Reklama

Návrat po mateřské - reorganizace oddělení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alecramaska
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 07:49
Návrat po rodičovské - reorganizace oddělení

Dobrý den, poprosila bych o radu, jestli má někdo zkušenost. Měla bych se vracet do práce po 3 letech. Samozřejmě, na své původní místo nemám nárok, ale měli by mi dát místo se stejnou pracovní náplní, což je jen to, které jsem dělala před MD. Ale vedoucí přišel s tím, jestli bych nechtěla pracovat v novém skladu, který se dostaví právě v té době. To jsem odmítla. Pak mluvil o tom, že na oddělení jsou 3 důchodci a že to bude muset nějak předělat s tím, že by ten, kdo teď dělá mou práci a ten druhý - jsou tam 2 lidé pracovali na střídačku v kanceláří s knihama(pracuju v knihovně) a druhá věc by byla ježdění do toho skladu. Jenže to by pro mě znamenalo nejspíš nástup ráno na 7 nebo ještě dřív, což kvůli dětem a školce není možné, neb dojíždím do práce z jiného města a hlídací babičky nemáme. Můj chlap mi říká, že moje místo se přece neruší, tak ať pořeší důchodce a přijme nové lidi. Já teda nevím, bojím se, že to předělat může, já to sice nemusím přijmout, ale on mě pak může vyhodit, je to tak? Nerada bych z tama odcházela, před MD jsem tam byla 15 let, práce byla můj koníček a hledat něco tady, kde bydlím se mi tedy nechce, nelíbí se mi tu a do budoucna bych chtěla tam, kde teď s přítelem pracujeme. děkuji

Příspěvek upraven 15.08.18 v 08:06

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 15.08.18 08:04

Nevracíš se z mateřské dovolené, ale z rodičovské dovolené.
Po návratu z rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen přidělovat ti práci co do místa výkonu a druhu podle pracovní smlouvy.
Místem výkonu práce je zpravidla obec, ale může být určeno šířeji nebo úžeji - záleží na pracovní smlouvě.
Druh práce a místo jejího výkonu jsou podstatné náležitosti pracovní smlouvy.

Když pro tebe práci podle pracovní smlouvy a ty odmítneš převedení na jinou práci nebo jiné místo výkonu práce, může tě nechat doma na překážkách v práci na straně zaměstnavatele a dát ti výpověď pro nadbytečnost, tedy podle § 52 písm. c) zákoníku práce .

Můžeš taky požádat o úpravu pracovní doby kvůli péči o dítě. Zaměstnavatel může odmítnout z vážných provozních důvodů.

Příspěvek upraven 15.08.18 v 08:10

Alecramaska
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 08:08
@eumedon píše:
Nevracíš se z mateřské dovolené, ale z rodičovské dovolené.
Po návratu z rodičovské dovolené je zaměstnavatel povinen přidělovat ti práci co do místa a druhu podle pracovní smlouvy.
Když ji pro tebe nemá, může tě nechat doma na překážkách v práci na straně zaměstnavatele a dát ti výpověď pro nadbytečnost, tedy podle § 52 písm. c) zákoníku práce .

Díky za upozornění, opraveno :-) Takže mi nezbývá, než souhlasit, pokud tam chci být dál… :-(

eumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 15.08.18 08:11
@Alecramaska píše:
Díky za upozornění, opraveno :-) Takže mi nezbývá, než souhlasit, pokud tam chci být dál… :-(

No takhle: Je pravda, že ti může dát výpověď z organizačních důvodů. Takže musíte spolu hledat řešení. Když ti nevyhovuje nástup na 7 hodin do toho skladu, tak třeba požádat o úpravu pracovní doby.

Alecramaska
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 08:23
@eumedon píše:
No takhle: Je pravda, že ti může dát výpověď z organizačních důvodů. Takže musíte spolu hledat řešení. Když ti nevyhovuje nástup na 7 hodin do toho skladu, tak třeba požádat o úpravu pracovní doby.

Sklad bude nově postavený až v době mého nástupu do práce. Nikdy předtím jsem do skladu nejezdila, jeń v případě nemoci některého z expedientů. V kanceláři jsem měla práce nad hlavu. Těsně předtím, než jsem odcházela na MD mi přidělili na pomoc kolegyni na zkrácený úvazek, do té doby jsem to musela zvládat sama. Ohledně důchodců s přítelem souhlasím, jednodušší by bylo přijmout někoho na plný úvazek, než řešit zkrácené úvazky, které doteď byly plné.

Ale to je v věc šéfa. Na ráno absolutně nejsem schopná stíhat. Právě jsem byla ráda za svoje místo, neb jsem tam mohla dojít nejpozději na 8:30, měla jsem jen ranní, bez víkendů,co víc si přát s malými dětmi.....

Alecramaska
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 08:31
@eumedon píše:

Když pro tebe práci podle pracovní smlouvy a ty odmítneš převedení na jinou práci nebo jiné místo výkonu práce, může tě nechat doma na překážkách v práci na straně zaměstnavatele a dát ti výpověď pro nadbytečnost, tedy podle § 52 písm. c) zákoníku práce .

ALe moje místo se neruší, náplň práce zůstává, jen tam chce přidat ještě to ježdění do skladu.

eumedon
Extra třída :D 13199 příspěvků 15.08.18 08:50
@Alecramaska píše:
ALe moje místo se neruší, náplň práce zůstává, jen tam chce přidat ještě to ježdění do skladu.

Takhle: Pokud ten sklad není v místě výkonu práce, specifikovaném pracovní smlouvou (zpravidla je to specifikováno názvem obce) anebo pokud práce ve skladu není co do druhu práce ta, která byla specifikována pracovní smlouvou, tak nemusíš souhlasit, nemusíš ji vykonávat a nebude to „hrubé porušení pracovní kázně“. Nemůže ti z toho důvodu dát okamžité zrušení ani výpověď.

Ale může ti dát výpověď pro nadbytečnost (s výpovědní dobou a odstupným).

Takže je třeba najít takové řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Ty mu nemůžeš diktovat, že má propustit důchodce a tebe si nechat. On je šéf. Je třeba jednat. Třeba o úpravě pracovní doby. Tady se dozvíš jenom to, že je třeba jednat, pochybuju, že z těch informací, které jsi zatím podala, tady někdo vykouzlí hotové řešení.

Maui52
Kecalka 484 příspěvků 15.08.18 08:57

Pokud jsi dělala nějakou Admin práci a on ti da práci skladnika, tak to přece neni odpovídající pracovní zařazení (on ti musím nechat plat a ta práce musí byt na úroveň předchozí pozice napr. Z hlediska požadovaného vzdělání)…
Výpovědi pro nadbytecnost ti muže dat vždy. Pokud jsi tam ale byla 15let, asi s tebou byl spokojený a tedy bych se zkusila ozvat s návrhem, aby ti dal tvé předchozí místo a zbavil se důchodců, nebo aby ti dal adekvátní místo “na centrále”. Ve skladu by ses mu asi stejne prodrazila a dřív nebo později by te vyhodil. Připadne si nech dat odstupné a najdi si vyhovující práci, než jezdit ráno do skladu, když to nezvládnes, akorát prijdes o odstupné.

Alecramaska
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 09:07
@Maui52 píše:
Pokud jsi dělala nějakou Admin práci a on ti da práci skladnika, tak to přece neni odpovídající pracovní zařazení (on ti musím nechat plat a ta práce musí byt na úroveň předchozí pozice napr. Z hlediska požadovaného vzdělání)…
Výpovědi pro nadbytecnost ti muže dat vždy. Pokud jsi tam ale byla 15let, asi s tebou byl spokojený a tedy bych se zkusila ozvat s návrhem, aby ti dal tvé předchozí místo a zbavil se důchodců, nebo aby ti dal adekvátní místo “na centrále”. Ve skladu by ses mu asi stejne prodrazila a dřív nebo později by te vyhodil. Připadne si nech dat odstupné a najdi si vyhovující práci, než jezdit ráno do skladu, když to nezvládnes, akorát prijdes o odstupné.

Starala jsem se o knížky - orazítkování razítkem knihovny, nalepení čísla, změny v počítači, posílání knih do knihárny, na opravu poničených.

Nechci mu diktovat, to ani nemůžu. Ale zároveň nechci odejít, svou práci mám ráda. Zde hledat nic nechci, asi bych našla, troufám si říct, že jsem pracovitá,ale jak jsem psala, práce mi byla koníčkem a hodně mi chybí. Přímo na tomto oddělení jsem byla 10 let, předtím jsem pracovala na vrátnici, hned po škole.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama