Mohu si rodičovskou dovolenou prodloužit o několik měsíců?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
midnigt
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 22:20
Návrat do zaměstnání před prázdninami

Synovi budou v červnu tři roky, takže bych se měla vrátit zpět do práce. Nemám ale žádné hlídání, a tak chci požádat, zda by mi umožnili nastoupit až od 1. října, aby syn nemusel hned od prvního dne školky být celý den. Zároveň budu žádat o zkrácený úvazek, protože kvůli dojíždění bych syna ani nestíhala vyzvedávat. Pokud mi to umožní, poradíte, jak nejlépe se finančně zařídit, abych měla aspoň nějaký příjem? Ze zaměstnání, předpokládám, by mi dali neplacené volno. Mám pak nárok na nějaké příspěvky nebo dávky od státu, po dobu těch tří měsíců, kdy budu bez příjmu? Nebo je lepší prac. poměr ukončit, evidovat se na úřad a nechat si udělat komplet novou smlouvu až od října? Máte někdo zkušenost / orientujete se?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
mroe
Neúnavná pisatelka 15398 příspěvků 26.03.19 22:25

Tak kdy budou diteti tri, vis od jeho narozeni..... nechapu, jaky prispevek tedy cekas…neplacene volno je proste neplacene, kdyz se nahlasis na pojistovnu jako osoba pecujici o dite, aspon si nebudes muset platit pojisteni. RP ti konci kdy? Davky od statu se odviji od vasi celkove rodinne financni situace.

Kacenka.k8
Stálice 57 příspěvků 26.03.19 22:28

Proc bys mela mit narok na prispevky?? Pokud potrebujes penize, bez makat, nevidim duvod, proc by to neslo… stat ti jen tak nic neda…

jessikka
Extra třída :D 10974 příspěvků 26.03.19 22:31

Můžeš si rozvolnit rodičák, aby ti vyšel až do konce září. Ale to jsi měla udělat dřív, teď už by to neudělalo žádnou extra měsíční částku. Jinak žádné příspěvky nedostaneš, není důvod. Pokud tedy jako rodina nemáte nárok na dávky vyplývající z Vaší sociální situace.

midnigt
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 22:33

@mroe Rodičák mi končí v červnu. Ano, původně bylo v plánu další dítě. No, nakonec to nevyšlo. Na pojišťovnu se můžu přihlásit, i když jsem zaměstnaná a na neplacené dovolené? Příjmy jsou právě jinak slabé, ale kdybych si třeba žádala o příspěvek na bydlení, tak nevím, z čeho se mi to při neplacené dovolené vypočítává.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 22:33

Ja jsem si rozlozila cely rodicak tak, aby mi skoncil navazne s nastupem do prace. Synovi vychazel nastup do skolky po prazdninach, kdy mu bylo 3,5 roku, takze jsem si rozlozila rodicak do jeho 3,5 let. A v praci jsem se dohodla taky hned, ze budu moct nastoupit az od zari.

midnigt
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 22:34

@Kacenka.k8 Nevím, proč tě můj dotaz tak dráždí? Pracovat půjdu, jen jsem na syna sama a nemám žádné hlídání, kam bych ho mohla dát na léto. Jde mi jen o to, jak to finančně utáhnout ty tři měsíce.

midnigt
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 22:36

@jessikka Myslím, že nárok bych právě mít mohla. Jen nevím, z čeho se to vypočítává v případě, že budu vedená jako zaměstnanec na neplacené dovolené.

midnigt
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 22:39
@Anonymní píše:
Ja jsem si rozlozila cely rodicak tak, aby mi skoncil navazne s nastupem do prace. Synovi vychazel nastup do skolky po prazdninach, kdy mu bylo 3,5 roku, takze jsem si rozlozila rodicak do jeho 3,5 let. A v praci jsem se dohodla taky hned, ze budu moct nastoupit az od zari.

Jasně, to je nerozumnější, ale myslela jsem, že tou dobou už budu na mateřské s druhým. No nakonec to dopadlo jinak.

mroe
Neúnavná pisatelka 15398 příspěvků 26.03.19 22:45
@midnigt píše:
@jessikka Myslím, že nárok bych právě mít mohla. Jen nevím, z čeho se to vypočítává v případě, že budu vedená jako zaměstnanec na neplacené dovolené.

To zalezi, kolik vydela partner. Tvuj pracovni pomer s tim nesouvisi, na pojistovnu se jako osoba pecujici nahlasit muzes.

midnigt
Nováček 8 příspěvků 26.03.19 22:47

@mroe A když jsem sama, tak se můj příjem počítá kolik? Sedm tisíc mateřské, co jsem měla, nula co budu mít, nebo dle platu, ve staré smlouvě?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 22:48

@midnigt No byla by ještě jedna možnost, jít do práce a hodit se marod, třeba skrz záda a byla by si doma a měla alespoň peníze z nemocenský, akorát bys byla vázaná vycházkama, tak taky žádný terno. A pokud nemáš možnost třeba babičky, dědy, nebo někoho z rodiny na hlídání tak je možné dát prcka do jesliček, které jsou ovšem placené. :?

mroe
Neúnavná pisatelka 15398 příspěvků 26.03.19 22:52
@midnigt píše:
@mroe A když jsem sama, tak se můj příjem počítá kolik? Sedm tisíc mateřské, co jsem měla, nula co budu mít, nebo dle platu, ve staré smlouvě?

Ty jsi sama? A s kym sis chtela poridit to druhe dite? Jinak nevim, mas nejake alimenty, ne? Takze prijem urcite nebude nula. Pak bys asi na nejake prispevky dosahla.

jessikka
Extra třída :D 10974 příspěvků 26.03.19 22:55

@midnigt Tak pokud jsi sama, tak jsi buď vdova (pokud jsi byla vdaná) a tvé dítě má nárok na sirotčí důchod a ty případně na vdovský. Další věci ti poradí přímo na sociálce. A nebo jste šli s partnerem od sebe a to má tvé dítě především nárok na alimenty. Já nechci být nepříjemná, ale bylo by fajn jít nejdřív za tatínkem než za státem. Pokud s ním není domluva, existují prostředky, jak z něj peníze dostat. Pak bych až řešila peníze od státu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 26.03.19 22:56
@midnigt píše:
@Kacenka.k8 Nevím, proč tě můj dotaz tak dráždí? Pracovat půjdu, jen jsem na syna sama a nemám žádné hlídání, kam bych ho mohla dát na léto. Jde mi jen o to, jak to finančně utáhnout ty tři měsíce.

3 měsíce? snad 2, ne?
co soukromá školka?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama