Návrat do zaměstnání po RD

Taz
630
15.4.11 10:33

návrat do zaměstnání po RD

Ahoj, prosím o radu. Pokud nahlásím v práci, že se z RD budu vracet ve 2 letech věku dítěte, ale nastane finanční nouze, budu se chtít vrátit dříve, třeba v roce, musí mi zaměstnavatel vyhovět? Díky za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1609
15.4.11 11:06

Ahoj..já nevím co děláš za práci..ale co já jem si tak zjištovala..Pracuji jako zdravotni sestra,ted jsem na PN a mimi se narodi v cervenci.Chtěla bych až jí bude ten 1 rok jít na částečný úvazek..a budu dál na RD a přitom chodit do práce…Dříve sis při mateřské nemohla přivydělat ale ted to jde..tak asi zaleží na zaměstnavateli..od nás to tak praktikuje spousta mých kolegyň..a když se ti má kdo postarat o mimčo tak si myslím že je to idealni..Se mnou tam i počítají..bavila jsem se o tom s nadřízenýma..Tak bych se asi informovala u tebe v práci… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
15.4.11 11:07

Nemusí. Lepší je když si žádáš o RD napsat datum nějaké dříve (třeba k 31.12.2011) a pak případně prodlužovat. V takovémto případě Tě totiž zaměstnavatel musí přijmout k tomu datu, ke kterému Ti dle Tvé žádosti rodičovská dovolená končí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.4.11 11:43

Presne tak pokud si nahlasis treba triletou a chltea by jsi do prace driv zalezi jen na zamestnavateli jeslti te vezme.
Pokud si ovsem napises treba jen rocni a pak po roce si ji zase prodluzis treba o rok tak to ti musi dovolit a drzet misto. Takto si to muzes prodluzovat az to tech tri let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732
15.4.11 11:54
verveve píše:
Presne tak pokud si nahlasis treba triletou a chltea by jsi do prace driv zalezi jen na zamestnavateli jeslti te vezme.
Pokud si ovsem napises treba jen rocni a pak po roce si ji zase prodluzis treba o rok tak to ti musi dovolit a drzet misto. Takto si to muzes prodluzovat az to tech tri let.

sice máte pravdu, ale pokud si dá RD např na rok, tak bude pobírat roční RD a pak nedostane žádné peníze. Tak nevím co je výhodnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
15.4.11 12:23

Smudlinky pleteš si pojem rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek..
RP si může matka zvolit klidně na tři roky a po dvou jít do práce, pokud nedá dítě do školky či jesliček, RP pobírá nadále a k tomu plat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
15.4.11 12:25

Aha, takže prodlužovat můžu..... Tak to je super :-) Moc díky… Tohle jsem potřebovala :-)
Smudlinko, RD je min. dvouletá, tu si taky dáme. Od roka budu v práci, hlídání snad bude, ptala jsem se dost s předstihem..... a budu dál pobírat RP.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
15.4.11 12:39

Ještě jeden dotaz..... Kdy se návrat hlásí zaměstnavateli? Po porodu nebo když končí MD… Díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
15.4.11 13:29
Taz píše:
Ještě jeden dotaz..... Kdy se návrat hlásí zaměstnavateli? Po porodu nebo když končí MD… Díky…

Myslíš návrat po rodičovské dovolené? Mateřská Ti totiž končí po 28týdnech od nástupu (nastupuješ 8 až 6 týdnů před porodem).. takže teď nevím, jestli máš na mysli ten nástup po té rodičovské.. a ten vlastně avizuješ v té žádosti.. asi bych pak ještě třeba měsíc předem potvrdila svůj úmysl se vrátit, ale uvidíš, třeba holky budou vědět víc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
15.4.11 14:02

No, já si nepamatuju, jak jsem to měla u prvního. AAle písemně jsem udávala, kdy se vrátím zpět do práce… Tak se ptám, jestli nevíte, zda po porodu nebo při končící MD a současném přechodu na RD…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5825
12.6.12 11:19

Obnovuji diskuzi.
Jak to bude, když jsem byla zaměstnaná ve firmě 4 roky se smlouvou na dobu neurčitou?? Otěhotněla a porodila v prosinci 2009. Nyní čekáme druhé miminko, které se má narodit v prosinci 2012. Takže navážu do práce se vlastně vůbec nevrátím.
Musím nahlásit v zaměstnání, že jsem opět těhotná?
A jak to bude za 3 roky?? Místo už mi držet asi nemusí, že?? Povinnost je 3 roky......?? nebo jak??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
12.6.12 11:27

povinnost je 3roky. Po skončení RD jsi povinná něco -nastoupit, dát výpověď, nahlásit další těhotenství… Nejlepší je zkontaktovat zaměstnavatele a domluvit se co dál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5825
12.6.12 11:28
@woodcock píše:
povinnost je 3roky. Po skončení RD jsi povinná něco -nastoupit, dát výpověď, nahlásit další těhotenství… Nejlepší je zkontaktovat zaměstnavatele a domluvit se co dál

A kdy musím nahlásit další těhotenství??? Co nejdříve? Nastoupit bych měla v prosinci, ale to už budu rodit. Stačí tedy nahlásit teď někdy v létě, až se dozvím, že je vše vážně ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
12.6.12 11:33

jj nahlas to třeba i v létě, čím dřív, tím líp, aby se podle toho i oni zařídili a nepočítali s Tebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
12.6.12 11:35

léto už vlastně je ;) (myslela jsi zřejmě během prázdnin)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama