Návrh na úpravu styku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lilan91
Nováček 6 příspěvků 13.02.18 08:35
Navrh na upravu styku

Ahoj maminky, rada bych o radu a Vas nazor. A zda se nektera z Vas ocitla v podobne situaci. Mam sestiletou dceru a otec dcery je soudne opravnen stykat se s dcerou kazdy lichy tyden od patku do nedele. Jeho zena me kontaktoval, ze casto pije alkohol a je dokonce agresivni pred jejich spolecnym rocnim synem. Jeden z duvodu proc ja ho opustila byl, ze jsem si jista, ze trpi psychickou poruchou. Jeho matka se dokonce lecela (leci). Ted je v rozvodovym rizenim a odstehoval se od sve zeny. Vubec me nekontaktoval. Vse mi povedela az dcera. Dcera od nej prijizdi unavena, kruhy pod ocima a ma problem rano vstavat do slolky. Pry u tatinka nemohla spinkat, ze je venku hlucno. Bydli nekde v centrum kde je okolo hodne baru. Kdyz se ji zeptam co o vikendu delala s tatinkem tak mlci a rekne, ze si to nepamatuje. Dcera tohle nikdy nedelala. Naopak je velmi komunikativni a rada povida o tom co zazila. Jako by ji to otec zakazoval, aby mi neco rekla. Ted me jeho zena kontaktovala, ze ji nechce predat syna a dokonce se pokusil o sebevrazdu. Zapijel prasky alkoholem a podrezal si ruku. V nemocnici tvrdil, ze si zraneni spusobil kdyz pracoval. Jeho zena to nahlasila na policii. Jsem z toho spatna! Vim ze je psychicky nemocny a mam strach o svou dceru. Zasla jsem na ochranu deti a tam mi rekli, ze dokud se dceri nic nestane nemuzou nic delat. Ale zas mi poradily, abych dala k soudu navrh na upravu styku. Chci styk omezit dokavad nepodstoupi psychologicke vysetreni. Nejsem jedna z tech matek co chce dite brat otci. Ale mam strach o dceru. :( Mam nejakou sanci u soudu?

Reakce:
AliTad
Kelišová 5299 příspěvků 13.02.18 08:51

@Lilan91 Určitě bych podala návrh na asistovaný styk a pokud bych měla v ruce nějaké důkazy o tom pokusu o sebevraždu, zkusila bych i předběžným opatřením styk upravit jako asistovaný do doby, než otec nepodstoupí psychiatrické vyšetření.

Lilan91
Nováček 6 příspěvků 13.02.18 09:07

Jedine co mam tak svedectvi jeho zeny, ktera to nahlasila na policii, pravnikovi, pravni ochrane deti a v nemocnici. Doktori ji rekli, ze je dospeli a ze potrebuji jeho vyjadreni. On lhal tim, ze se poranil pri praci. Jeho zena ma fotky ( velke kaluze krve v obyvaku)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 13.02.18 10:38

@Lilan91 Fotka kaluže krve není důkazem ničeho. Mohla se jí tam třeba rozlít zabíjačka ;). Bohužel je u nás systém nastavený tak, že se něco řeší, až se něco stane. :? Zkusila bych dát žádost na úpravu styku k soudu a uvedla svědka - jeho ženu, že váš společný bývalý partner není schopen se starat o dítě kvůli špatnému psychickému stavu. Je pravděpodobné, že soud nařídí znalecké posudky, které když vyjdou v jeho neprospěch, bude mu kontakt omezen nebo bude probíhat pod dohledem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >