rodicovsky prispevek, predtim mel i plat z prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42873
26.5.18 08:17

@janickaIII rodičovský příspěvek nemá se zaměstnáním nic společného. Ale jakmile je dítě na celý den v mš, je RP přerušen do 2 let jeho věku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
26.5.18 08:18

@janickaIII já budu pracovat pořád - během mateřské budu mít u mého zaměstnavatele dohodu o provedení práce na jinou pozici, po skončení mateřské prostě budu pracovat dál na smlouvu, kterou už mám u něj několik let. Do 2 let nesmíš dát dítě do školního zařízení (jesle/školka), jinak nárok na příspěvek (220tis.) ztrácíš. Do 2 let ti může hlídat ale kdokoliv jiný (kamarádka, rodina, chůva), tam nárok na příspěvek je.

Edit: ještě dodám, že během mateřské (28týdnů) nesmíš vykonávat (oficiálně) na stejné pozici u svého zaměstnavatele, ze které se ti vypočítává mateřská. Proto mám dohodu na jinou pozici.(ikdyž budu dělat to samé)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5476
26.5.18 08:39

@jiti81 děkuji za info a ještě se zeptám, nárok na RP zaniká pouze do 2 let když budou dítěti 2, můžu pak zbytek docerpat? Jinak tiše závidím, že máš takhle super zaměstnavatele. Také bych ráda pracovala co nejdříve, ale moje šéfová mi to nechce dovolit :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5476
26.5.18 08:41

@matkabagristy díky za info, od 2 let dítěte pak můžu nevycerpany RP docerpat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42873
26.5.18 08:43
@janickaIII píše:
@matkabagristy díky za info, od 2 let dítěte pak můžu nevycerpany RP docerpat?

ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5476
26.5.18 08:48

@matkabagristy díky za info :kytka: teď už jen přesvědčit vedení, že zaměstnat matku není nic špatného a naopak získají spokojeneho a stálého zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama