Návrat z rodičovské - dvě smlouvy

Anonymní
30.6.20 23:00

Návrat z rodičovské - dvě smlouvy

Holky poraďte, vracím se po tříleté rodičovské do práce. Zaměstnavatel pro mě již nemá původní místo a ani bych ho nemohla vykonavat z důvodu směnného provozu, nicméně mi nabídl ze mi dá jiné místo, ale které teď nemůže oficiálně otevřít kvůli rozpočtu, takže bych zůstala na smlouvě kterou mám a za stejný plat, a zároveň by se mnou sepsal dohodu o provedení práce, která by souvisela s novým místem. Je vůbec možné mít u jednoho zaměstnavatele 2 smlouvy, jednu na dobu neurčitou a druhou dohodu o provedení práce na dobu určitou? a není v tom nějaké riziko? Zaměstnavatel tvrdí ze jakmile mu dovolí rozpočet tak mě da na nové místo a dohodu o provedení práce zrušíme a budu mít už jen tu smlouvu na dobu neurcitou. Doufám ze co píšu dává smysl. Mám ale obavy jestli to pro mě neznamená ze mě můžou kdykoliv vyhodit nebo ze budu platit větší daně nebo ze budu mít jiný základ pro výpočet dovolené s OCR apod.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14759
30.6.20 23:02

A co budeš dělat teď?? Nejde uzavřít dodatek k té staré smlouvě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 23:07
@P4ja píše:
A co budeš dělat teď?? Nejde uzavřít dodatek k té staré smlouvě?

Budu jakoby povýšena ale ne oficiálně. A budu dělat práci za stejný plat co jsem dělala predtim ačkoliv bych měla mít vyšší. A o dodatku šéf nemluvil.

• Nahlásit
  • Citovat
4511
30.6.20 23:08

Je to nesmysl co navrhuje. Můžete mít tyto dvě smlouvy, ale z toho hlavního poměru budete mít co? Nemůžete mít jen tak smlouvu do vzduchu a nemít z toho nic. Nemůže vám DPP upravit vaši stávající smlouvu, je to druhá smlouva, která s tou nemá nic společnýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14759
30.6.20 23:12
@Anonymní píše:
Budu jakoby povýšena ale ne oficiálně. A budu dělat práci za stejný plat co jsem dělala predtim ačkoliv bych měla mít vyšší. A o dodatku šéf nemluvil.

Za mě to smrdí. Třeba ti holky poradí. Ale nic jiného než ten časově omezený dodatek zatím nevidím.

A hlavně nevím, co bude s tou původní smlouvou. Tam co?? Vezmeš si neplacené volno nebo, jak bu řešit tuhle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72350
1.7.20 05:22
@Anonymní píše:

Pockej, jestli to chapu spravne, tak budes pracovat na plny, plat ti pojede podle puvodni smlouvy a tou dpp ti bude dorovnavat to zvyseni, ktere bys mela mit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6223
1.7.20 06:26

Tak to záleží na tobě. Já účtuju penzion, paní má smlouvu na HPP jako recepční + DPP na uklízečku. Tzn. v případě nemoci, dovolené uklízečky odpracuje mimo pracovní dobu pár hodin jako uklízečka. Většinou jí to neudělá více než 10000 měsíčně, takže z toho neodvádí pojištění, mzda i odměna se daní dohromady, takže tam je to jedno. Jediné co, tak pokud onemocní ona nebo její dítě, případně má dovo, tak vše se vypočítává ze mzdy u HPP. Ale toto se využívá spíš v případě, že děláš něco nad rámec HPP, co nemá s HPP nic společného. Papírově se to ošetřit dá, akorát vidím riziko právě v době nemoci atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 09:13
@j.a.n.i1 píše:
Pockej, jestli to chapu spravne, tak budes pracovat na plny, plat ti pojede podle puvodni smlouvy a tou dpp ti bude dorovnavat to zvyseni, ktere bys mela mit?

Ano nějak tak je to myšleno. Sice mi to nedorovna úplně ale aspoň trosku. Je to rizikové?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.20 09:14
@Hanula1212 píše:
Tak to záleží na tobě. Já účtuju penzion, paní má smlouvu na HPP jako recepční + DPP na uklízečku. Tzn. v případě nemoci, dovolené uklízečky odpracuje mimo pracovní dobu pár hodin jako uklízečka. Většinou jí to neudělá více než 10000 měsíčně, takže z toho neodvádí pojištění, mzda i odměna se daní dohromady, takže tam je to jedno. Jediné co, tak pokud onemocní ona nebo její dítě, případně má dovo, tak vše se vypočítává ze mzdy u HPP. Ale toto se využívá spíš v případě, že děláš něco nad rámec HPP, co nemá s HPP nic společného. Papírově se to ošetřit dá, akorát vidím riziko právě v době nemoci atd.

Dekuji za uvedeni příkladu, trochu mi to objasnilo o co se jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.20 09:18
@j.a.n.i1 píše:
Pockej, jestli to chapu spravne, tak budes pracovat na plny, plat ti pojede podle puvodni smlouvy a tou dpp ti bude dorovnavat to zvyseni, ktere bys mela mit?

Nevíš jestli ldyz mi dejme tomu po půl roce skončí ta dpp, Jestli mě můžou vyhodit? Nebo to by se najelo zpět jen na HPp a smlouvu na neurčitou? Z toho mám pravé trochu obavy..

• Nahlásit
  • Citovat
72350
1.7.20 12:26
@Anonymní píše:
Nevíš jestli ldyz mi dejme tomu po půl roce skončí ta dpp, Jestli mě můžou vyhodit? Nebo to by se najelo zpět jen na HPp a smlouvu na neurčitou? Z toho mám pravé trochu obavy..

Jen na tu HPP. Ono vlastně nemas co ztratit, bud ti nechaji jen tu HPP rovnou, nebo si prilepsis dohodou nebo ti daji vypoved pro nadbytecnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14759
1.7.20 12:51

@Hanula1212 Díky za příklad. Teď už to chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 12:56
@j.a.n.i1 píše:
Jen na tu HPP. Ono vlastně nemas co ztratit, bud ti nechaji jen tu HPP rovnou, nebo si prilepsis dohodou nebo ti daji vypoved pro nadbytecnost.

Dekuji Jani :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama