Návrat z RD na zkrácený úvazek - nutnost změnit smlouvu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 01.02.17 17:02
Navrat z rd na zkraceny uvazek - nutnost zmenit smlouvu?

Ahoj vsem, moc prosim o radu. Pred nastupem na md/rd jsem pracovala na plny uvazek a zamestnavatel vyhovel me zadosti o triletou rd. Nyni jsem se dohodla na navratu do zamestnani na zkraceny uvazek, diteti je 10 mesicu. Bylo mi receno, ze ode me zamestnavatel potrebuje zadost o ukonceni rd a ze mi daji novou smlouvu pouze na zkraceny uvazek. Ja vidim problem v tom, ze mi za dva roky, az by slo dite do skolky uz nemusi umoznit pracovat na plny uvazek. Je tedy nejaka jina moznost prace na zkraceny uvazek a zaroven mit platnou puvodni smlouvu? Moc dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 01.02.17 17:04

@Blahuše rd snad ukončovat nemusíš ne??

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 01.02.17 17:07
@ka2ka píše:
@Blahuše rd snad ukončovat nemusíš ne??

No to je mi prave taky divny, myslela jsem si, ze ji ukoncovat nemusim, ale z personalniho to po mne chteji :nevim:

Koty
Závislačka 3801 příspěvků 01.02.17 17:07

U stejného zaměstnavatele můžeš při pobírání RP pracovat na smlouvu, ale na jiné pozici.

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 01.02.17 17:09
@Koty píše:
U stejného zaměstnavatele můžeš při pobírání RP pracovat na smlouvu, ale na jiné pozici.

Může i na stejné pozici.

U RD to lze.

Nelze to u mateřské. Tam musí být jiná pozice.

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 01.02.17 17:09
@Koty píše:

Ale ja neresim rodicovsky prispevek, ten budu pobirat nezavisle…

Koty
Závislačka 3801 příspěvků 01.02.17 17:12
@carambol píše:
Může i na stejné pozici.

U RD to lze.

Nelze to u mateřské. Tam musí být jiná pozice.

Nevím, já to takhle mám. Proto dle mého po zakladatelce z personálního chtějí ukončení RD :nevim:

Příspěvek upraven 01.02.17 v 17:13

bublinek
Kelišová 5114 příspěvků 01.02.17 17:13

Já nastupuju po RD na zkrácený a budeme podepisovat dodatek ke smlouvě stávající. Ale nenapadlo mě řešit jestli mi to v budoucnu zase navýší.

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 01.02.17 17:16
@Koty píše:
Nevím, já to takhle mám. Proto dle mého po zakladatelce z personálního chtějí ukončení RD :nevim:Příspěvek upraven 01.02.17 v 17:13

Ukončit RD po ní nikdo chtít nemůže. Po mně chtěli pouze potvrzení, že jsem na RD, kvůli odvodům.

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 01.02.17 17:16
@Koty píše:
Nevím, já to takhle mám. Proto dle mého po zakladatelce z personálního chtějí ukončení RP :nevim:

Ne, prispevek a dovolena spolu nijak nesouvisi.. Chteji po mne ukonceni rodicovske dovolene, kterou mi zamestnavatel poskytl do tri let veku ditete. A navratem ( predcasnym) na puluvazek mi chteji zrusit puvodni smlouvu na plny uvazek a s tim ja mam problem, proto se ptam, jestli je nejaka jina moznost..

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 01.02.17 17:19
@Blahuše píše:
Ne, prispevek a dovolena spolu nijak nesouvisi.. Chteji po mne ukonceni rodicovske dovolene, kterou mi zamestnavatel poskytl do tri let veku ditete. A navratem ( predcasnym) na puluvazek mi chteji zrusit puvodni smlouvu na plny uvazek a s tim ja mam problem, proto se ptam, jestli je nejaka jina moznost..

Už je to dýl, co jsem se takhle vracela do práce. Ale tohle po mně teda v práci nechtěli.

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 01.02.17 17:19
@Blahuše píše:
Ahoj vsem, moc prosim o radu. Pred nastupem na md/rd jsem pracovala na plny uvazek a zamestnavatel vyhovel me zadosti o triletou rd. Nyni jsem se dohodla na navratu do zamestnani na zkraceny uvazek, diteti je 10 mesicu. Bylo mi receno, ze ode me zamestnavatel potrebuje zadost o ukonceni rd a ze mi daji novou smlouvu pouze na zkraceny uvazek. Ja vidim problem v tom, ze mi za dva roky, az by slo dite do skolky uz nemusi umoznit pracovat na plny uvazek. Je tedy nejaka jina moznost prace na zkraceny uvazek a zaroven mit platnou puvodni smlouvu? Moc dekuji.

Já to mám tak, že mám smlouvu ná dobu neurčitou pořád původní a k ní dodatek s úpravou pracovní doby ná méně hodin. Dodatek je ná dobu určitou, po jejím uplynutí si buď mohu domluvit nový dodatek nebo mi automaticky naskočí plná pracovní doba podle smlouvy. Takže ta možnost je.
Jo a podepisovala jsem také žádost o zkrácení rodičovské dovolené.

mamusa0914
Kecalka 119 příspěvků 01.02.17 17:20

Je to michani rodicovskeho prispevku a dovolene. Prispevek dostavate od statu a pujde vam dal. Neni potreba nikde nic hlasit. Ale dovolenou u zamestnavatele musite ukoncit a s nicim jinym to nema nic spolecneho. Proste clovek v praci nemuze byt zariven n divolene a zaroven pracovat. U smlouvy staci dodatek, kde se zmeni pocet hodin.

mamusa0914
Kecalka 119 příspěvků 01.02.17 17:22

V zadnem pripade pokud nemenite pozici smlouvu neruste a nepodepisujte no­vou.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17432 příspěvků 20 inzerátů 01.02.17 17:22

@Blahuše Ja bych si vyžádala dodatek ke stavajici smlouve, ve kterém by stálo, ze zkrácený úvazek je z důvodu péče o dítě a bude trvat do jeho tri let a pak přejdes zase na plný úvazek.
Případně promyslet, zda se nevyplatí pracovat na DPP nebo DPC.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >