Návrat ztraceného sebevědomí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 18:04
Navrat ztraceneho sebevedomi

:mavam: Mam takove trapeni.Byla jsem s pritelem dlouhe roky a i kdyz se nechoval hezky a byl neverny, ja s nim zustala.Jsem takovy plachy a stydlivy clovek a rikala jsem si ze stejne nejsem schopna si najit jineho a muzu byt vlastne rada ze on semnou je. Nakonec se semnou rozesel, protoze si nasel jinou.Ja mam ted takovy pocit, ze nejsem dost dobra a nevim jak se hodit do pohody a byt zase sebevedoma a stastna.

Reakce:
karjak
Kecalka 275 příspěvků 15.04.18 18:47

Jako velké pozitivum vidím, že Tě přítel opustil. Podle toho, co píšeš, Ti jen ubíral energii a sebevědomí snižoval. A hodně Ti tím určitě ublížil. Zkus ho pustit k vodě, odpusť mu, že se k Tobě takto choval. Určitě to nedělal proto, že je to zlý člověk, ale sám měl nějaký problém, který si díky Tobě léčil.
Máš kamarádky? Vyraž s nimi někam na večírek, do vinárny, nebo se přihlas na kurz něčeho, co Tě baví. Běž si zacvičit, zaběhat, kup si inspirativní knížku. Dělej cokoli, co Tě napadne. Upeč výborný koláč a pozvi kamarádku nebo dones kolegyním. Kup is nějaké pěkné oblečení.
To, že jsi plachá, nemusí být vůbec na škodu. Jsi citlivější a dokážeš lidem lépe naslouchat. A lidé mají většinou rádi ty, kteří umí vyslechnout. Zkus, jen tak cvičně, oslovit někoho ze svého okolí - spolupracovnici, spolužačku. Můžete jen pokecat o dění v práci nebo ve škole. A když si nepadnete do oka, nevadí. Objeví se někdo jiný.
Jestli si to můžeš dovolit, neškodí zajít za odborníkem, který s Tebou situaci probere a poradí, co a jak. To by pro mě asi byla volba číslo jedna. Ale existuje i spousta knížek.
Co mě pomáhá v takových blbých chvílích, je zarazit negativní myšlenky. Říct si „a dost“ tak uvažovat nebudu. Takže když Tě napadne, že nejsi dost dobrá, zaraž se, protože Ty jsi dobrá!!! A taky mi pomáhá hodně pohybu - procházky, jóga, tanec (ten je super, ať už na kurzu nebo jen doma v obýváku). Hodně mi pomáhá číst zajímavé blogy a taky jsem zjistila, že mi pomáhá se ze všeho vypsat. Na emiminu je fajn, že můžeš napsat téměř anonymně deníček. Většina holek moc pěkně reaguje a podpoří. Občas se sice objeví škaredý komentář, ale s tím se nedá nic dělat.
Bude to asi dlouhá cesta, ale není nemožná. A jakmile se kolem Tebe objeví kdokoli, kdo s Tebou bude zacházet špatně, přestaň se s ním stýkat. Je to jeho problém, ne Tvůj.
Je těžké něco poradit, protože o Tobě nic nevím, jak jsi stará, jaké máš koníčky, co děláš, takže jen tak obecně. Ale kdyby Ti to pomohlo, klidně se z pocitů vypiš a pošli zprávu.
Držím palce!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 19:42
@karjak píše:
Jako velké pozitivum vidím, že Tě přítel opustil. Podle toho, co píšeš, Ti jen ubíral energii a sebevědomí snižoval. A hodně Ti tím určitě ublížil. Zkus ho pustit k vodě, odpusť mu, že se k Tobě takto choval. Určitě to nedělal proto, že je to zlý člověk, ale sám měl nějaký problém, který si díky Tobě léčil.
Máš kamarádky? Vyraž s nimi někam na večírek, do vinárny, nebo se přihlas na kurz něčeho, co Tě baví. Běž si zacvičit, zaběhat, kup si inspirativní knížku. Dělej cokoli, co Tě napadne. Upeč výborný koláč a pozvi kamarádku nebo dones kolegyním. Kup is nějaké pěkné oblečení.
To, že jsi plachá, nemusí být vůbec na škodu. Jsi citlivější a dokážeš lidem lépe naslouchat. A lidé mají většinou rádi ty, kteří umí vyslechnout. Zkus, jen tak cvičně, oslovit někoho ze svého okolí - spolupracovnici, spolužačku. Můžete jen pokecat o dění v práci nebo ve škole. A když si nepadnete do oka, nevadí. Objeví se někdo jiný.
Jestli si to můžeš dovolit, neškodí zajít za odborníkem, který s Tebou situaci probere a poradí, co a jak. To by pro mě asi byla volba číslo jedna. Ale existuje i spousta knížek.
Co mě pomáhá v takových blbých chvílích, je zarazit negativní myšlenky. Říct si „a dost“ tak uvažovat nebudu. Takže když Tě napadne, že nejsi dost dobrá, zaraž se, protože Ty jsi dobrá!!! A taky mi pomáhá hodně pohybu - procházky, jóga, tanec (ten je super, ať už na kurzu nebo jen doma v obýváku). Hodně mi pomáhá číst zajímavé blogy a taky jsem zjistila, že mi pomáhá se ze všeho vypsat. Na emiminu je fajn, že můžeš napsat téměř anonymně deníček. Většina holek moc pěkně reaguje a podpoří. Občas se sice objeví škaredý komentář, ale s tím se nedá nic dělat.
Bude to asi dlouhá cesta, ale není nemožná. A jakmile se kolem Tebe objeví kdokoli, kdo s Tebou bude zacházet špatně, přestaň se s ním stýkat. Je to jeho problém, ne Tvůj.
Je těžké něco poradit, protože o Tobě nic nevím, jak jsi stará, jaké máš koníčky, co děláš, takže jen tak obecně. Ale kdyby Ti to pomohlo, klidně se z pocitů vypiš a pošli zprávu.
Držím palce!!!

Dekuju moc za hezky komentar. S tim odpustenim je to asi pravda, cetla jsem ze se cloveku ulevi, ale nejde mi to. Nejde mi odpustit nekomu, kdo mi tak ublizil a udelal ze me uplnou nulu.

Mrkanda
Stálice 93 příspěvků 15.04.18 19:54

Podle mě to sebevědomí máš nízké už dlouho, když jsi byla ochotná mu to vše trpět. Kdybys to sebevědomí měla, tak bys od něho už sama odešla dřív. Možná bys měla vyhledat nějakého kouče, nebo psychologa, který by zjistil příčinu tvého nízkého sebevědomí a proč tě zrovna přitahoval takový typ muze. Tím bys mohla předejít tomu, aby se ti něco takového nestalo znovu. Měla jsi v dětství někoho, kdo se takto k tobě choval?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 19:57
@Mrkanda píše:
Podle mě to sebevědomí máš nízké už dlouho, když jsi byla ochotná mu to vše trpět. Kdybys to sebevědomí měla, tak bys od něho už sama odešla dřív. Možná bys měla vyhledat nějakého kouče, nebo psychologa, který by zjistil příčinu tvého nízkého sebevědomí a proč tě zrovna přitahoval takový typ muze. Tím bys mohla předejít tomu, aby se ti něco takového nestalo znovu. Měla jsi v dětství někoho, kdo se takto k tobě choval?

Nene z detsvi jsem nikoho takoveho nemela a co se tyce sebevedomi tak nez jsem ho poznala, tak jsem byla sebevedoma az na pudu, opravdu. Jenze prvni nevera asi po roce vztahu byla okecana a ja jsem jeho lzim uverila, pak bylo dalsich nekolik naznaku ze me podvedl a uz to jelo. Rikala jsem si, ze stejne kazdy podvadi a najit chlapa, ktery to nedela je snad nemozny a tak jsem s nim zustala.

karjak
Kecalka 275 příspěvků 15.04.18 20:02
@Anonymní píše:
Dekuju moc za hezky komentar. S tim odpustenim je to asi pravda, cetla jsem ze se cloveku ulevi, ale nejde mi to. Nejde mi odpustit nekomu, kdo mi tak ublizil a udelal ze me uplnou nulu.

Určitě mu nemůžeš odpustit hned teď, lusknutím prstů… Zkus se na to podívat tak, že člověk, který má potřebu ubližovat druhým, je sám chudák. Nevím, co všechno Ti napovídal, jak se k Tobě choval, ale vzhledem k tomu, co píšeš, tak si uvědomuješ, že neměl pravdu. Že to byla jen jeho zlá vůle. Že taková, jak Ti tvrdil nejsi. Jen tomu zase musíš uvěřit. A pokud je to jen trochu možné, zkus toho odborníka. Nebo pro začátek nový účes? Něco, co pomůže, aby ses odpoutala od minulosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.18 21:16
@karjak píše:
Určitě mu nemůžeš odpustit hned teď, lusknutím prstů… Zkus se na to podívat tak, že člověk, který má potřebu ubližovat druhým, je sám chudák. Nevím, co všechno Ti napovídal, jak se k Tobě choval, ale vzhledem k tomu, co píšeš, tak si uvědomuješ, že neměl pravdu. Že to byla jen jeho zlá vůle. Že taková, jak Ti tvrdil nejsi. Jen tomu zase musíš uvěřit. A pokud je to jen trochu možné, zkus toho odborníka. Nebo pro začátek nový účes? Něco, co pomůže, aby ses odpoutala od minulosti.

Ono ani nejde tak o slova jako o ciny. Podvadeni,lzi.Tim mi vlastne daval najevo, ze stojim za ho*no a hleda povyrazeni jinde.

karjak
Kecalka 275 příspěvků 15.04.18 21:58
@Anonymní píše:
Ono ani nejde tak o slova jako o ciny. Podvadeni,lzi.Tim mi vlastne daval najevo, ze stojim za ho*no a hleda povyrazeni jinde.

Takový lidi najdeš mezi muži i ženami. Věčné nespokojence, s nízkým sebevědomím, kteří si ho utvrzují zraňováním jiných. Nebyla jsi na něco takového připravena, nepočítala jsi s tím, že se někdo může takto chovat. Jeho chování s Tvojí hodnotou nemělo nic společného. Nám ženským je vtloukáno, že pokud nemáš chlapa, tak jsi něco míň. Takže hodně žen radši zůstane s tyranem… Jenže hodnota člověka se neodvíjí od toho, jestli je, či není ve vztahu. Mně to trvalo skoro do třiceti, než jsem našla chlapa, který za něco stál.

Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 16851 příspěvků 16.04.18 10:23
@Anonymní píše:
Dekuju moc za hezky komentar. S tim odpustenim je to asi pravda, cetla jsem ze se cloveku ulevi, ale nejde mi to. Nejde mi odpustit nekomu, kdo mi tak ublizil a udelal ze me uplnou nulu.

Myslim, ze odpustit bys v prvni rade mela spis sama sobe. Ze jsi se nechala, ze jsi mu „dovolila“ se tak citit. Je pryc, a to je dobre. Nestal za to. Drz se :hug:,pomalinku to pujde, neboj. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 11:48
@Žirafa 69 píše:
Myslim, ze odpustit bys v prvni rade mela spis sama sobe. Ze jsi se nechala, ze jsi mu „dovolila“ se tak citit. Je pryc, a to je dobre. Nestal za to. Drz se :hug:,pomalinku to pujde, neboj. :mavam:

Dekuju :hug: Jsi hodna.To je prave to, nejak si odpustit nedokazu a ani jemu aby mi bylo lip.Stve me, ze mi takovy h*jzl vse znicil a ja se nechala.

karjak
Kecalka 275 příspěvků 16.04.18 19:09

Hele, ono to nepůjde nijak rychle. Půjde to pomalinku, krůček po krůčku. Ale musíš začít. Jedním malým krůčkem, a pak dalším a dalším… Co se stalo už nezměníš. Nenech si tím otrávit zbytek života. S tyranem žila spousta žen, není si co vyčítat. Oni tyhle lidi vědí, jak na to, jak tomu druhému udělat ze život peklo. Protože je trápení druhých živí a posiluje. Vyvztekej se, vybreč se, ale po nějaké době jdi dál. Smutek a vztek jsou hrozně vyčerpávající. Nenech ho, aby měl nad Tebou moc i teď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 07:41

@karjak Mas pravdu.Uz spolu nejsme nejaky ten mesic a nemůže mi porad ovlivňovat život. Ja uz jsem z toho vycerpana. Hlavni je pro me se ted hodit do pohody.Zase získat to ztracene sebevedomi, protože ted vůbec zadne nemam. Nemam se rada, ze jsem si nechala takhle ublizovat.Budu to zkouset po malickych krůčcích a mozna popřemýšlím i o terapeutovi.

karjak
Kecalka 275 příspěvků 21.04.18 13:35
@Anonymní píše:
@karjak Mas pravdu.Uz spolu nejsme nejaky ten mesic a nemůže mi porad ovlivňovat život. Ja uz jsem z toho vycerpana. Hlavni je pro me se ted hodit do pohody.Zase získat to ztracene sebevedomi, protože ted vůbec zadne nemam. Nemam se rada, ze jsem si nechala takhle ublizovat.Budu to zkouset po malickych krůčcích a mozna popřemýšlím i o terapeutovi.

Dej vědět, jak se to daří! Jinak, na stránkách https://www.velka.zlutasova.cz/ si můžeš za cca 150 - 200kč koupit online kurz, který Ti může pomoct.
Nebo super jsou stránky https://www.pronaladu.cz/
Ať se Ti daří! Je jaro, všechno půjde lépe! :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >