Návrat do zaměstnání o pul roku dříve

Anonymní
26.11.15 17:59

návrat do zaměstnání o pul roku dříve

Hezký večer :) jdu si k vam pro radu a taky se trosku vypsat, sama zatim porad nevim..a anonym z duvodu plno znamych a zatim neni nic jiste, tak at nejsou drby :)
Mela jsem skvele misto, ale bohuzel na dobu urcitou, takze s mym těhotenstvím se prac pomer ukoncil. Nyni mam moznost nastoupit pod stejnou firmu, ale na jinou pozici..maly ma 2,5 roku, takze v reseni bud chuva nebo soukr skolka.. nebyl by problem, ale co me nejvic stve, tak prac doba az do 17h :( soukr skolka je do 17 a klasicka skolka do 16:30, mam jeste dceru..zase nevydelam tolik abych si dovolila soukr skolku i chuvu..a predstava videt deti az tak pozde vecer :(.. ja uz se smirila s tim, ze pujdu do fabriky nekde na ranni, abych byla co nejvic s detmi.. ale tahle nabidka me moc laka, jeste zkusit poprosit o zkraceni prac doby, ale nevyhoví nikomu, tak myslim ze ani me..
A jeste otazka, kdyz bych misto vzala, jak je to s rodicakem? Konci mi az cervenec. Zrusi se mi? nebo ho muzu vycerpat driv? Nástup by byl za 2mesice.
Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

zoy
1498
26.11.15 18:01

Myslím, že od dvou let nikdo docházku dítěte do jeslí/školky nezkoumá, takže můžeš pobírat rodičák i při práci dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
26.11.15 18:05

Rodičák ti normálně nechají. na tvým místě bych teda zvážila to, o kolik víc budeš mít, když zaplatíš soukromou školku a chůvu, než kolik bys měla v fabrice. a jesti ti ten rozdíl stojí za to, vídat děti pár hodin denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
26.11.15 18:09

A jak si to představuješ s vyzvedáváním?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 18:10

@slavuska1 no na soukr skolku ano, ale davat jeste 200,– denne chuve aby pohlidala 2hodiny je uz dost.. spis slo o to, vydrzet to pul roku, abych mela to misto nez daji jinemu.. pak pujde do klasicke skolky a tam by se chuva resit mohla.. ale…to velke ALE jsou ty deti..predstava prijit po 17h, a co clovek udela..ukoly, veceri a jde se spat :(
Ale ma to tak spousta rodicu, bohuzel v dnesni dobe ty prac.doby jsou na hov.. :(
Jenze ja jsem na nich tezce zavisla a nevim jak to dam ja :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.15 18:12

@Karleon blbe,proto jsem resila tu chuvu aby vyzvedla ve 3. Nechci aby byly ve skolce do vecera..
Jen me zajima, jak to maji ostatni? Obchody, v kanclu, vetsinou ta prace je do vecera..vsichni snad ve fabrice nedelame ne?
Proto jsem pisi o rady

• Nahlásit
  • Citovat
31691
26.11.15 18:15
@Anonymní píše:
@slavuska1 no na soukr skolku ano, ale davat jeste 200,– denne chuve aby pohlidala 2hodiny je uz dost.. spis slo o to, vydrzet to pul roku, abych mela to misto nez daji jinemu.. pak pujde do klasicke skolky a tam by se chuva resit mohla.. ale…to velke ALE jsou ty deti..predstava prijit po 17h, a co clovek udela..ukoly, veceri a jde se spat :(
Ale ma to tak spousta rodicu, bohuzel v dnesni dobe ty prac.doby jsou na hov.. :(
Jenze ja jsem na nich tezce zavisla a nevim jak to dam ja :)

to si musíš rozhodnout, já bych tohle nedala..taky jsem závislák :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
26.11.15 18:20

Já dělám do 2, mám zkrácený úvazek na 6 hodin denně. Děti vyzvednu ve 3 a je to pro mě tak akorát. Minulý týden jsme měli zařizování ve městě a holky jsme vyzvedli až za 5 minut 5. Po cestě domů nákup, doma večeře, koupání, rychle úkol a spát. Byli jsme vyřízení všichni a to to byl jeden den. Stačilo mi to, dál zůstávám věrná 3. hodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 18:31

@Karleon toho se bojim. Ale bohuzel (asi po detech) mam vyhrez plotenky, hodne velky, je uz na operaci, ale boleti po fyzioterapii odeznely, takze neresime..mam jeste nejake vysetreni..proto se i do te fabriky bojim:( tohle je uzasna pozice u PC..takze tohle taky zvazuji sve zdrav. problemy

• Nahlásit
  • Citovat
141
26.11.15 18:51

A co manžel? Nebo babičky? Ty to odpoledne pokrýt nezvládnou? Já mám naštěstí pracovní dobu nastavenou tak, že je jedno kdy přijdu a odejdu, ale ten den si musím odpracovat těch svých 8 hodin. Takže ráno vodí tatínek a já chodím na 6, abych mohla ve 2 končit a jít pro děti. Pokud tě ta práce láká, zkusila bych to…skončit můžeš vždy, když to nebudete zvládat. ale aspoň si nebudeš říkat co by, kdyby ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
26.11.15 19:02

A když nevyhoví se zkrácením pracovní doby, tak s posunutím taky ne? Třeba od 7 do 15:30h? Nebo třeba aspoň kratší pátky, každý den, kdy nemusíš platit chůvu, je dobrý. Myslím, že je lepší mít tuhle práci, než za půl roku zjistit, že práci neseženeš a rodičák skončil..

Do státní školky ti synka nevezmou? V mnoha berou od 2 let, hlavně na venkově. Pak by na chůvu asi zbylo. Nebo nemáš v okolí nějakou maminku na RD nebo důchodkyni, která by ti synka vyzvedávala třeba levněji?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.15 19:14

@NoraDoma babicky bohuzel. Ma maminka je uzasna, ale duchod ma az za 6let :( a tchyne jezdi jednou za rok, takze bohuzel.

@ferret neslo, kdyz jsem byla asistentka, tak by to slo, ale tady budu na jejich prodejne, tak tam byl musim v oteviracku.. mam tu kamaradky na MD, ale zase kdyz dite onemocni urcite nepohlidaji :( zkusim zatlacit na tu pracovni dobu aspoň na toho pul roku, je tam kolegynka, tak by to tam sama snad zvládla. A do st. skolky nevim nevim. Na spani ma jeste plinku a ted v zime davam jeste i ven :( i kdyz uz si rika. Musim to vse obehat a pozjistovat

• Nahlásit
  • Citovat
ferret
26.11.15 19:16

Tak držím palce, ona to nakonec možná bude kombinace všech možností…

• Nahlásit
  • Citovat
14397
26.11.15 19:18

Tak - pokud budeš dělat do 5, tak asi od 9, ne? To zas není tak hrozný, nemusíš vláčet pólospící děti do školky. A co manžel, nemohl by si upravit pracovní dobu. Teď je normální, že jeden vodí, druhý vyzvedává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Alay88
26.11.15 19:44

Ahoj já chodím asi od 14 m. druhého dítěte na plný úvazek, dělám teda ve směnném provozu, ted dělám dvanáctky a mám krátky dlouhý víkend, tak mi to vyhovuje. Dny kdy jsem v práci a přijedu až v 18 h. jsou na prd, už nic neudělám. Jako ze začátku sem z toho byla špatná, že nejsem tolik s dětma, ale myslím, že už se to všechno utřepalo, ten začátek je prostě nejhorší. Měla jsem slabý chvilky, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala :)
Taky nemám pocit, že děti o něco ochuzuju, prostě dneska málokdo rodinu uživí z jednoho platu. Já mám teda výhodu, že manžel když sem v práci děti kompletně obstará, jelikož jezdím hodně brzo, zavede je do školky a k babičce a pak taky vyzvedne, takže asi nejhorší je ta logistika jak to zařídit.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama