Návrat pracovní výchovy a pozemků do škol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malaga
Generální žvanilka 23721 příspěvků 24.02.18 10:21
Návrat pracovní výchovy a pozemků do škol

Co na to říkáte? Je to podle vás dobře nebo děti budou přetěžovány?
(když k tomu zařadí ještě brannou výchovu, tak se dostáváme jednak před rok 1989 a je otázka, jestli je dobře navyšovat počet hodin)

Díky všem za názor :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 24.02.18 10:30
@Malaga píše:
Co na to říkáte? Je to podle vás dobře nebo děti budou přetěžovány?
(když k tomu zařadí ještě brannou výchovu, tak se dostáváme jednak před rok 1989 a je otázka, jestli je dobře navyšovat počet hodin)Díky všem za názor :kytka:

8o Tyhle předměty zmizely? To se pak nelze divit, že hospodyně neumí vařit a ani základní opravy v domácnosti. :zed:

Malaga
Generální žvanilka 23721 příspěvků 24.02.18 10:32

No ty základní opravy v domácnosti neumí hlavně hospodáři…ty ženský si kolikrát poradí líp než chlap ;)

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 24.02.18 10:32

Mam za ti ze pozemky i pracovni vychova normalne jsou

Emka135
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 1 inzerát 24.02.18 10:33

@Malaga Můj synovec je v 7.tř. ZŠ a pracovní činnosti (PČ) normálně v rozvrhu mají. Třída je rozdělena napůl a půlka má dílny, druhá vaření. Po půlroce se to prohodí. Mají 2 h týdně jednou za 14 dní (střídáno s informatikou ob týden). Pozemky nemají a s brannou výchovou nevím-něco by mohlo být v těláku?!?

Příspěvek upraven 24.02.18 v 10:35

cecetka
Kelišová 7145 příspěvků 24.02.18 10:33
@Jirka765 píše:
8o Tyhle předměty zmizely? To se pak nelze divit, že hospodyně neumí vařit a ani základní opravy v domácnosti. :zed:

Branna vychova urcite zmizela.

Co se pracovek tyce, tak syn ma stale jeste i v 6. tride predmet Clovek a svet prace, coz jsou drivejsi pracovky. Tak nevim, co se resi :nevim:

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 24.02.18 10:35

@Malaga u nás ve škole pozemky i pracovní výchova jsou pořád.

Malaga
Generální žvanilka 23721 příspěvků 24.02.18 10:35

Ale pozemky si myslím, že teda zrušeny byly…
a proč teda Babiš usiluje, aby se vrátily povinné dílny do osnov? :think:

Malaga
Generální žvanilka 23721 příspěvků 24.02.18 10:38

Základní školy zřejmě znovu čeká povinná praktická výuka. Takzvané dílny by se v osnově škol mohly objevit během dvou let. Dohodli se na tom zástupci řemeslných spolků a cechů s premiérem v demisi Andrejem Babišem z hnutí ANO. Cílem je zvýšit atraktivitu klasického řemesla. Pomoct má taky zavedení mistrovských zkoušek a podpora duálního vzdělávání - tedy zapojení studentů do praxe. A to přímo ve firmách.“

Tak teda nevím :think:

Lianys
Kecalka 282 příspěvků 24.02.18 10:38

Já si zas myslím, že některé věci si mají děti naučit rodiče. Třeba dílny nebo vaření mi nepřipadají jako záležitost školy. :roll:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 24.02.18 10:38

Za mne souhlas, pozemky me ucily vztahu k praci, pecovat o rostliny, neco delat, tahat vodu v konvich,atd­.atd.,rozhodne me jako dite neubylo :-). branna vychova ma slysl, pokud budou smysluplne osnovy

cilly
Generální žvanilka 21922 příspěvků 24.02.18 10:40

@Malaga Pro mě to byly naprosto zbytečny předměty. Hodina týdne to stejne nevytrhne. Nic mi to ve škole teda nedalo - hrabat listí, stupovat fusekle (radši je vyhodim a koupím nové než stupovat :mrgreen: ), vařit pudink a zatloukat hřebíčky, fakt přínos. :mrgreen: :mrgreen: Tohle by měli dětem předat rodiče nebo prarodiče. Já jsem s babičkou vysivala, starala se o kytičky a vařila.

Malaga
Generální žvanilka 23721 příspěvků 24.02.18 10:40
@Lianys píše:
Já si zas myslím, že některé věci si mají děti naučit rodiče. Třeba dílny nebo vaření mi nepřipadají jako záležitost školy. :roll:

to asi jo, ale je dost rodičů, kteří své děti neučí nic…
(třeba nedávná Výměna manželek - jo většinou exoti, kdy 15 letý kluk neuměl jít nakoupit…)…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 24.02.18 10:43
@Lianys píše:
Já si zas myslím, že některé věci si mají děti naučit rodiče. Třeba dílny nebo vaření mi nepřipadají jako záležitost školy. :roll:

Kolik rodicu to ale nedela…Myslim, ze dite nepretizi, pokud se nauci varit ve skole, a pak vysledky prace se spoluzaky snedi :-,nas to jako decka bavilo)…nebo si vyrobi neco v dilnach, treba naopak manualni zrucnost nadchne k posileni pak ucnovskeho skolstvi…garantuje se, ze zakladni dovednost tak zvladne kazde dite. Pozemky:vztah k rostlinam, peci o ne, praci na zahrade tak ziska i dite, kde doma zahradu nemaji. Spousta deti nevidela rust plod od sazenice, mysli si, ze plody se prodavaji rovnou v obchode :-)

maskovak
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 24.02.18 10:44
@Malaga píše:
to asi jo, ale je dost rodičů, kteří své děti neučí nic…
(třeba nedávná Výměna manželek - jo většinou exoti, kdy 15 letý kluk neuměl jít nakoupit…)…
:kytka:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevypadá na patnáct, pomazlil jsem ji! Bohuš Matuš o vztahu s mladinkou Luckou

On brzy oslaví čtyřicáté páté narozeniny, ona před pár měsíci dostala... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama