Návrat panické depresivní úzkosti

68
12.7.13 13:22

návrat panické depresivní úzkosti

Ahoj, před týdnem se mi vrátila panická depresivní úzkost, stav je takový, že mám strach že se udusím, že nemůžu dýchat, do toho mi začnou brnět končetiny, vnitřní brnění, je to strašný stav myslím že každou chvíli umřu. Téměř 6 let jsem byla v pohodě, porodila jsem dva kluky, starší má 4 roky a mladší rok a půl. a teď nechápu proč se mi to vrátilo, trpím tím už od dětství, brala jsem na to všemožné léky, pomohl mi neurol, ale byla jsem na něm těžce závislá, ale závislosti jsem se zbavila z důvodu že jsem chtěla mít děti. Teď nevím co brát za léky, aby měli stejný rychlý účinek jako neurol, ale nebyly návykové. Musím se starat o kluky, musím fungovat na 100%,stalo se to některé, že se ta mrcha vrátila a musela jste začít znovu chodit k psychiatrovi a brát léky? Nechápu proč se mi to vrátilo, snažím se brát něco přírodního meduňku, hořčík s béčkem, pak beru nějak přírodní tabletky anti-stres od Labofarmu.Jsem z toho úplně nešťastná, bojím se každého nového dne jestli se mi to objeví nebo ne, zkoušela jsem dechové cvičení, ale moc mi to při to stavu nejde, můžete mi napsta vaše zkušenosti, co děláte když to na vás přijde, abych vám bylo co nejrychleji dobře, v po jdu k doktorce ať mi napíše nějaké lély, ale jaké, aby nebyly návykové, promiňte za dlouhý příspěvek, ale jsem zoufalá a potřebovala jsem to někomu napsat, děkuji všem předem za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

161
12.7.13 13:27

panicka uzkost panicke ataky

Ahoj, taky s tou mrchou bojuju ani nevis jak. rozvinula se mi k tomu agorafobie coz je jeste vetsi luxus:-)
jsem bez leku nechci do sebe leky cpat, ted jsem zrovna v praci nemam cas na dlouhe vypisovani ale dam ti emailovou adresu akudrnova@seznam.cz tam mi napis a ja jak budu mit cas ti odepisu -leky neberu bojim se nejakych uklidnujicich leku..takze zkousim horcik b6 mam jeste k tomu neurogenni tetatie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 13:40

Proč nezkusíš psychoterapii, tou se to dá taky odstranit nebo alespoň naučit, jak s tím pracovat.. vlastní zkušenost ;) G.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.7.13 13:47

anonymka Eliška

Tak jednak psychoterapii určitě - zas tak z čistýho nebe bych to neviděla, zkus se zamyslet - to ti pomůže ta psychoterapie.
A neurol můžeš brát teď 14 dní než zaberou AD a pak ho vysadit, přiměřeně postupně, to se ti zas taková závislost nevyvine. Rivotril je totéž, taky návykový. Ale AD, co by zabrala hned a nebyla návyková, neznám. :nevim: Ty 2 týdny, plus mínus, to chce :hug: Drž se, člověk by měl radši zlámaný nohy, sama vím :hug: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
35654
12.7.13 13:49

Zkoušela jsi dýchat do pytlíku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
12.7.13 13:57

Do pytlíku jsem zkoušela dýchat, ale já se na to nedokážu soustředit, když mám ten stav, ještě jsem se tady dočetla nějaké dechové cvičení-dýchání do břicha, nosem se na 5 nadechneš a na 5 nosem vydechneš, dnes to na mě taky přišlo, zkoušala jsem tak dýchat, moc mi to nešlo, budu to muset trénovat, jsem z toho nešťastná, že se to vrátilo, chtěla jsem si udělat řidičák, ale teď s těmi stavy si o tom můžu nechat jenom zdát, potřebuju fungovat na 100% mám doma dva malé kluky, manžel v práci. když to na mě příjde potřebuji se co nejdřív dostat do pohody, ale jak? Nechci znovu brát neurol, chtěla bych nějaký podobný prášek, ale né návykový, píšete že antidepresiva hned nezabírají, to jsem nevěděla, ale hlavně že nejsou návykové, děkuji za tipy, rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35654
12.7.13 14:02

@Dudyška praveze do pytliku se na to soustredit nemusis, muzes dychat jak rychle a hluboce chces, ale vracic si svuj vydychany CO2 zpet do obehu a neudelas si respiracni alkalozu. Samozrejme lepsi je papirovy, udusit by ses taky nemela :-)
Jeste si muzes zkusit nasypat prasek na peceni do octa a inhalovat co jde z tech bublin - soucasne te obveseli a rozptyli pohled na domaci sopku :-)

Prasek podobny neurolou ale nenavykovy asi nebude existovat, benzodiazepiny jsou navykove vsechny(lexaurin, rivotril, xanax…). Nekoho uklidni guajacuran, ale proti neurolu je to slabota. Horcik jsi rikala, ze beres… Tak antidepresiva, aby se to stavalo co nejmene casto a pripadne psychoterapie. Jestli znas spoustece, tak se jim vyhybej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 14:09

anonymka Eliška

Tohle jsem našla, v nemocnici jsem to našla v jednom materiálu o panický poruše. :palec:

1/ Krátce zadržet dech na 3 vteřiny
2/ dlouhý výdech trvající 6 vteřin
3/ Krátká pauza před nádechem půl vteřiny
4/ dlouhý nádech opět na 3 vteřiny
5/ zadržet dech v plném nádechu, napneme
svaly na ramenou a pažích a zároveň celou
silou vytlačíme břišní stěnu jako míč dopředu.
V maximálním napětí vydržíme 3 vteřiny.
6/ Následuje dlouhý výdech 6 vteřin. Během
výdechu povolíme svaly ramen, paží a břicha,
celé tělo necháme, aby se uvolnilo.
7/ opakujeme od bodu 3/ do bodu 6/ - vesměs
stačí 10 opakování na odstranění příznaků. :-)

Mně stačila vždy max. dvě kola :hug: Držím palce. Jo a AD nejsou návyková, neboj… A to „fungovat na 100%“ - to nemusíš.. podle mě taky jedna z příčin, snaha o vše na 100% - na to se musíš vysrat! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
68
12.7.13 14:23

Holky děkuju mooc i to povídání s váma mi pomáhá, vím že nejsem jediná který tento problém má a vidím, že na to nikdy nikdo neumřel, ale ty stavy jsou hrozné, vše nastuduji ty dechové cvičení a budu trénovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 16:09

@Dudyška ahoj, prosím tě já mám něco podobného, s tím dechem už je to lepší, ale taky se mi dýchá špatně a k tomu se mi chce pořád zvracet, jsem nervozní. Já teda v životě nic nebrala. Dneska jsem byla poprvé u psychiatra a ten mi napsal mirzaten oro. Večer si mám půlku dát, tak uvidím. Co jsem tak hledala na netu, tak se po něm prý strašně přibírá a toho já se moc bojím, takže i uvažuju, že si ho nedám :(

L.

• Nahlásit
  • Citovat
68
12.7.13 17:09

Tak třeba se to tebe týkat nebude, že přibereš, já jsem tak zoufalá že mě by to bylo jedno, hlavně ať můžu fungovat :D, uvidím v po jdu k doktorce, tak jsem zvědavá co mi předepíše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 17:26

Tak to je dobře, že jdeš k dr. @Dudyška Držím palce, ať ti brzy zaberou.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.7.13 17:43

@Dudyška mě se bohužel panické úzkosti taky čas od času vrací :?. Nejhorší to bylo poprvé, když jsem netušila o co jde a myslela jsem si, že jsem vážně nemocná a že na ty „stavy“ umřu :roll:. A docela trvalo, než jsem s tím někam šla, teda lítala jsem po dr., různá vyšetření, všechno v pořádku, takže než jsem se dostala k psychiatrovi, byla jsem totál vyřízená a neschopná fungovat. Dostala jsem tehdy antidepresiva (Seropram) a Rivotril do doby, než AD zaberou, po 3 týdnech jsem ho začala vysazovat. Zároveň jsem chodila na terapii + nácvik relaxace. Asi za rok jsem AD vysadila (závislost opravdu nezpůsobují, narozdíl od Neurolu, Rivotrilu atd.). Pak pár let klid a pak nanovo. Ale to už jsem šla k dr. hned, nečekala jsem, až se to zase rozjede. Kromě AD mi pomáhá myslet víc na sebe, víc se o sebe starat - tj. snažit se dost spát, zdravě jíst, cvičit, v rámci možností odpočívat a nesnažit se být „paní dokonalá“. Držím ti palce, ať je brzy líp :hug: :hug:.
Sára

• Nahlásit
  • Citovat
68
12.7.13 18:09

Já jsem právě dříve jak se mi to stávalo taky nevěděla co to je, dokonce mě léčili na latentní tetanii, nedostatek hořčíku, taky veškerá vyšetření. Tak jsem byla taky odrovnaná a to jsem byla v pubertě, pořád se volala záchranka, vždy mi oíchli magnézko a já se uklidnila. Teď už vím co to je a snažím se to řešit co nejrychleji než se to rozjede, ale hlavně kvůli dětem, aby to nějak nepociťovali, že mi je zle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
12.7.13 23:01

Taky jsem trpěla panickou poruchou, myslím, že léčit jí neurolem je úplně špatně, je potřeba, aby psychiatr napsal kvalitní antidepresiva(nejsou návyková), podle mých zkušeností na panickou poruchu už jen meduňka, magnézko nebo béčko nestačí. Jinak ta dechová cvičení jsou výborná a pomůžou stavy rozdýchat, já jsem se vždycky zhluboka nadýchla, dlouho zadržela dech a pak na 1 2 3 4 5 6 jsem pomalinku vydechovala. Výborně mi zabral Citalec, byla jsem jako nový člověk, plný energie. Teď už se mi stavy nevrací, ale někdy mám problém s náladami a s nedostatkem energie zvládat běžné denní starosti a strasti.Ale jinak dobrý. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama